Реставрація ванної акрилом: відновлення поверхні + поради щодо вибору акрилу, 127 фото

Реставрація ванною акрилом – поради професіоналів з описом технології відновлювальних робіт (127 фото)

Стали помічати, що ванну важко відмити дотику. На стінах залишається жовтий наліт, а на дні помітні тріщини. Через 10-15 років використання улюбленої ванни, як би акуратно не користувався нею, вона виглядає плачевно.

Реставрація ванни рідким акрилом – це можливість уникнути великого ремонту у всій кімнаті та оновити поверхню чаші.

Спосіб оновлення ванної

Оновити ванну акрилом можна трьома способами:

 • Запрошується досвідчений спеціаліст з компанії. Оскільки така робота оцінюється недешево, потрібно заздалегідь послухати відгуки людей про реставрацію чавунних ванн акрилом цим майстром. Можливо, хтось із знайомих залишився задоволеним роботою.
 • Як альтернатива – запрошується недорогий фахівець. Але треба бути напоготові, якщо пропонується реставрація ванни рідким акрилом за низьку ціну. Якісний матеріал не може бути дешевим плюс вартість роботи з підготовки поверхні та її відновлення. Неправильно розведений акрил швидко пожовкне або почне облазити місцями.
 • Оптимальний варіант – виконати реставрацію поверхні акрилової чаші самостійно. За допомогою спеціальної суміші зробити це власноруч реально.

Етапи відновлення поверхні акрилової чаші

Рідким акрилом можна відреставрувати ванну будь-якої складної конфігурації.

Відновлення чаші починається з її візуального огляду та визначення майбутніх робіт.

 1. Спеціальним засобом «Цинкар» знімається іржа. Якщо пошкодження незначні і, на вашу думку, після реставрації можна буде ще користуватися ванною, то насамперед розпочинаються роботи над видимими дефектами.
 2. Сколи та великі тріщини усуваються шпаклівкою для автомобілів, дрібні — заллються рідким акрилом. Плитка на стінах та на підлозі захищається плівкою.
 3. Знімається сифон. Застарілі деталі системи зливу замінюються на нові.
 4. Якщо протікає кран, з ним потрібно розібратися заздалегідь. В іншому випадку краплі води, що падають на свіжий шар акрилу, зіпсують всю роботу.

Кількість акрилової суміші купується з урахуванням розміру ванни. Потрібно подбати, щоб суміші вистачило, адже чаші бувають не стандартного розміру. Витрата акрилу вказується на банці. Якщо є бажання поміняти білу ванну на інший колір, то купується паста для квітів і акрил одного виробника.

Підготовка поверхні починається з її шліфування болгаркою з наждачним колом або абразивним диском.

 1. Рівномірної шорсткості можна досягти дерев’яним бруском із наждачкою. Хоча працювати треба буде більше.
 2. Після шліфування вся кімната забирається від пилу. Не менше 2 разів чаша споліскується гарячою водою та знежирюється розчином «Нефрас».
 3. Після третього полоскання ванна висушується. Всі ці дії необхідні для кращого зчеплення рідкого акрилу з поверхнею.

Якість заливки ванни рідким акрилом багато в чому залежить від самої суміші та від правильного її приготування. Витрата матеріалу у кожного виробника різна. В середньому на 1,5 м чашу потрібно 3 кг акрилу.

Для реставрації ванн своїми руками рекомендуються найкращі суміші акрилу: Еко-Ванна, Стакріл Еколор, PlastAll.

Друга назва відновлювального матеріалу – стакрил. Він складається з двох компонентів: із самого акрилу та його затверджувача. Змішуються вони за інструкцією від виробника. У різних брендів різний час замішування суміші, час її затвердіння на поверхні та період повного висихання.

Властивості стакрила

Ефективність реставрації ванни стакрилом пояснюється його трьома властивостями:

 1. В’язкість суміші визначається коефіцієнтом. Саме ця властивість текучого матеріалу створює новий шар товщиною 4 мм на стінах та 6 мм на дні чаші.
 2. Поверхня ванни обволікається стакрилом завдяки ефекту плинності. Рідина “стелитися” рівним шаром.
 3. Механічна та ударна міцність або полімеризація настає не надто швидко. Можна спокійно, без поспіху працювати.
 4. Готова суміш щедро наливається на борт ванни по її периметру. Коли перша порція акрилу опуститься до середини борту, наливається його друга порція.
 5. На дні гумовим шпателем формується рівний шар. Надлишки виливаються через отвір зливу в ємність, поставлену заздалегідь.
 6. Бульбашки з повітрям акуратно забираються широким пензликом. Після того, як заливка закінчена, кімната підтримується в чистоті до повного висихання шару.
 7. Пилочка або ворсинка зведе нанівець всю роботу. Час висихання вказується виробником.
 8. Чим довше сохне новий шар, тим якіснішою буде поверхня. Відновлена ​​акрилова ванна прослужить ще 20 років.

Рада: Для новачка для реставрації ванни краще не використовувати рідкий акрил з позначкою «Професійний». Купуються суміші з низькою плинністю. Новий шар акрилу вирівнюється у процесі затвердіння. Потіки зникають. Працювати із матеріалом легше.

Легко порахувати, економію сімейного бюджету, якщо знаєш, скільки коштує нова ванна, і що на її реставрацію рідким акрилом витратиться лише 20% від суми за повну заміну обладнання.

Як уникнути помилок у роботі

Щоб відреставрована ванна не стала непридатною через короткий проміжок часу, треба не тільки дотримуватися технології процесу, але й знати тонкощі роботи з акриловим матеріалом.

 • Перед покупкою акрилу необхідно переконатися, що це не підробка.
 • Змішування компонентів проводиться не у довільній формі, а суворо за інструкцією виробника. Знайти її можна на звороті тари з рідким акрилом.
 • Місце стику борту і стіни важко висушити на 100%. Волога забирається феном. В іншому випадку акрил змиється водою.
 • Якщо пил або ворсинка впаде на свіжий шар, поверхня вже не буде гладкою. Спроби отримати сміття можуть ще більше посилити становище.
 • Реставраційні роботи проводяться за температури 25оС.Якщо вона буде вищою, то покриття буде сохнути швидше, ніж задається виробником. Через деякий час новий шар почне міхуритися і лопатися.
 • Виробником визначається час на повне висихання матеріалу. Рання експлуатація обладнання пошкодить новий шар, і з’являться вм’ятини.

Фото реставрації ванною акрилом