Комбінування шпалер у спальні: огляд гарних ідей та поєднань. 150 фото найкращих інтерєрів спалень на 2022 рік

Комбінування шпалер у спальні: ТОП-150 прикладів оформлення та дизайну з фотографіями оригінальних поєднань шпалер

Сучасний дизайн пропонує багато варіантів оформлення спальні. Одним із вдалих рішень є об’єднання в інтер’єрі кімнати двох або більше видів шпалер різних кольорів, візерунків та текстури.

Переваги комбінування шпалер у спальні

Завдяки поєднанню шпалер стає можливим вирішити низку дизайнерських завдань:

 1. Організація простору – виділення функціональних зон, де розміщуються ліжко, туалетний столик, гардероб, комод. У малогабаритній квартирі у спальній кімнаті додатково може бути виділене робоче місце.
 2. Акцентування вдалих особливостей планування – наявність ніші, міні-гардеробної, подіуму на підлозі, еркера. А також приховування недоліків приміщення шляхом перемикання уваги на помітні деталі.
 3. Створення стильного інтер’єру базується на внесенні яскравих штрихів у нейтрально оформлене приміщення. Наприклад, оформлення стіни біля ліжок шпалерами з квітковим орнаментом.
 4. Надання індивідуальності кімнаті за допомогою відображення особливостей інтересів та уподобань господарів. Наприклад, використання на фронтальній стіні фотошпалер із панорамним зображенням нічної столиці країни, де мріє побувати сімейна пара.
 5. Формування вигідних пропорцій дозволяє змінити простір без внесення коригувань до проекту.Акцентовані вертикальні смуги створять ефект “високої стелі”, використання комбінації шпалер світлих і насичених відтінків нерідко застосовується з метою візуального збільшення розмірів маленької кімнати. Подібний результат виходить за горизонтального розподілу стін.Правила поєднання шпалер в інтер’єрі спальні

Визначаючи з оформленням спальні при плануванні ремонту, слід врахувати низку нюансів. Відзначимо основні з них:

 • Не перевантажувати приміщення надмірною кількістю кольорів. Бажано брати не більше двох основних відтінків;
 • Коліри різних шпалер повинні гармонійно поєднуватися за принципом схожості чи контрастності.Правильно вибрати комбінацію допоможе колірне коло Ґете;
 • Стіна з шикарними класичними або квітковими шпалерами вдало виглядатиме на тлі одного з «багатих» відтінків (смарагдового, насиченого синього, бордового);
 • Принти повинні збігатися за розміром та палітрою фарб;
 • Дрібну графіку краще поєднувати з тонкою смужкою, великий малюнок вигідно підкреслять широкі однотонні вставки;
 • Слід вибирати шпалерний матеріал однакової товщини, а ось із різною фактурою поверхні експерименти цілком допустимі;

Щоб не виникло труднощів при поєднанні різних видів шпалер, рекомендується попередньо дізнатися при покупці оздоблювальних матеріалів, наскільки ця операція технічно можлива. Так, наприклад, не можна якісно приклеїти паперові шпалери разом із вініловими.

Фахівці радять оцінювати сумісність різних полотен при денному висвітленні. Саме завдяки яскравому сонячному світлу можна визначити, наскільки гармонійно виглядає підібрана комбінація.Слід врахувати, що під однотонні гладкі шпалери стіни мають бути ідеально вирівняні. У свою чергу, малюнок та виражена фактура допомагають приховати деякі недоліки обробки приміщення.

Варіанти комбінації шпалер у спальні

Дизайнери рекомендують насамперед звернути увагу на те, щоб поєднання різних шпалер підтримувало стиль, заданий у приміщенні.

Пропонуємо декілька ефектних прийомів комбінування:

 • Для «Класики» підійде однотонна шовкографія, що повторює колір поля дуетних шпалер із малюнком у вигляді королівських лілій, пишних троянд або золотистих, сріблястих ромбів;
 • Стиль «Прованс» підтримується поєднанням шпалер пастельних відтінків з дрібними квітами або розкиданими букетиками та смугастих полотен подібного кольору;
 • «Мінімалізм» підкреслюється монохромними кольорами або різними відтінками у бежево-кавовому колориті;
 • «Колоніальний» стиль передбачає використання однотонних шпалер насичених «пісочних» кольорів у поєднанні з яскравим етнічним візерунком;
 • «Сільський» стиль допускає використання значної кількості елементів малюнка (квіти, гілочки, віночки, метелики) знову ж таки в комбінації з однотонними пастельними стінами;
 • «Модерн», який віддають перевагу молодим людям, передбачає поєднання геометричних фігур або чітких графічних малюнків з нечисленними елементами, найчастіше в монохромній гамі. Інший варіант – непомітні однотонні стіни в комбінації з фотошпалери з яскравим реалістичним зображенням або чорно-білим максі-кадром.

Способи комбінування

Важливо не тільки підібрати шпалери-компаньйони, але й продумати їхнє розміщення.

Представляємо найбільш популярні варіанти:

 • Кольорові широкоформатні настінні панно в гіпсових, поліуретанових, дерев’яних рамках на тлі однотонних стін;
 • Вертикальна «килимова» смуга, центрована на стіні, розташованій у головах ліжок;
 • Гіпсокартонні ніші, оброблені контрастними шпалерами;
 • Чергування двох полотнищ з різним оформленням;
 • Широкий горизонтальний бордюр, що ділить площину стін на дві частини;
 • Одна або дві стіни, повністю обклеєні шпалерами з принтом або поверхнею, що помітно відрізняється за фактурою.

Власникам квартир, які не впевнені у своїх дизайнерських здібностях і не готові проводити експерименти у власному будинку, радимо при покупці зупинити вибір на шпалерах-компаньйонах, які сучасна промисловість випускає у значних кількостях.

Великі торгові центри, що спеціалізуються на продажу будівельних та оздоблювальних матеріалів, пропонують покупцям виграшні поєднання. При здійсненні закупівель через інтернет, користувачі, які вибрали певні шпалери, негайно отримують пропозицію про придбання гармонійних за кольором та фактурою шпалер.

Спальня в квартирі чи будинку – місце усамітнення та особливого комфорту.Правильно вибрані шпалери, що займають значний простір приміщення, безумовно, є фактором, який багато в чому визначає наш настрій на наступний день і сприяє зняттю напруги на наступну ніч.

Фото гарного комбінування шпалер у спальні