Герметик для ванної: огляд кращих видів герметиків + інструкція, як використовувати

Герметик для ванної: ТОП-10 найкращих герметиків, поради щодо вибору та застосування (інструкція + фото)

Під час ремонту в приміщеннях з підвищеною вологістю виникає проблема закладення швів, тріщин, стиків між сантехнікою та плиткою. Обов’язковою умовою обраного засобу є герметичність, вологостійкість, стійкість до утворення цвілі та грибка.

Таким засобом є герметик для швів у ванну кімнату. Наші експерти підкажуть, на які показники звертати увагу при покупці, який герметик краще вибрати для ванної, правила використання.

Різновиди герметиків

До складу герметика входять полімерні речовини, затверджувачі та основна частина. За компонентами наповнювача розрізняють кілька видів засобів: силіконовий, акриловий, комбіновані та поліуретанові.
З тюбика видавлюють трохи речовини на попередньо підготовлені поверхні та з’єднуються. У кожному з перерахованих коштів є плюси та мінуси, нюанси використання.

Недорогий та популярний герметик

Найбільший сегмент на будівельному ринку займає силіконовий герметик для ванної кімнати.Завдяки відмінним показникам надійності та міцності можуть застосовуватися для різноманітних будівельних робіт.

Серед переваг виділяють:

 • Можливість обробляти будь-які матеріали: скло, метал, бетон, кераміку, полімери. Має еластичну, пружну структуру, здатний розтягуватись на 900%;
 • Обширний спектр застосування: склеювання поверхонь, обробка швів, монтаж обладнання, оздоблювальні роботи. Після висихання дає усадку не більше 2%, що запобігає зсуву швів, перекоси;
 • містить антибактеріальні речовини, що перешкоджають появі грибка та цвілі;
 • Термін служби оброблених поверхонь становить понад 30 років;
 • Стійкість до вологи та відмінні вологовідштовхувальні властивості дозволяють використовувати засіб біля миття, раковин у безпосередній близькості від крана;
 • Не змінює своїх якостей під впливом сонячних променів;
 • Витримує різницю температур від -50 до +200 градусів.

Силіконові герметики діляться на:

 • Побутові, однокомпонентні, які твердіють на повітрі;
 • Двокомпонентні, що використовуються на промисловому виробництві, потребують контакту з каталізатором.

Залежно від матеріалу оброблюваної поверхні для повсякденного використання беруть кислотні та нейтральні.

 1. Перші відмінно підходять при склеюванні деревини, глиняних виробів, справляється з металами, їх окислами, запобігає появі іржі.
 2. Другий термостійкий, містить фунгіциди. Після застигання зберігає білий або прозорий колір.

Надійний та міцний

Під час роботи з сухими будівельними поверхнями добре себе зарекомендували акрилові герметики. Вони працюють із бетоном, цегляною кладкою, штукатуркою, стійкі до впливу ультрафіолету, витримують температурні перепади від -20 до +80 градусів, нешкідливі для людського організму.

Високі експлуатаційні якості, невисока вартість роблять балончик засобу одним із затребуваних у ремонтних роботах.

На замітку: На запитання, скільки сохне герметик у ванній кімнаті, експерти відповідають: протягом доби відбувається повне застигання і обладнанням можна користуватися.

Зносостійкий та довговічний герметик

Професіонали віддають перевагу поліуретановим наповнювачам. Він добре справляється з кам’яними, пластиковими, дерев’яними поверхнями, витримує механічні навантаження, вплив хімічних сполук.

Такі властивості досягаються за рахунок застосування каучуку, пластифікаторів. Вони відносяться до найкращих герметиків для ванної.

Важливо: Застосування у вологих приміщеннях необхідно обмежити. Роботи проводяться в засобах індивідуального захисту (маска, рукавички) через різкі запахи та деякі хімічні речовини, що входять до складу.
Знезаражувальні засоби

Особливо виділяють групу санітарних герметиків, що мають яскраво виражену антибактеріальну властивість.

Густа паста надійно захищає від проникнення води в щілини завдяки якісному складу:

 • Вулканізатори,
 • Пластифікатори,
 • Скріплюючі праймери,
 • Наповнювачі,
 • Кварцове борошно,
 • Крейда,
 • Скляний пил,
 • Розширювачі.

Область застосування дуже велика і різноманітна.

Правила роботи з герметиками

Герметики легко наносяться, не вимагають складних маніпуляцій, спеціальних навичок. Усі роботи виконуються протягом одного дня. Зручні, подовжені туби полегшують нанесення, а тонкий носик здатний усунути тріщини навіть у важкодоступних місцях.

Для робіт необхідно підготувати тубус, малярський скотч, розчинник, шпатель, ганчір’я, ЗІЗ.

 1. Попередньо очистити поверхню від забруднень, висушити, вирівняти, обробити дезінфікуючим засобом.
 2. Важливо: Залишки попереднього силікону видаляють.
 3. На знежирену поверхню нанести шар герметика. Щоб не розмазувати та не залишати плям, можна обмежити область обробки скотчем.
 4. Якісну ізоляцію забезпечує рівномірне, без переривань видавлювання силікону.
 5. Липнути нанесений шар перестає вже через півгодини, а повністю висихає через день.Смуга покривається плівкою і набуває водовідштовхувальних властивостей.

На замітку: З тубусом простіше працювати, якщо кінчик зрізати під кутом 45о.

Важливо: При попаданні засобу на шкіру необхідно промити уражене місце під струменем холодної води. Працювати в приміщеннях, що добре провітрюються.

Спосіб усунення неполадок

Іноді трапляються помилки у застосуванні герметика. Усувають дрібні недоліки, нерівності, надлишки, що виходять межі області нанесення, з допомогою невеликого шпателя. Полотно притискають до поверхні та проводять по всій довжині.

 • Для легкого ковзання шпатель змочують водою.
 • Залишки герметика видаляють уайт-спиртом, «Антисиліконом», спеціальною змивкою.
 • Як видно, проблема, як видалити герметик з ванни, не викликає труднощів.

До вибору силікону слід віднестись відповідально, щоб закріплені шви прослужили довго. Корисно буде почитати інформацію в інтернеті, скористатися порадами спеціалістів та рекомендаціями консультантів.

Фото герметика для ванної