Розкладка плитки у ванній: ідеї дизайну та правила розміщення (110 фото прикладів)

Розкладка плитки у ванній – схеми та методи розміщення облицювального матеріалу, підбір дизайну, фото

Найбільш затребуваним оздоблювальним матеріалом при ремонті ванної кімнати та туалету є керамічна плитка. Цей вибір цілком виправданий, адже кахель – довговічний і простий у догляді матеріал, він не боїться вологи і легко піддається санітарній обробці, що є дуже актуальним для таких приміщень.

Виробники оздоблювальних матеріалів пропонують своїм клієнтам величезний вибір плитки для ванної кімнати. В даний час на ринку можна зустріти різноманітні колекції, різну колірну гаму та розмір виробу, всілякі покриття та незвичайну фактурну поверхню, мозаїки або великі панно тощо.

Окрім зовнішнього вигляду самої плитки важливим моментом є правильна розкладка.

Загальні правила та принципи розкладання плитки

Бують такі ситуації, що людина набуває шикарної кахлі з нової модної колекції одного з найкращих виробників, але, після завершення облицювальних робіт, очікування не відповідають реальності та раніше переглянутим фото з каталогу.

Більшість помилок при укладанні керамічної плитки відбувається через невірно обрану розкладку: грамотний розподіл кахельного покриття дозволяє зробити приміщення комфортнішим для перебування, здатним приховати недоліки та виділити бажані зони.

Так як зробити правильну розкладку плитки у ванній кімнаті? Пропонуємо Вам розглянути кілька хитрощів та врахувати їх при викладанні кахлю:

  1. Якщо Ваша ванна кімната має невеликі розміри, то створення горизонтальних акцентів на одній або навіть на декількох стінах візуально розширить приміщення: для вузьких маленьких санвузлів або приміщень з дуже високою стелею підійде плитка з бордюром або горизонтальним малюнком/узором. Тому за основу правильного вибору розкладки плитки для невеликої ванни варто взяти принцип «горизонтальних акцентів».
  2. Візуально зробити кімнату ширшою, можна використовувати наступний прийом: низ стіни викладається плиткою темних тонів, а верх – світлими відтінками. Але зауважте, що така розкладка не підійде для ванних кімнат з низькими стелями.
  3. Для того щоб зробити приміщення ванною вище, можна використовувати в дизайні стін вертикальні акценти: на одній або декількох стінах викласти кахель контрастного відтінку або іншої фактури, допустимо використовувати плитки з малюнком або орнаментом і т.п. Головне в комбінуванні оздоблювального матеріалу – це оптимальне та грамотне поєднання кольорів, фактур та візерунків. Також, у цьому варіанті, найкраще купувати кахель одного виробника.
  4. «Віддалити» або «наблизити» стіну можна за допомогою кольору: стінка темного відтінку буде здаватися ближчою, ніж світла стіна.
  5. Можна скомбінувати кілька різних матеріалів: низ стіни, так звану «мокру зону», викласти керамогранітом, а верхню частину, наприклад, обробити декоративною штукатуркою або просто пофарбувати. Таким чином, можна оригінально виділити інтер’єр та заощадити на матеріалах.
  6. Намагайтеся уникати колекцій з яскравих кольорів і з малюнками або візерунками – велика ймовірність того, що незабаром Вам набридне такий дизайн, і доведеться знову робити ремонт. До того ж, від яскравих відтінків дуже швидко втомлюються очі і надто агресивні фарби в інтер’єрі не дають розслабитися, що не доречно для дому, і тим більше для ванної кімнати.

Взявши за основу запропоновані варіанти розкладки плитки у ванній кімнаті, можна суттєво покращити зовнішній вигляд приміщення та підкоригувати його на краще, приховуючи наявні недоліки.