Дизайн квартири в хрущовці: найкращі ідеї оформлення інтерєру + фото готових проектів з вдалим плануванням, зонуванням, вибором меблів

Дизайн квартири в хрущовці (новинки 2022): реальні приклади з фото-підбіркою ідеальних рішень для маленької квартири

Хрущовські будинки відомі тим, що вони дуже маленькі, це компактне житло, яке будувалося швидкими темпами для великої кількості населення.

Саме тому квартири там дуже маленькі, і найчастіше саме в них застосовується перепланування з метою трохи розширити простір, зробивши його просторим. Розглянемо кілька варіантів, які найчастіше зустрічаються на практиці.

Дизайн однокімнатної квартири

Однокімнатна квартира в хрущовці є однією житловою кімнатою і кухнею з санвузлом. Балкона, як правило, немає, але його можна встановити додатково, отримавши відповідний дозвіл адміністрації.

 • Житлова кімната в такому плануванні дуже маленька, ледь більша за класичну комору в квартирі з 3-4 кімнатами.
 • Найпоширенішим варіантом ремонту в таких умовах є об’єднання кухні з житловою кімнатою.
 • Фактично це перепланування створить із квартири студію, але при цьому вдасться відкрити колосальну кількість вільного місця за рахунок усунення непотрібних стін.

Таким чином залишиться лише одне, загальне приміщення та санвузол.Такий варіант дуже зручний для молодих пар, які ще не мають дітей, а також для студентів, які шукають зручне та вигідне житло.


Дизайн кухні

Кухонну зону необхідно буде відокремити чимось, щоб позначити її межі. З цією метою, як правило, встановлюється невелика стійка не на всю довжину, вона також може служити барною стійкою, тому варто підбирати її достатньої ширини, щоб на ній могла вміститися тарілка.

Варто відзначити, що розташовувати обідню зону на такій кухні не має сенсу, це тільки забере велику кількість простору. Тому вся кухня буде обмежена лише гарнітуром та невеликим простором для маневру, після чого вже буде встановлена ​​стійка.

Дизайн вітальні

Залишкову частину приміщення потрібно оформляти як вітальню, купуючи диван необхідно вибирати моделі, що розкладаються, оскільки він буде служити ліжком.

 • У зібраному стані він не повинен займати багато місця.
 • До нього додатково необхідно поставити нормальний стіл, журнальний не підійде, тому що він буде надто маленьким.
 • Потрібно враховувати, що за цим столом проводитиметься сніданок, обід та вечеря, а також прийом гостей.
 • Тому не зайвим буде придбати пару зручних пуфів на додачу до дивана.

Залишиться тільки розмістити телевізор і невелику стінку під ним для зберігання всіх цифрових приладдя, розхідників, запасних частин, дротів та шнурів.

За рахунок рішення про усунення стін вдасться істотно розширити простір, створити незвичайний дизайн квартири, до того ж дуже зручний. Санвузол немає необхідності перепланувати, тому що він, швидше за все, і так буде суміщений. Якщо ж він буде роздільним, має сенс поєднати його, оскільки окремо ці кімнати будуть дуже маленькими, щоб розмістити у них повноцінну, якісну сантехніку.

Квартири-студії на сьогоднішній день дуже популярні, це просте, зручне та доступне житло, до того ж воно виглядає дуже красиво та сучасно.

Двокімнатна квартира у хрущовці

З двокімнатними варіаціями значно простіше. Варто зазначити, що з такими плануваннями також є можливість створити студію. В результаті вийде дуже велика квартира-студія, в якій з комфортом можна буде розмістити все, що буде потрібно. Однак такий варіант розглянули вже у попередньому плануванні.

У випадку з двома житловими кімнатами перепланування все також залишається одним із найоптимальніших варіантів. Однак у цьому випадку рекомендується об’єднати кухню з вітальнею.


За рахунок цього рішення вдасться розширити загальну площу, що дозволить розмістити повноцінну обідню групу та гарнітур, а також встановити повнорозмірний диван.

 • У цьому випадку також окремо залишається житлова кімната, яку залишиться лише трохи змінити.
 • Зробити косметичний ремонт, додати кілька нових елементів в інтер’єр, меблі замінити частково або повністю.
 • Основний акцент рекомендується робити на функціональність у кожному приміщенні, незважаючи на те, що місця достатньо, не зайвим буде створити невеликий порожній простір.Воно візуально розширюватиме кімнату.

Трикімнатна квартира у хрущовці

З трьома житловими кімнатами буде значно простіше планувати простір, і в цьому випадку перепланування не є найоптимальнішим варіантом.

3 житлові кімнати – це 2 спальні і одна вітальня, цього буде цілком достатньо, щоб розмістити сім’ю з двома дітьми.

 • У тому випадку, якщо обидві дитини будуть жити в одній кімнаті, потрібно буде наголосити на функціональності приміщення.
 • Має сенс розглядати застосування системи поверхів, використання двоярусного ліжка.
 • Цей спосіб підійде в тому випадку, якщо висота стель дозволяє з комфортом розмістити двоярусне ліжко.


Особливості оформлення дитячої

Як уже було сказано вище, якщо обидві дитини проживатимуть в одній кімнаті, потрібно буде наголосити на функціональності. Можливо оптимальним варіантом буде використовувати спальні місця, що розкладаються, які в складеному стані зливаються зі стінами.

Для цього в стінах робляться виїмки, в які укладатиме спальне полотно. Це дуже зручно та вигідно з точки зору економії вільного простору.

Столи також можуть бути розкладними, і в складеному стані фактично не займати вільне місце. Залишаться лише полиці, на яких не можна економити простір, тому що на них будуть розташовуватися підручники та зошити.

Шафа, в таких випадках, традиційно розташовується вздовж малої стіни і є кутовою конструкцією. Особливість кутової конструкції полягає в тому, що фактично при тих же габаритах, що і звичайна шафа, вона займає досить мало місця і при цьому має більшу глибину та місткість.

Поділ простору всередині шафи може здійснюватися будь-яким зручним способом, горизонтально або вертикально, залежно від переваг.

Фото дизайну квартири у хрущовці