Наліт у ванній: інструкція, як прибрати вапняний наліт з поверхні ванни (140 фото)

Наліт у ванній: 10 найкращих способів очистити жовтий вапняний наліт у домашніх умовах

Білосніжна ванна – мрія будь-якої господині. Чистота предметів інтер’єру, у тому числі ванни, є не лише показником господарності та зібраності людини. Чисті меблі дозволяють уникнути розвитку низки хвороб, алергічних реакцій.

Масу причин для занепокоєння завдає наліт на стінках ванни, що утворюється. Причин для утворення неприємних потоків та стійкого запаху може бути багато, і вони залежать від умов експлуатації, кількості членів сім’ї, наявності або відсутності домашніх тварин у квартирі.

Основні види нальоту

На стінках ванни може утворюватися кілька видів плям, усунення яких потребує граничної обережності та акуратності (особливо для дорогих моделей та матеріалів).

Основні види нальоту поділяють на кілька груп:

 1. Жовтий мильний наліт у ванній (від застосування мила, мильних розчинів). Майже всі шампуні, рідкі мила, гелі для душу містять полімери, силіконові домішки, частина яких осідає на стінах чавунних, акрилових або сталевих ванн. Господиням слід пам’ятати, що навіть при видимій чистоті стінок, на поверхні залишається щільний шар частинок, що осіли.
 2. Плями іржі. Один із найпоширеніших видів нальоту.Деякі види конструкцій окислення не схильні, наприклад, акрилові, а також ванни із суміші акрилу та кварцу. Проте, більшість квартир обладнані чавунними та сталевими моделями, які потребують періодичного чищення поверхні.
 3. У будинках з дуже жорсткою водою на поверхні раковин та ванн часто осідає вапно та різні солі. Дізнатися вапняний наліт у ванній легко за своєрідною шорсткістю стінок, які дряпають шкіру пальців.
 4. Власники приватних перукарських салонів стикаються із проблемою утворення кольорових плям на стінках. На фото нальоту у ванні також можна побачити сліди використання розчинів зеленки, йоду або марганцівки.

Досить багато проблем може завдати звичайний будівельний пил. Вона також осідає на поверхні меблів, поступово налипаючи, утворюючи нерівності та щільні конгломерати.

Усі представлені плями та сліди краще вчасно видаляти, адже подібні явища значно вкорочують термін експлуатації сантехніки.

Правила вибору складу для чищення

Визначити наявність стійкого забруднення на поверхні – це лише перший крок. Власникам ванної кімнати слід правильно вибрати засіб для чищення.Звичайні мильні розчини не в змозі ефективно видалити всі наявні плями та сліди, особливо при багатошаровому нальоті.

На практиці використовують як народні засоби, так і виробничі склади.

Господині слід враховувати ряд критеріїв, як очистити ванну від нальоту:

 1. Безпека складу по відношенню до сантехніки. Для кожного відомого матеріалу є відповідні засоби, які не можуть пошкодити поверхню конструкції. Наприклад, акрилові ванни бояться абразивних речовин, здатних залишити грубі подряпини на стінках.
 2. Безпека використовуваного засобу для людини. Склад повинен легко змиватися після застосування. При виборі рідини, що очищає, необхідно віддавати перевагу розчинам з мінімальним вмістом агресивних компонентів, які можуть пошкодити шкіру, слизові оболонки, викликати опік дихальних шляхів.
 3. Ефективність, як правило, оцінюється за коефіцієнтом (зазначений на упаковці). Немаловажну роль відіграє рейтинг компанії виробника. За бажанням можна ознайомитися з відгуками про засіб.

При чищенні сантехніки слід уникати застосування надмірно агресивних складів, особливо, якщо в сім’ї є діти молодшого віку.
Чищення чавунної ванни

Найпоширеніші конструкції виготовлені з чавуну. Ці види сантехніки відрізняються великою міцністю, стійкістю до дії кисневих засобів (досить їдкі розчини). Як і більшість предметів інтер’єру, схильні до утворення нальоту.

Існує кілька ефективних підходів, як відмити наліт у ванній кімнаті:

 1. Використання соди. Для отримання максимально ефективного складу змішують по 1 частині кальцинованої та харчової соди. Отриману суміш злегка змочують водою, а потім у вигляді кашки наносять на стінки та дно ванни. Через 25-35 хвилин слід акуратно, але інтенсивно потерти поверхні м’якою мочалкою. Не можна використовувати грубу щітку, щоб не подряпати сантехніку. Ще через 35-40 хвилин суміш та залишки брудного нальоту ретельно змивають проточною водою.
 2. Як альтернативний варіант можна використовувати звичайний пральний порошок (за аналогічною схемою).
 3. Прекрасний ефект з видалення застарілих плям, що в’їлися, надає суміш харчової соди і нашатирного спирту.Істотний недолік подібного рецепту полягає у освіті стійкого неприємного запаху у приміщенні. Після процесу очищення ванни необхідно довго провітрювати кімнату.

Склад чавунних конструкцій дозволяє застосовувати для очищення поверхонь навіть оцтовий розчин.

Для отримання бажаного ефекту змішують столовий оцет, будь-який миючий засіб та порошок, що чистить.

Отриману кашку втирають у місця бруду, що в’ївся, і нальоту, і через 20 хвилин змивають проточною водою. У всіх випадках господині необхідно використовувати гумові рукавички, адже сода та оцет є досить агресивним середовищем для шкіри рук.

Очищення сталевої ванни

За своєю міцністю подібна сантехніка не поступається чавунним поверхням. Проте, сталева ванна має раниме покриття на внутрішніх стінках.

З цієї причини при видаленні плям і нальоту не можна використовувати абразивні суміші. Всі порошки, що використовуються (сода, засоби для чищення) попередньо перетворюють на кашку без грубих компонентів.

Для видалення будь-яких видів нальоту застосовують харчову соду (розтерту з водою до стану пасти), нашатирний спирт, або ж виробничі гелі, що очищають.

Чистка емальованої поверхні

Емальовані ванни є поряд з акриловими найвибагливішими типами сантехніки. При використанні абразивних розчинів та порошків поверхневий шар емалі покривається тріщинами, в які забивається ще більше бруду.

Крім того, у тріщини, що утворилися, проникають патогенні мікроорганізми, видалити яких практично неможливо (ризик розвитку інфекційних захворювань на шкірі).

Ці ж мікроби можуть спричинити неприємний запах у приміщенні ванної кімнати. Для якісного видалення старих плям, будівельного пилу, нальоту використовують суміш мила та аміаку, пасту з лимонної кислоти або розчин перекису водню з содою.

Очищення акрилових ванн

Сантехніка з акриловим покриттям по праву визнана найвибагливішою з догляду. Існує велика кількість вимог щодо видалення плям та нальоту на акриловій ванні:

 1. Не можна використовувати абразивні склади (чистять порошки), хлорвмісні розчини. При неправильному проведенні очищення поверхня швидко псується, покривається сіткою тріщин та сколів.
 2. Слід відмовитися від використання жорстких щіток, які залишають подряпини на стінках ванни.
 3. Їдкі розчинники (кислоти та луги) також завдадуть непоправної шкоди сантехніці.

Особлива увага приділяється при чищенні не тільки складів, що застосовуються, але і температурі води. Від надто гарячої води акрилова поверхня швидко руйнується.

Для ефективного видалення старих плям можна використовувати лимонну кислоту, столовий оцет, звичайну зубну пасту. На сьогодні виробники акрилової сантехніки пропонують своїм клієнтам величезний вибір професійних миючих засобів від нальоту у ванній кімнаті (без додавання хлору та їдких домішок).

Фото ванної кімнати після видалення нальоту