Як знайти воду на ділянці для колодязя: найкращі способи пошуку води, де копати, і як знайти водоносну жилу

Як знайти воду на ділянці для колодязя? Перевірені методи пошуку води та визначення глибини її залягання на ділянці

На заміських ділянках, віддалених від населених пунктів, водогін іноді розташований далеко і єдиним джерелом питної води стає криниця.

Щоб знайти якісну водоносну жилу у межах присадибного господарства, треба досліджувати місцевість. Досвід багатьох поколінь зберіг традиційні методи пошуку кращих потоків підземних вод та характерні прикмети їхнього близького залягання.

Принципи розташування ґрунтових вод

У товщі землі є різні шари, одні з них легко пропускають воду, як пісок, а інші затримують, як базальтову основу. Водостійкі шари не дають воді спускатися нижче, і вона утворює підземні потоки ґрунтових вод. У кожній місцевості ці шари відрізняються не лише за товщиною, а й за якостями природних матеріалів.

Іноді жила розташовується між двома великими пластами жирної глини, де їх розділяє піщаний прошарок. Товщина піщаного шару з водою залягає під землею на різній глибині, а її величина може коливатися від дуже тонкої — до 10 метрів і більше.

Такі природні скупчення підземних вод виходять через переломи в товщі земляного полотна. Особливо великі чаші, заповнені водою, утворюють цілі підземні озера.

Можна приблизно розрахувати глибину підземних водоносних потоків, маючи у своєму розпорядженні карту місцевості. Найближче озеро покаже, скільки треба копати в кожній точці схилу, по її висоті над рівнем поверхні водойми.