Комбінування шпалер двох кольорів: правила та фото-приклади ідеального поєднання шпалер в інтерєрі, сучасні варіанти оформлення стін

Комбінування шпалер двох кольорів: поради дизайнера, як красиво поклеїти шпалери двох видів та поєднувати їх між собою

Комбінувати шпалери різних тонів на стінах спальні чи вітальні було актуально ще за радянських часів. Лише кілька десятиліть тому не було такої різноманітності марок та різновидів шпалер.

Щоб підібрати цікавий мікс, потрібно було постаратися, витратити чимало часу на пошуки потрібних варіантів. Сучасні виробники випускають величезну різноманітність лінійок шпалер, які вже скомпоновані. Можна знайти комплекти з акцентною стіною або м’якими переходами споріднених тонів або із застосуванням контрастів. Про дизайнерські ідеї комбінування шпалер двох кольорів йтиметься в цій статті.

Чи можна комбінувати шпалери різних виробників

Це допустимо, якщо шпалери створені на однаковій основі. Наприклад, флізелінові, вінілові, акрилові. Якщо на виробництві не випускають рулонів, які можна компонувати за тонами, або не підходить малюнок, можна сміливо шукати варіанти у інших виробників.
Основні правила комбінування шпалер

Варто підібрати шпалери з малюнком для акцентної стіни, а потім знайти базовий варіант. Це рулони одного кольору із основним тоном «акценту». Наприклад, малюнок “Венеція” на бежевому або блакитному тлі. Інші стіни оформляються блакитними, кремовими або бежевими шпалерами залежно від основного тону акцентної стіни.

 • Не потрібно поєднувати непоєднуване. Текстурні вінілові шпалери не «подружаться» зі стандартним паперовим варіантом, особливо якщо він дешевий.
 • І не варто клеїти на одну або пару стін шпалери з дрібними квіточками, а на решту – з ромбами або іншою геометрією.
 • Такий варіант більше створюватиме враження, що господарі вирішили оновити шпалери, але на кілька ділянок рулонів не вистачило і на парі стін довелося залишити старий варіант.

Припустимо застосування текстильних шпалер як акценту, на інші поверхні наклеїти вінілові шпалери спорідненої гами або трохи темніше, або світліше буквально на пару тонів.

Не потрібно на одну стіну клеїти різні шпалери. Перехід від однієї типу покриття до іншого має бути у кутку, тобто. від кута – до кута одні шпалери, далі – інші. Стики варто поділити молдингами.

Помилки комбінування шпалер

Застосовувати три типи шпалер.Крім того, сучасні дизайнери не радять горизонтальні поєднання різних або навіть шпалер споріднених тонів.

Якщо бюджет обмежений, варто придбати однотонні шпалери споріднених відтінків однієї колірної гами. Не потрібно купувати дешеві рулони з погано промальованим орнаментом або поганою якістю друку.

Гра контрастів для комбінування шпалер

Можна поєднувати досить контрастні відтінки, один з яких яскравий, інший – пастельний.

Дизайнери радять поєднувати такі кольори:

 1. Чорний – білий.
 2. Бежевий – червоний.
 3. Коричневий – кремовий або ванільний.
 4. Оливкова – охра або пісочна.
 5. Бэзовий – темно-фіолетовий, або сірий.
До речі, із сірим тоном компонуються всі без винятку забарвлення. Однотонний сірий «потоваришує» з яскравим червоним, жовтим, помаранчевим, насиченим рожевим і навіть бірюзовим, або блакитним.

Поєднання шпалер нейтральних тонів

Починаючи ремонт, деякі господарі роблять основну ставку на оформлення стін. Купують дорогі, помітні і до того ж шпалери, що не поєднуються з меблями або декором. Тим часом, дизайнери попереджають: шпалери – це лише фон, на якому можна «розмістити» гарні меблі, декоративні елементи.

Тому має сенс купити рулони пари відтінків. При цьому пастельні тони можуть бути як темні, і світлі. Доцільно поєднувати темні зі світлими спорідненими відтінками, або зробити плавні переходи від одного кольору до іншого.

Трохи про акценти

Акцентна стіна має бути одна.Робити в стилі «Куба» або «Лондон» одразу дві поверхні в одній кімнаті – ризик створити враження несмаку та моветону.

Нейтральні світлі шпалери хороші для маленьких приміщень, або віталень з кількома дверима та віконними отворами. Прямокутна або дитяча спальня відмінно виглядатиме в темному оформленні, особливо якщо кімната розташована на сонячній стороні будинку.

 • Дизайнери рекомендують придбати акцентні чорно-сіро-білі із сріблястими вкрапленнями шпалери в стилі «Куба» та підібрати до них темно-сірі насичені рулони рогожки.
 • Ще один варіант, «Нічний Лондон» у досить насичених сірих відтінках і світло-сірі шпалери як тло.
 • Нейтральні шпалери чудово виглядають у поєднанні з міськими або природними мотивами та пейзажами, де є яскраві акценти.
 • Промальовування в червоних, оранжевих тонах або золоті, теплі охристі вкраплення.
 • Вітається й акцентна абстракція, яка чудово виглядатиме у поєднанні з пастельним фоном.

Як правило, акцентна стіна не повинна бути перевантажена декором. Максимум, що на неї можна повісити великий плоский плазмовий телевізор. Картини, фото-рамки та інший декор на стіні, де є повноцінний малюнок нічного міста чи венеціанські мотиви, не є доречними.

Акцентна стіна має бути обрана за принципом наочності. Це означає, що її варто розміщувати на видному місці, тому, що впадає в око при вході в кімнату.

У яких кімнатах краще комбінувати різні тони шпалер

Дизайнери радять не обмежувати втілення своїх ідей щодо компоновок в оформленні стереотипними думками. Поєднувати різні тони шпалер, малюнків, створювати акцентні стіни можна навіть у кухонному просторі. При цьому акценти можуть повторювати керамічний фартух, орнамент на шторах або жалюзі.
Добре виглядають такі варіанти обробки в передпокої. До речі, на акцентній стіні можна повісити велике дзеркало в підлогу, а ось місця, де будуть шафа, взуття або вішалки, варто обробити нейтральними фоновими шпалерами.

Дизайнери в один голос заявляють, що найбільш правильне рішення облаштувати із застосуванням різного тону шпалерами спальню або вітальню.

Можна оформити і дитячу. Наприклад, вибрати нейтральне тло, а акцентом послужать шпалери з фотодруком у вигляді улюблених мультяшних персонажів, або коміксів.

А ось невеликий простір лоджії або балкона можна робити без акцентів, але з поєднанням різних відтінків стін.

Фото ідеального комбінування шпалер двох кольорів