Шпалери до зали (200 фото ідей): красиві новинки дизайну та поєднання. Поради, як вибрати шпалери для інтерєру вітальні

Шпалери до зали: огляд основних типів, матеріалів + фото оригінальних колірних рішень в оформленні інтер’єру вітальні

Оформлення залу може стати досить складним завданням, якщо не мати початкового уявлення про те, як кімната має виглядати. Починати планування ремонту завжди необхідно з обробки стін, стелі та підлоги. Це є основними елементами, від яких вже можна буде відштовхуватися.

Оформлення стін, у свою чергу, є дуже відповідальним етапом ремонтних робіт. Для того щоб приступити до нього, потрібно спочатку зібрати всі дані про приміщення. Насамперед велику роль відіграє той факт, маленький зал або великий, тому що це впливає на підбір відтінків та їхнє підсумкове поєднання в інтер’єрі. По-друге, потрібно враховувати ймовірність зонування, якщо вона є, значить можна використовувати кілька видів шпалер, щоб підкреслити певні зони на загальному тлі.

Як правильно вибрати шпалери

На сьогоднішній день популярністю користуються однотонні шпалери без фактурної поверхні. Це дозволяє створити красиву, однотонну стіну, ефект буде схожий на класичне фарбування, проте процес буде значно швидше і дешевше.


Також такий тип шпалер вибирають, коли немає бажання або можливості попередньо займатися вирівнюванням стін, шпаклюванням, щоб потім їх пофарбувати.

Однотонні шпалери для маленької зали

Найголовніше правило при проведенні ремонту в маленьких приміщеннях, це дотримуватись домінації світлих відтінків у кімнаті. Це пов’язано з тим, що світлі тони візуально розширюють кімнату, сприятливо впливають на її атмосферу і їх можна поєднувати з великою кількістю інших кольорів.

Але недоліком є ​​той факт, що на світлому будь-яке забруднення буде чітко видно. Тому рекомендується вибирати вологостійкі шпалери в зал, щоб їх можна було легко вимити, якщо на них з’явиться пляма.

Якщо загальна стилістика витримана мінімалістично, колір шпалер, як правило, буде білий або сірий. Також зустрічаються сміливіші тони, такі як апельсинові та персикові. Їх трохи складніше поєднувати з іншими елементами інтер’єру, проте вони також позитивно впливають на загальне враження від приміщення.

Шпалери для великих віталень

У випадку з просторими залами все значно простіше, тому що немає жодних обмежень. Варто спочатку визначити, чи вітальня буде використовуватися як цільне приміщення, чи має сенс розділити великий простір на трохи менше, застосувавши спосіб зонування.

Це відмінний варіант у тому випадку, якщо необхідно створити в залі невелику робочу зону або барну стійку.

Шпалери можна застосувати які завгодно, здебільшого користуються вініловими, фактурними моделями. Це класичний варіант, який має колосальну кількість різновидів.

Саме тому його і вибирають, цей різновид дозволяє підібрати потрібний варіант для кожного конкретного випадку.

  • Крім того, вінілові фактурні покриття чудово підходять для створення ефекту контрасту між різними зонами.
  • Рекомендується дотримуватися однієї колірної палітри, якщо є окремі зони, і використовувати близькі один одному відтінки.
  • Наприклад, одна із зон може бути оформлена у бежевому кольорі, інша у світло-оранжевому.
  • Таким чином вдасться створити контраст та зберегти цілісність дизайну, що дуже важливо.


Крім того, за допомогою вінілових шпалер можна використовувати фактично ті самі відтінки для всіх зон, однак різну фактуру. При цьому варто розуміти, що фактура чи малюнок мають бути великі, інакше виділити окремі зони не вдасться.

Паперові шпалери

У тому випадку, якщо виникла потреба прикрасити орендоване житло, паперові шпалери підійдуть для цього ідеально. Вони легко клеяться та знімаються через особливості свого матеріалу. Тому їх можна міняти фактично кожні кілька місяців без особливих зусиль.

Крім того, це найдешевші та доступні шпалери на ринку, вони відрізняються посередньою якістю, проте великою різноманітністю відтінків та малюнків, що дозволить підібрати оптимально підходящий варіант для конкретного випадку чи зони.

  • Паперові шпалери можуть складатися з 1 або 2 шарів. Двошарові рекомендуються більше, тому що мають більшу стійкість до намокання і їх значно легше приклеювати, ніж одношарові.
  • В той же час двошарові шпалери відмінно ховаються нерівності, тріщини та сколи на стінах, вони не просвічують. Однак потрібно враховувати, що грубі нерівності або западини шпалери приховати не зможуть, тому рекомендується попередньо підрівняти стіни.


Текстильні шпалери

Дуже дорогі шпалери, однак вони повністю виправдовують високу вартість характеристиками та чудовим зовнішнім виглядом. Крім того, такий різновид шпалер екологічний, що може бути дуже важливим в окремих випадках. Вони можуть бути оксамитовими, атласними лляними, шовковими тощо, залежно від переваг.

Але за ними потрібен дуже дбайливий догляд. Чистка повинна проводитися максимально акуратно, поверхню потрібно закривати від попадання ультрафіолетових променів, тому що під впливом сонця вони поступово вигоряють, втрачаючи свій первинний вигляд.

Ця різновид буде відмінним варіантом обробки вітальні в тому випадку, якщо вона розташована не з сонячного боку. В іншому випадку штори доведеться постійно тримати закритими, що створить нестачу освітлення в кімнаті.

Склошпалери

Цей вид шпалер виготовляється ткацьким способом із безлічі скляних ниток, утворюючи дуже щільне та надійне полотно. Воно приклеюється поверх оздобленої стіни на крохмальний клейстер.

  • Перевага полягає в тому, що такі поверхні чудово витримують багаторазове фарбування і є екологічними.
  • Крім того, вони підвищують рівень пожежної безпеки приміщення, тому що температура плавлення цих покриттів становить 600 градусів за цельсієм.Серед недоліків варто відзначити значно більшу вагу, порівняно з іншими шпалерами, а також малий вибір відтінків та текстур, що може стати проблемою.

Фото красивих шпалер у залі