Облаштування ванної кімнати: 135 фото варіантів облаштування, поради щодо прикраси та розміщення меблів

Облаштування ванної кімнати: 135 фото-ідей дизайну та декору + основні правила стильного оформлення ванної

Ванна життєво необхідна у кожному сучасному житлі і дизайн її має гармонійно поєднуватися зі стилем інтер’єру загалом.

Ванна кімната може бути поєднана з санвузлом або відокремлена від нього, тому набори сантехніки можуть відрізнятися.

Сполучені санвузол та ванна

Тут розміщують унітаз, біде, раковину та ванну. При нестачі площі можна використовувати комбінований унітаз із функціями біде або спеціальну накладку-біде.

Ванна може бути замінена на душовий піддон або кабіну, що зараз популярно і чудово поєднується з модними скандинавським стилем та ганьби-тіком. Вся сантехніка повинна бути в одному стилі та гармоніювати з обробкою та декором приміщення.

Сучасні ванні бувають вбудовувані та окремо стоять, оснащені змішувачами та ручним або стаціонарним душем. У великих за площею суміщених санвузлах часто встановлюють пісуар та раковини для дітей (якщо їм не виділено власну).

Особлива ванна кімната

Дозволяє розмістити велику ванну або джакузі, а також одну або дві раковини та душову кабіну, все залежить від площі, відведеної під це приміщення.

Просторі кімнати обставити набагато легше, ванну можна розташувати навіть посередині кімнати, як це було прийнято в класичних інтер’єрах. Така ванна зазвичай виконана в ретростилі, на гарних стилізованих під лапи ніжках і з аксесуарами в такому ж стилі.

Але багато виробників випускають сантехніку, що поєднує старовинний і сучасний дизайн, такі предмети виглядають дуже авангардно і водночас нагадують типові класичні зразки.

Наприклад, та сама ванна в ретростилі може стояти не на позолочених «лапах», а на родованих трубах. Такий своєрідний ф’южн дозволяє вписати класичну сантехніку в сучасний спосіб життя.

Для подружжя часто встановлюють парні раковини, вони зазвичай розташовані поруч і виконані в одному стилі. Над раковинами можна встановити велике дзеркало, можливо навіть у всю стіну, що візуально розширить і зробить світлішою ванну.

Облаштування маленької ванної кімнати

У невеликій за площею ванною можна обмежитися ванною та раковиною або раковиною та душовою кабіною. При сучасному ритмі життя та дорожнечі води та електрики багато хто відмовляється від ванни та встановлює тільки душову кабінку.

Це практично і дозволяє заощаджувати не тільки засоби, але й простір ванної, а сучасні кабінки оснащені численними корисними функціями: різними видами душу, у тому числі масажними, кольоро- та ароматерапією, радіо і навіть телефоном. Якщо від ванни не хочеться відмовлятися повністю, до послуг комбіновані ванни, над якими встановлюється душова кабіна.

Замість звичайної ванни можна купити джакузі, призначену для масажу тіла водяними струменями. Потрібно враховувати, що такий тип ванни не призначений для щоденного купання та поєднувати її краще з душовою кабіною.

Для маленьких ванн призначені компактні та кутові ванни. Особливо зручні останні – займаючи місця менше звичайних, вони можуть бути рівними їм по довжині та об’єму води, що вміщається. Крім того, ванна, що розташована в кутку, дозволяє звільнити більше місця для іншої сантехніки.

Окрім стандартного або індивідуального набору сантехніки, у ванній кімнаті потрібно помістити й інші необхідні предмети, у тому числі меблі та декор. Деякі раковини є єдиним цілим з комодами або туалетними столиками («мойдодир»).

Як вибрати меблі для ванної

До меблів для ванної кімнати висуваються особливі вимоги — вони повинні бути волого- та температуростійкими, легкими у догляді та поєднуватися із загальним стилем ванної.

У великому приміщенні можна поставити шафи для рушників та косметики, у маленькому обмежитися підвісними компактними шафками та полицями. Якщо немає окремої пральні, у ванній кімнаті буде розташована ще й пральна машина та кошик для білизни.

Ще два важливі елементи дизайну ванної кімнати – дзеркала та світло. Дзеркало як мінімум має бути перед раковиною, а іноді дзеркальною роблять цілу стіну (полотною або дзеркальною плиткою).

Такий дизайнерський прийом дозволяє зорово розширити простір ванної та зробити її світлішою, адже, як правило, такі приміщення без вікон.

Для чоловіка варто передбачити спеціальне дзеркальце для гоління на висувній ніжці.

Освітлення ванної кімнати

Освітлення у ванній має бути двох видів — верхнє та спрямоване світло. Верхнє світло може бути представлене стельовим світильником, люстрою, підсвічуванням стелі або комбінувати центральний освітлювальний прилад та підсвічування.

Спрямоване світло – це бра або підсвічування дзеркала, вони особливо необхідні, якщо у ванній виконується макіяж.

Ідеї для декору

Декор ванної кімнати залежить від смаку замовника і повинен відповідати загальному стилю приміщення. Найчастіше у ванних кімнатах використовують різноманітні килимки, шторки для ванної, натуральні або штучні квіти та дрібні декоративні предмети: статуетки, вази.

Гарно виглядає набір для ванної кімнати (мильниці, дозатори, тримачі для пасти та зубних щіток, гачки для рушників та інше), виконаний з одних матеріалів та в загальному стилі.

Фото ідеального облаштування ванної кімнати