Фактурна фарба для стін (150 фото): ідеї дизайну та поради щодо вибору + приклади використання фарби для внутрішньої або зовнішньої обробки стін

Фактурна фарба для стін: види, склад та способи нанесення фарби для внутрішньої та зовнішньої обробки стін (150 фото-прикладів)

Фактурна фарба для оформлення стін та інших поверхонь може мати різний відтінок та яскраво виражену текстуру.

У такий спосіб вдається досягти оригінального кольору або втілити незвичайні дизайнерські ідеї. Величезний вибір фарби дозволяє використовувати склади різної густини та призначення.

Характеристики та склад фактурної фарби

Текстурні склади різних марок відрізняються за густотою. Сама по собі фарба має високу щільність, до складу входять полімери та акрил. Щоб отримати густу та еластичну суміш, використовують модифікований крохмаль.

Виробники також додають у суміш:

 • Кварцовий пісок;
 • Дрібний мармур;
 • Гранітну крихту;
 • Полімерні волокна;
 • Газосилікати.


У будівельних магазинах можна зустріти величезну кількість фарбуючих складів від різних виробників. Вони підходять і для внутрішніх, і зовнішніх робіт. Деякі види можна використовувати для обробки фасаду поверх облицювання.

Швидкість висихання суміші збільшують акрилові полімерні частинки. При роботі та подальшому висиханні у приміщенні не з’являється неприємний запах.

Переваги фарбування фактурною сумішшю

Позиції фактурної фарби обумовлені складом – при виготовленні не використовують розчинники або ацетон, що дозволяє уникнути неприємного запаху.

Головні плюси фарби:

 • Не містить шкідливих та токсичних компонентів та домішок, тому її застосування ніяк не відбивається на здоров’ї;
 • Завдяки тому, що суміш має густу консистенцію, працювати з нею можна навіть без рукавичок;
 • Не потрібне ідеальне вирівнювання стін – після нанесення складу дрібні тріщини та легкі дефекти будуть приховані;
 • Забарвлення стін не впливає на мікроклімат у приміщенні та не погіршує циркуляцію повітря;
 • Покриття витримує високу вологість, різкі коливання температури, а також стійке до розвитку грибка;
 • Сучасні виробники випускають склади, що перешкоджають займанню, що не виділяють токсичні речовини при нагріванні.


Мінус фактурної обробки

Вибираючи фарбу з ефектом штукатурки, потрібно враховувати особливості складу та роботи з ним.

 1. Витрата фактурної фарби вища, ніж звичайна, тому потрібно правильно розрахувати кількість та вартість суміші.
 2. Щільні шари висихають за 5-6 годин при температурі близько 25 градусів. У процесі висихання покриття категорично не можна відкривати двері та вікна, щоб уникнути відшаровування матеріалу.

 3. Перед фарбуванням пошкодженої ділянки потрібно демонтувати старе покриття та правильно вибрати відтінок, щоб він не відрізнявся від попереднього.

Незважаючи на деякі мінуси, фактурна фарба досить популярний матеріал для обробки. Початківців підкуповує простота роботи з ним: фарбувати стіни можна, не маючи досвіду. Для виконання обробки не потрібно спеціальних інструментів або обладнання.

Особливості консистенції фарби

На відміну від емалі та масляних сумішей, фактурна фарба має густу консистенцію, завдяки чому рівномірно розподіляється по поверхні. Щоб отримати якісне та стійке покриття, достатньо нанести суміш у два шари.

Завдання обробки фактурною фарбою – створити поверхню з оригінальним дизайном та незвичайним, складним рельєфом. Такі компоненти, як дрібний пісок та гранітна крихта, допомагають надати покриттю цікавої текстури.

Фарбу з крихтою можна використовувати як для зовнішньої обробки, так і для внутрішніх робіт. З її допомогою вдається імітувати натуральний граніт або мармур. Для нанесення таких сумішей використовують щітку або невеликий валик.

Види складів

Для внутрішніх робіт можна використовувати величезну кількість фактурних сумішей, які відрізняються не лише за колірною палітрою, а й за складом.

Серед найпопулярніших фактурних фарб можна виділити кілька видів.

 1. Міссурі. Виробники використовують для виготовлення фарби акрилові наповнювачі, а також модифікований крохмаль. За допомогою подібних складів вдається отримати рельєфне покриття з хвилеподібним малюнком, який утворюють спеціальним валиком. До суміші можна додати пігменти для надання глянсового блиску готовому покриттю. Особливість цього складу полягає в тому, щоб його можна носити навіть руками.
 2. Марсельський віск. В основі складу – віск та полімерні наповнювачі. Висихає така фарба швидко, дозволяючи створити при нанесенні ефект зістареного натурального каменю з малюнком, що імітує природний. Правильно висушене покриття має глянсовий блиск.Фарбу можна використовувати для оформлення різних приміщень – імітація натурального каменю здатна ушляхетнити будь-який інтер’єр.
 3. Мокрий шовк. У цій суміші використовуються бавовняні волокна та целюлоза. Полімерна основа у поєднанні з якісними пігментами дозволяють отримати насичений колір та виражену фактуру. Готове покриття нагадує оксамитову чи велюрову тканину: за допомогою нього можна створити атмосферу справжньої розкоші.Підготовка стін до нанесення

Щоб виконати обробку, абсолютно необов’язково запрошувати спеціалістів: з роботами впорається навіть новачок у малярській справі. Фінішна шпаклівка не знадобиться, а невеликі зовнішні дефекти стін можна виправити за допомогою будівельної суміші – її можна наносити на необроблену поверхню.

Перед нанесенням стіни очищають від забруднень та пилу. Щоб фарба розподілилася рівномірно, краще очистити поверхню за допомогою мильного розчину. Використання ґрунтовки дозволяє покращити зчеплення матеріалу з бетонною поверхнею.

Робота з фактурною фарбою

Забарвлення стін здійснюється поетапно.

 1. Перш за все суміш потрібно розмішати протягом декількох хвилин, додавши відтінок, який продається в спеціальних у будівельних магазинах. Можна придбати і готовий склад. Самостійно додаючи пігмент, вдається контролювати інтенсивність відтінку.
 2. Склад наносять на стіни за допомогою будівельного шпателя.
 3. Спеціальним валиком створюють оригінальний візерунок.
 4. Кожен шар дає просохнути протягом години.

При необхідності після повного висихання шарів додатково наносять захисний віск, щоб продовжити термін служби покриття.


Фото фактурної фарби для стін