Стяжка підлоги у ванній – технологія заливання та нюанси вирівнювання, монтажу.

Стяжка підлоги у ванній: інструкція, як зробити стяжку підлоги під плитку у ванні своїми руками

Під час ремонтних робіт якісна стяжка підлоги вважається одним з найважливіших етапів. Цей критерій є особливо важливим для житлових будівель, вік яких перевищує 15-25 років.

За цей час експлуатаційні якості житла поступово скорочуються. Наявність рівного покриття для підлоги забезпечує можливість для подальших оздоблювальних робіт.

Як залити стяжку підлоги у ванній кімнаті? Які інструменти та матеріали знадобляться для робочого процесу? Усі відповіді зібрані у цьому матеріалі. Тут представлені рекомендації та поради щодо виконання даного завдання.

Підготовчі роботи

Як зробити стяжку підлоги у ванній кімнаті? На цьому етапі ремонту необхідно приділити особливу увагу демонтажу старого покриття.

 • Щоб будівельний склад рівномірно розподілився по поверхні підлогового покриття, фахівці рекомендують попередньо видалити попередню основу.
 • Таким чином вдається позбутися зайвого сміття та зовнішніх дефектів.
 • Після цього слід подбати про хорошу гідроізоляцію. Подібні маніпуляції необхідно проводити відразу після демонтажу старого шару.
 • Попередньо поверхню очищають від зайвого пилу та дрібного сміття. У процесі робочого процесу видаляють усі дрібні тріщини та сколи.


Проводити гідроізоляцію рекомендують із якісних матеріалів. Таким чином вдається скоротити виток тепла, і запобігти ризикам затоплення нижніх поверхів. Однак більшість майстрів-початківців воліють використовувати поліетиленову плівку.

Фахівці стверджують, що такий вид матеріалу згодом руйнується під дією цементного складу. Внаслідок цього експлуатація такої гідроізоляції в середньому становить від 3 до 5 років.

«Підлогова поверхня не повинна мати будь-яких дефектів. Недотримання цих рекомендацій може спровокувати появу дрібних тріщин та відшарування робочого складу після його висихання».

Далі, майстер розпочинає прокладання комунікаційних вузлів. Якщо в приміщенні передбачена система теплої підлоги, нагрівальний елемент фіксують поверх старого покриття. Надалі всю конструкцію заливатимуть фінішною стяжкою.

Етапи гідроізоляції

Перед проведенням стяжки підлоги у ванній кімнаті своїми руками необхідно правильно провести гідроізоляційні заходи.

Вони полягають у таких діях:

 1. Попередньо бетонну плиту необхідно очистити від зайвого сміття;
 2. Далі, використовують протигрибкову ґрунтовку. Склад дозволить запобігти розмноженню патогенної мікрофлори;
 3. Після цього на кожній із сторін кріплять дерев’яний брус. У цьому випадку можна використовувати профіль Т-образної форми або спеціальний маяк, що формує.
 4. Будь-який з цих елементів поступово розташовують на рівень нової стяжки. Після закінчення роботи ці деталі видалятимуть.
 5. Якщо залишити дерев’яну напрямну, під впливом високої вологості вона почне гнити. Металеві вироби повинні мати антикорозійне покриття;
 6. Після цього на поверхні плит фіксують шар із бітуму. Даний варіант вважається одним з надійних і має високі експлуатаційні якості;
 7. Шаром гідроізоляційного матеріалу рекомендують обробляти поверхню стін на рівень 10-20 см. Особливу увагу слід приділити кутовим частинам та місцям стиків.Фіксація маяків

Від правильної установки напрямних маяків залежить результат майбутньої стяжки підлоги. При правильній фіксації вдається скоротити кількість витрати клею. Для роботи потрібно використовувати довгий рівень.

 • Фахівці рекомендують встановлювати маяки вздовж стін, відстань між якими має становити 50 см.
 • Їх акуратно поглиблюють у товщину розчину, при цьому контролюючи їх рівень висоти.
 • Кожен маяк повинен встановлюватися щодо положення першого. Між усіма деталями має сформуватися чітка горизонтальна лінія.

Якщо стяжка буде здійснюватися поверх пінопластової плити, то в її структурі необхідно зробити виїмки для фіксації маяків. Якщо нехтувати цією вимогою, то встановити всі деталі на одному рівні буде неможливо.

Товщина майбутньої стяжки повинна становити від 45 до 50 см. Якщо в якості гідроізоляції використовувати пінопласт, то для його покриття використовують більш тонкий шар.

Різновиди стяжки

Розроблено кілька видів стяжки підлоги. Кожен спосіб відрізняється за кількістю використовуваного матеріалу та монтажу. У свою чергу вони поділяються на такі категорії:

Напівсуха

Для проведення ремонтних робіт використовують спеціальні заповнювачі.

 • Вони дозволяють скоротити навантаження на підлогове покриття у ванній кімнаті. На відміну від мокрої стяжки, такий вигляд відрізняється вищою ціною.
 • Істотною перевагою цього способу вважає його швидке висихання.
 • Фахівці рекомендують вибирати таку стяжку підлоги ванною в дерев’яному будинку. Попередньо замішується робочий склад.
 • Після чого його рівномірно розподіляють по поверхні бетонної основи.
 • Далі, коли поверхня висохне, необхідно використовувати додаткове затирання для усунення дрібних недоліків;

Мокра

Такий вид вважають чудовим рішенням для обробки приміщень, в яких спостерігають високу вологість.

 • Фахівці вибирають такий вид для оформлення стяжки теплої підлоги під ванною кімнатою. Товщина бетонного шару не повинна перевищувати 5 см.
 • Якщо нехтувати цією рекомендацією, то збільшується ризик появи тепловтрат.
 • Основною перевагою такого способу обробки вважають можливість фіксації гідроізоляційного прошарку поверх бетону.
 • Для роботи використовують робочий склад на основі цементу та піску. Позбутися дрібних тріщин і сколів дозволить будь-який плитковий клей.
 • Консистенція розчину має бути схожою на густу сметану.Заливати цементний склад рекомендують за раз.
 • Час сушіння поверхні становить від 1 до 3 годин. Кожен наступний шар рекомендують проколювати дротом.
 • Завдяки такій маніпуляції вдається позбутися надлишків повітря в товщі стяжки.

Суха

При проведенні такого способу необхідно бути обережним.

 • Справа в тому, що таке покриття деформується та тріскається. Регулярний контакт з підвищеною вологістю провокує поступове руйнування основи підлоги.
 • Недоліком такого виду стяжки вважають її високу витрату. Робочий процес складається з кількох етапів.
 • Спершу проводять відсипання із щебеню або керамзиту. Після цього здійснюється шар гідроізоляції.
 • Далі, наносять шар із цементно-піщаної суміші. На фото стяжки підлоги у ванній є поетапний робочий процес.

Фахівці рекомендують скористатися за допомогою професійних будівельників.

Для проведення стяжки підлоги самостійно знадобиться наявність спеціального обладнання та інструментів. Неправильний розрахунок спричинить високі фінансові витрати.

Фото ідеальної стяжки підлоги у ванній