Наліт у ванній: інструкція, як прибрати вапняний наліт з поверхні ванни (140 фото)

Наліт у ванній: 10 найкращих способів очистити жовтий вапняний наліт у домашніх умовах

Білосніжна ванна – мрія будь-якої господині. Чистота предметів інтер’єру, у тому числі ванни, є не лише показником господарності та зібраності людини. Чисті меблі дозволяють уникнути розвитку низки хвороб, алергічних реакцій.

Масу причин для занепокоєння завдає наліт на стінках ванни, що утворюється. Причин для утворення неприємних потоків та стійкого запаху може бути багато, і вони залежать від умов експлуатації, кількості членів сім’ї, наявності або відсутності домашніх тварин у квартирі.

Основні види нальоту

На стінках ванни може утворюватися кілька видів плям, усунення яких потребує граничної обережності та акуратності (особливо для дорогих моделей та матеріалів).

Основні види нальоту поділяють на кілька груп:

  1. Жовтий мильний наліт у ванній (від застосування мила, мильних розчинів). Майже всі шампуні, рідкі мила, гелі для душу містять полімери, силіконові домішки, частина яких осідає на стінах чавунних, акрилових або сталевих ванн. Господиням слід пам’ятати, що навіть при видимій чистоті стінок, на поверхні залишається щільний шар частинок, що осіли.
  2. Плями іржі. Один із найпоширеніших видів нальоту.Деякі види конструкцій окислення не схильні, наприклад, акрилові, а також ванни із суміші акрилу та кварцу. Проте, більшість квартир обладнані чавунними та сталевими моделями, які потребують періодичного чищення поверхні.
  3. У будинках з дуже жорсткою водою на поверхні раковин та ванн часто осідає вапно та різні солі. Дізнатися вапняний наліт у ванній легко за своєрідною шорсткістю стінок, які дряпають шкіру пальців.
  4. Власники приватних перукарських салонів стикаються із проблемою утворення кольорових плям на стінках. На фото нальоту у ванні також можна побачити сліди використання розчинів зеленки, йоду або марганцівки.

Досить багато проблем може завдати звичайний будівельний пил. Вона також осідає на поверхні меблів, поступово налипаючи, утворюючи нерівності та щільні конгломерати.

Усі представлені плями та сліди краще вчасно видаляти, адже подібні явища значно вкорочують термін експлуатації сантехніки.