Фактурна фарба для стін (150 фото): ідеї дизайну та поради щодо вибору + приклади використання фарби для внутрішньої або зовнішньої обробки стін

Фактурна фарба для стін: види, склад та способи нанесення фарби для внутрішньої та зовнішньої обробки стін (150 фото-прикладів)

Фактурна фарба для оформлення стін та інших поверхонь може мати різний відтінок та яскраво виражену текстуру.

У такий спосіб вдається досягти оригінального кольору або втілити незвичайні дизайнерські ідеї. Величезний вибір фарби дозволяє використовувати склади різної густини та призначення.

Характеристики та склад фактурної фарби

Текстурні склади різних марок відрізняються за густотою. Сама по собі фарба має високу щільність, до складу входять полімери та акрил. Щоб отримати густу та еластичну суміш, використовують модифікований крохмаль.

Виробники також додають у суміш:

  • Кварцовий пісок;
  • Дрібний мармур;
  • Гранітну крихту;
  • Полімерні волокна;
  • Газосилікати.


У будівельних магазинах можна зустріти величезну кількість фарбуючих складів від різних виробників. Вони підходять і для внутрішніх, і зовнішніх робіт. Деякі види можна використовувати для обробки фасаду поверх облицювання.

Швидкість висихання суміші збільшують акрилові полімерні частинки. При роботі та подальшому висиханні у приміщенні не з’являється неприємний запах.