Розкладка плитки у ванній: ідеї дизайну та правила розміщення (110 фото прикладів)

Розкладка плитки у ванній – схеми та методи розміщення облицювального матеріалу, підбір дизайну, фото

Найбільш затребуваним оздоблювальним матеріалом при ремонті ванної кімнати та туалету є керамічна плитка. Цей вибір цілком виправданий, адже кахель – довговічний і простий у догляді матеріал, він не боїться вологи і легко піддається санітарній обробці, що є дуже актуальним для таких приміщень.

Виробники оздоблювальних матеріалів пропонують своїм клієнтам величезний вибір плитки для ванної кімнати. В даний час на ринку можна зустріти різноманітні колекції, різну колірну гаму та розмір виробу, всілякі покриття та незвичайну фактурну поверхню, мозаїки або великі панно тощо.

Окрім зовнішнього вигляду самої плитки важливим моментом є правильна розкладка.

Загальні правила та принципи розкладання плитки

Бують такі ситуації, що людина набуває шикарної кахлі з нової модної колекції одного з найкращих виробників, але, після завершення облицювальних робіт, очікування не відповідають реальності та раніше переглянутим фото з каталогу.

Більшість помилок при укладанні керамічної плитки відбувається через невірно обрану розкладку: грамотний розподіл кахельного покриття дозволяє зробити приміщення комфортнішим для перебування, здатним приховати недоліки та виділити бажані зони.

Так як зробити правильну розкладку плитки у ванній кімнаті? Пропонуємо Вам розглянути кілька хитрощів та врахувати їх при викладанні кахлю:

 1. Якщо Ваша ванна кімната має невеликі розміри, то створення горизонтальних акцентів на одній або навіть на декількох стінах візуально розширить приміщення: для вузьких маленьких санвузлів або приміщень з дуже високою стелею підійде плитка з бордюром або горизонтальним малюнком/узором. Тому за основу правильного вибору розкладки плитки для невеликої ванни варто взяти принцип «горизонтальних акцентів».
 2. Візуально зробити кімнату ширшою, можна використовувати наступний прийом: низ стіни викладається плиткою темних тонів, а верх – світлими відтінками. Але зауважте, що така розкладка не підійде для ванних кімнат з низькими стелями.
 3. Для того щоб зробити приміщення ванною вище, можна використовувати в дизайні стін вертикальні акценти: на одній або декількох стінах викласти кахель контрастного відтінку або іншої фактури, допустимо використовувати плитки з малюнком або орнаментом і т.п. Головне в комбінуванні оздоблювального матеріалу – це оптимальне та грамотне поєднання кольорів, фактур та візерунків. Також, у цьому варіанті, найкраще купувати кахель одного виробника.
 4. «Віддалити» або «наблизити» стіну можна за допомогою кольору: стінка темного відтінку буде здаватися ближчою, ніж світла стіна.
 5. Можна скомбінувати кілька різних матеріалів: низ стіни, так звану «мокру зону», викласти керамогранітом, а верхню частину, наприклад, обробити декоративною штукатуркою або просто пофарбувати. Таким чином, можна оригінально виділити інтер’єр та заощадити на матеріалах.
 6. Намагайтеся уникати колекцій з яскравих кольорів і з малюнками або візерунками – велика ймовірність того, що незабаром Вам набридне такий дизайн, і доведеться знову робити ремонт. До того ж, від яскравих відтінків дуже швидко втомлюються очі і надто агресивні фарби в інтер’єрі не дають розслабитися, що не доречно для дому, і тим більше для ванної кімнати.

Взявши за основу запропоновані варіанти розкладки плитки у ванній кімнаті, можна суттєво покращити зовнішній вигляд приміщення та підкоригувати його на краще, приховуючи наявні недоліки.

Варіації укладання плитки

Безумовно, колір, малюнок, відтінок затирання відіграють важливу роль у візуальному сприйнятті інтер’єру, але від варіанта розташування плиткового модуля теж багато залежить.

Існує багато різновидів способів кладки кахельного покриття – розглянемо найпопулярніші:

 • Базовий (класичний) варіант – найпростіше і найбільш економічно вигідне рішення: краї кожної плиточки розташовуються паралельно кутам кімнати, а шви збігаються один з одним. До переваг симетричного укладання варто віднести легкість монтажу та мінімум обрізків. Серед недоліків, мабуть, варто виділити лише той момент, що така кладка надто просто і буденно виглядає: приклад подібної розкладки плитки можна побачити в інтер’єрі ванної кожного другого жителя нашої країни.
 • Вертикальне розкладання плитки у ванній: модулі прямокутної форми укладають шов у шов короткою стороною до стелі/підлоги, тобто у вертикальному положенні. Такий спосіб візуально витягує приміщення, що є дуже актуальним для низьких кімнат.
 • «Перев’язка швів»: плитки на стіні викладаються на кшталт цегляної кладки, коли шви одного ряду приблизно на півплитки зміщуються зі швами нижніх і верхніх рядів.Таку варіацію рекомендують використовувати на нерівних площинах, або якщо використовується бракована партія з виробів різного розміру – нерівності та невідповідності за такої методики непомітні.
 • Кладка кахлю по діагоналі: шви між елементами збігаються, але ряди викладаються під кутом 45°. Таке укладання виглядає гідно і незвичайно, воно добре приховує нерівності та збільшує простір. Але такий монтаж вимагає певної навички та дуже точної попередньої розмітки – далеко не кожен зможе впоратися без сторонньої професійної допомоги. Також, при виборі діагонального з’єднання плиткових полотен, варто врахувати, що буде великий відсоток відходів із-за обрізки (особливо при стикуванні біля стін).
 • «Ялинка»: для цього варіанта зручніше використовувати вузькі прямокутні модулі. Ця розкладка найчастіше застосовується з метою імітації дерев’яного паркету або натурального каменю. Викладка ялинкою виглядає цікаво і оригінально в будь-якому інтер’єрі, але буде особливо актуальна дана розкладка плитки в маленькій ванні – вона здатна істотно розширити простір зорово. Складність методу полягає у необхідності виводити прямі кути.

Описані варіації можна комбінувати, що дозволить створити креативне оздоблення ванної кімнати із застосуванням мінімуму дорогого декору або взагалі без нього.

Але будь-який з варіантів найкраще попередньо промалювати на папері (для цього підійде простий аркуш у клітинку або креслярський папір «міліметрівка») або скласти ескіз в електронному вигляді, щоб наочно побачити: як виглядає обрана розкладка в обробці конкретного приміщення.

>

Форми та розміри плитки для ванної

Для правильного розрахунку та промальовування розкладки варто також враховувати розмір та форму плитки. Як таких стандартів вже не існує – на сучасному ринку оздоблювальних матеріалів можна знайти як дуже невелику мозаїку, так і величезні плити-вставки, розміри яких перевищують 40 см.

Найбільш поширені форми плиткових модулів:

 • Квадрат;
 • Соті (шестикутник);
 • Прямокутник;
 • Ромб.

Популярні зараз і ексклюзивні плитки, що імітують камінь чи дерево. При виборі складної комбінації та орнаменту краще заздалегідь отримати консультацію спеціаліста, адже вартість декоративного покриття досить висока.

Тому правильні розрахунки та професійне укладання кахлю вкрай важливі в процесі внутрішньої обробки.

Корисні інструменти для моделювання розкладки

Відправляючись за покупкою облицювального покриття, клієнт може побачити в магазині невелике панно-зразок з варіантом розкладки або подивитися фотографії з каталогу з прикладом, як плитка, що сподобалася, виглядатиме в інтер’єрі.

Але побачити невеликий шматок стіни з плиткою або фото приклад недостатньо – необхідно візуалізувати вибраний матеріал на прикладі своєї ванної кімнати, врахувати всі тонкощі:

 • Висоту стін,
 • Площа приміщення,
 • Виступаючі
 • Кути або перегородки,
 • Аксесуари та предмети, які будуть знаходитися у Вашому санвузлі та ін.

Для цього було розроблено спеціальні програми.

 • Програма для розкладання плитки у ванній дає можливість «приміряти» вибраний варіант на Вашому приміщенні.
 • Віртуальна розкладка дозволить зробити правильний вибір відповідного варіанту кладки кахлю, колірного рішення та необхідності декору, правильно розрахувати необхідну кількість матеріалу, підібрати додаткові аксесуари або освітлення тощо.
 • Варто відзначити, що в багатьох будівельних відділах менеджер з продажу може запропонувати Вам таку послугу, а в деяких будмаркетах займається окремий співробітник – архітектор-дизайнер. Програму для розкладки кахлю можна завантажити на комп’ютер або мобільний пристрій.

Можна скористатися і онлайн-версіями, наявними на багатьох офіційних сайтах виробників або на веб-сторінках спеціалізованих магазинів.

Програми для моделювання

Віртуальну візуалізацію інтер’єру ванної кімнати можна здійснити через онлайн-редактори та спеціально розроблені програми для моделювання.

Пропонуємо Вам ознайомитися з переліком найпопулярніших із них:

 • 3D Superb
 • TilePlanner
 • Domus 3D.

Фото ідеальної розкладки плитки у ванній