Стяжка підлоги у ванній – технологія заливання та нюанси вирівнювання, монтажу.

Стяжка підлоги у ванній: інструкція, як зробити стяжку підлоги під плитку у ванні своїми руками

Під час ремонтних робіт якісна стяжка підлоги вважається одним з найважливіших етапів. Цей критерій є особливо важливим для житлових будівель, вік яких перевищує 15-25 років.

За цей час експлуатаційні якості житла поступово скорочуються. Наявність рівного покриття для підлоги забезпечує можливість для подальших оздоблювальних робіт.

Як залити стяжку підлоги у ванній кімнаті? Які інструменти та матеріали знадобляться для робочого процесу? Усі відповіді зібрані у цьому матеріалі. Тут представлені рекомендації та поради щодо виконання даного завдання.

Підготовчі роботи

Як зробити стяжку підлоги у ванній кімнаті? На цьому етапі ремонту необхідно приділити особливу увагу демонтажу старого покриття.

  • Щоб будівельний склад рівномірно розподілився по поверхні підлогового покриття, фахівці рекомендують попередньо видалити попередню основу.
  • Таким чином вдається позбутися зайвого сміття та зовнішніх дефектів.
  • Після цього слід подбати про хорошу гідроізоляцію. Подібні маніпуляції необхідно проводити відразу після демонтажу старого шару.
  • Попередньо поверхню очищають від зайвого пилу та дрібного сміття. У процесі робочого процесу видаляють усі дрібні тріщини та сколи.


Проводити гідроізоляцію рекомендують із якісних матеріалів. Таким чином вдається скоротити виток тепла, і запобігти ризикам затоплення нижніх поверхів. Однак більшість майстрів-початківців воліють використовувати поліетиленову плівку.

Фахівці стверджують, що такий вид матеріалу згодом руйнується під дією цементного складу. Внаслідок цього експлуатація такої гідроізоляції в середньому становить від 3 до 5 років.

«Підлогова поверхня не повинна мати будь-яких дефектів. Недотримання цих рекомендацій може спровокувати появу дрібних тріщин та відшарування робочого складу після його висихання».

Далі, майстер розпочинає прокладання комунікаційних вузлів. Якщо в приміщенні передбачена система теплої підлоги, нагрівальний елемент фіксують поверх старого покриття. Надалі всю конструкцію заливатимуть фінішною стяжкою.