Ванна у хрущовці: 140 фото практичних ідей дизайну

Ванна в хрущовці: вибір оптимального дизайну. 140 фото ідей, як зробити гарне планування

Багато хто вважає, що термін «хрущовка» несе в собі совдепівські шпалери на стінах, дерев’яні двері, з потрісканою фарбою та вікна у дерев’яних рамках. Насправді це міф. У сучасному світі від совдепівщини залишилися лише малогабаритні розміри квартири.

Роблячи ремонт у ванній кімнаті-хрущовці, можна зіткнутися з великою кількістю труднощів. Наприклад, хрущовки найчастіше будувалися з роздільним санвузлом, але більшість ванних кімнат має суміщені санвузли.

Звичайно, ціна такого ремонту ванної у хрущовці обійдеться вам у копієчку, але що не зробиш заради свого власного комфорту. Розберемо головні помилки у ремонті хрущовки та як їх уникнути.

Правильне планування для маленької ванної кімнати

Ні для кого не секрет, що хрущовка припускає маленькі габарити:

 • Стеля у ванній кімнаті робилася до 2 метрів
 • Довжина кімнати до 1 метра
 • Ширина кімнати 0,8 метра

Не варто забувати про те, що найчастіше в хрущовці роздільні санвузли, але якщо ви поєднаєте їх, то ви зможете досягти більшого розміру кімнати. Якщо ви захочете зробити це, варто відзначити, що вам потрібно буде змінити проект ванної.

Незважаючи на об’єднання санвузлів, вам швидше за все захочеться відчувати ще більший простір, тому що ванна в цій хрущовці все ще здаватиметься вам маленькою. Що може допомогти вам у цьому випадку? Відповідь є – використовувати простір розумно.

 • Мається на увазі, що швидше за все вам варто відмовитися від ванної, так як це буде не раціонально, і віддати перевагу душовим кабінкам.
 • Існує думка, що душова кабіна незручна у використанні і виглядає не так багато, але це черговий міф.
 • У вашій ванні в хрущовці ідеально підійде кутовий душ або прямокутний.
 • Насправді, багато власників хрущовок вибирають для своїх ванних кімнат саме кутові душові кабінки через їх зручність та компактність.

Завдяки установці кутового душу, ви заощадите місце для решти сантехніки та для предметів декору.
На фото зображена ванна в хрущовці, в якій встановлена ​​кутова душова кабінка з матовими розсувними дверцятами.

Вибір матеріалів для обробки ванної

Найпопулярнішим і надійнішим матеріалом для ванної в малогабаритній кімнаті є плитка. Плитка має безліч плюсів.

 • По-перше, плитка вологостійка. Якщо ви виберете для ванни паперові шпалери, вони відклеяться вперше, коли ви захочете прийняти гарячий душ.
 • По-друге, плитка дуже компактна, в порівнянні з дерев’яною вагонкою для обробки стін або будь-яким іншим схожим матеріалом.
 • По-третє, плитка представляється у великому кольоровому асортименті. Крім цього, ви можете підібрати малюнок на плитці або плитки.
 • По-четверте, крім того, що плитка може допомогти вам заощадити максимально місця у вашій ванній, вона може його розширити ще більше. Дизайнери радять використовувати мініатюрну плитку замість повноформатної.

Існує плитка, яка імітує цегляну кладку і така плитка, здатна не тільки візуально збільшити простір, але й створити приємний дизайн вашої маленької ванної кімнати у хрущовці.

У наш час, крім плитки, популярним матеріалом для обробки у ванній кімнаті є: деревина, каміння та спилки. Але, як правило, вони мають певні мінуси, тому їх рідше вибирають як обробку для ремонту у ванній хрущовці.
Кольорова палітра

Ось уже кілька років власники малогабаритних ванних кімнат вибирають сіру колірну гаму. І це цілком виправдано, тому що сірий колір добре поєднується з іншими кольорами.

Водночас зелена колірна гама добре виглядає у маленькій ванній.

 • Насправді, саме для ванної в хрущовці найкраще використовувати світлі тони.
 • Бо ванна кімната маленька, а світлі відтінки (переважно пастельні) не будуть зменшувати простір, навіть навпаки стиратиму грані.
 • А темні та яскраво-неонові відтінки коричневого, червоного, синього та інших відтінків звужуватимуть простір і ви почуватиметеся як у коробці.
Декорування

Виходячи з малогабаритних розмірів ванної в хрущовці, до питання дизайну в такому випадку потрібно підходити якнайретельніше. Досвідчені дизайнери пропонують для таких маленьких приміщень використовувати стилі, в яких переважає мінімалізм, тому що було б дивно зайти в маленьку кімнату та побачити її заставленою до стелі.

 • По-перше, вам необхідно підібрати вологостійкі матеріали. Якщо ви використовуєте природні матеріали – подбайте про обробку поверхонь матеріалів антигрибковими засобами.
 • Для обробки підлоги найчастіше використовується керамічна плитка. Але, зверніть увагу, що така обробка досить небезпечна, якщо ви впустите на неї телефон або послизнетесь після душу.
 • Тому, найчастіше власники таких квартир зупиняють свій вибір на підлогу, виготовлену з полімерних сумішей. Це відмінний варіант, якщо ви хочете створити якусь картину на підлозі, яка вам підходить за стилем.

В оздобленні стелі найчастіше переважає натяжна стеля. Оскільки, крім того, що він може захистити вас від затоплення, він може створити візуальне збільшення висоти стелі. Але це станеться лише в тому випадку, якщо ви оберете дзеркальну натяжну стелю.

Щодо освітлення, варто зупинити свій вибір на точкових світильниках, оскільки вони займають менше місця. Відмінним вибором будуть парні бра біля дзеркал або настінні світильники, які не займають багато місця або мають плоску форму.
Вибір сантехніки для ванної в квартирі-хрущовці

Підбір сантехніки для ванної в хрущовці набагато відрізняється від підбору сантехніки для будь-якої іншої ванної.

 • Оскільки маленькі габарити кімнати, звужують простір і сантехніка має щільно вписуватися в кімнату, не займаючи багато простору.
 • Зупиніть свій вибір на кутовій душовій кабінці.
 • Ви можете встановити злив прямо в піддоні для купання душової кабінки.
 • Крім цього, дверцята в душовій кабінці повинні бути розсувними, інакше двері, що відкриваються, постійно заважатиметься вам і візуально зменшуватиме простір.

Відмінним варіантом буде такий же кутовий унітаз із вертикальною системою зливу.
Пральна машина не заважатиме вам, якщо ви встановите її або під раковиною, або в одному кутку з душовою кабіною.

Фото дизайну та планування ванної в хрущовці