Вітальня 20 кв. м: 150 фото варіантів дизайну зали з одним або двома вікнами

Вітальня 20 кв. м. – покрокове створення дизайну інтер’єру від А до Я (150 фото ідей)

Гостина є головною кімнатою у будинку – її серцем. У ній можна влаштувати галасливу вечірку з гостями, а можна відпочити на зручному дивані з улюбленою книгою. Навіть якщо сама по собі кімната не дуже велика, вдале планування допоможе виконати всі запити мешканця.

Гостина у 20 кв. м. цілком може бути зручною та акуратною – легкий дизайн та правильно розставлені акценти у вигляді предметів інтер’єру допоможуть у цьому.

Вибір стилю для вітальні 20 м2

Якщо ще кілька десятиліть тому було модно розділяти одну кімнату на різні зони, позначаючи їх різним рівнем підлоги, ширмами та великими предметами декору.

На даний момент актуально робити її повітряною, без зайвих предметів, створюючи при цьому один єдиний простір. Такий прийом особливо стане в нагоді для компактних приміщень.

При цьому стиль інтер’єру можна використовувати практично будь-хто. Дизайнери рекомендують змішувати кілька цікавих стилів, вибираючи з кожного щось особливе, створюючи тим самим унікальний результат.

Візуальне збільшення простору

Невеликим за метражем кімнатам необхідно візуально надати більшого обсягу. Для цього були винайдені різні способи, які також можна комбінувати між собою.
Однак не варто перестаратися, адже візуальне захаращення маленькою вітальнею призведе до зворотної дії – втрати візуального збільшення.


Дзеркальні поверхні

Велике дзеркало приковує погляд, створює додатковий об’єм та збільшує кількість світла у приміщенні. Однак цей прийом господарями квартир застосовується досить рідко, оскільки дзеркала встановлюються не в тих місцях, а значить, вона не працює.

Щоб дзеркальні поверхні працювали на кімнату, а не прикрадали простір, необхідно дотримуватись двох правил:

  1. Не розташовувати дзеркала в центрі стіни. Їх можна повісити вздовж бічних стін зі зміщенням в один із кутів.
  2. Встановити дзеркальну поверхню у кутку кімнати. Таким чином, кут падіння світла зміниться і темна частина кімнати стане помітно світлішою.

Постільні відтінки

Шпалери в постільних тонах без яскравих малюнків здатні зробити простір «свіжішим» і просторішим. Також добре підійдуть вставки зі світлих порід дерев або шпалери з імітацією дощок.

Світлі шпалери з дрібним тканинним малюнком збережуть візуальний простір і додадуть невелику родзинку своєю текстурою.

Мінімалізм

Ідеєю мінімалізму спалахує все більша кількість людей, і не дарма. Ідея про мінімальну кількість речей під рукою допомагає уникнути захаращеності і робить простір естетичнішим погляду господарів та їх гостей.

Світло у вітальні

Природне світло з вікна чудово справляється з візуальним розширенням простору.

  • Однак, якщо в кімнаті знаходиться тільки одне вікно, або очі виходять не на сонячну сторону, не варто засмучуватися.
  • Відсутність темних штор та наявність великої кількості штучного світла врятують ситуацію.
Сучасні підсвічування на стіни можуть бути додатковим освітленням до вже існуючої люстри.


Акценти в інтер’єрі

Кольорові акценти у вигляді невеликих картин, фотографій та плакатів зроблять просто світлу кімнату цікавішою.

Слід серйозно підійти до їх розташування – надто близько розташовані настінні предмети здаватимуться однією плямою. На помірній відстані та різній висоті вони заграють фарбами.

Зонування

Успішно розставлені предмети меблів матимуть змогу вести чітке зонування приміщення без використання великих предметів інтер’єру.

  • Порожній кут може стати чудовим місцем для читання, варто перенести туди крісло і поставити лампу для підлоги.
  • Біля стіни спокійно розташовується обідній стіл або невеликий диван для перегляду фільмів.

Стеля

Навісні стелі, як і натяжні, можуть візуально надати вітальні абсолютно будь-яку форму. Прямокутні, квадратні, овальні – будь-яка з форм, доповнена підсвічуванням невеликих вмонтованих світильників виглядатиме стильно та витончено.

Стінка над дверима

Оригінальним та зручним рішенням буде вписати невелику стінку прямо над дверима, продовження якої розташується вздовж косяків.

  • Велика стінка вздовж стіни вже неактуальна, а ось таке рішення сподобається будь-якому дизайнеру.
  • Також це може бути і книжкова полиця, поряд з якою стоятиме крісло та зелена рослина.
Велике підвіконня

Від обіднього столу можна відмовитись, коли є велике підвіконня балконного блоку. З нього можна зробити вузький столик, що цілком підходить для перекушування.

Якщо у квартирі живе одна-дві людини – це ідеальне рішення.

Від стіни до вікна

Цей простір зазвичай зовсім непомітний, але навіть туди можна поставити вузький стелаж з книгами або іншими необхідними мешканцям предметами.

Для любителів кімнатних рослин – уздовж цієї стіни гарно впишеться прямокутний горщик із квітами.

Використання балкона

Утепливши балкон, мешканці отримують додаткові метри, які можна облаштувати під особистий кабінет, ігрову бібліотеку.

Хорошою ідеєю буде повністю прибрати балконний блок, тим самим збільшити простір вітальні та кількість світла з балконного вікна.


Кладування

Навіть у заповненій під зав’язку речами коморі можна виділити додаткове місце під дрібниці. На двері з внутрішньої сторони вішаються гачки, на які на свій розсуд можна розвісити потрібне, але дрібне побутове начиння.
Кухня-вітальня

Середня за розміром кухня цілком може трансформуватися у студійний тип. Коли квадрати не дозволяють залишити місце для приготування їжі як окремий простір, такий варіант вирішення проблеми більш ніж підходить.

«Відкрита» кухня – явище модне не тільки для ресторанів, а й для житлових приміщень. Поділ зон можна зробити за допомогою вузького кухонного столу чи барної стійки. Килимом позначити сторону вітальні.

Спальня-вітальня

Прекрасне рішення для людей, що живуть поодинці, або бездітних пар. Світлу сторону біля вікна варто поставити ліжко, відділивши цю зону стелажем або фігурною стінкою. Потім темну сторону зали висвічують за допомогою додаткових світильників.

Більш компактний варіант – поєднати ці дві зони, поставивши біля вікна великий розкладний диван і використовувати його як ліжко.


Фото дизайну вітальні 20 кв. м.