Дизайн маленької ванної кімнати 2-5 кв. м: 150 фото найкращих інтерєрів та ідей оформлення простору невеликої ванної кімнати

Дизайн маленької ванної кімнати 2-5 кв. м: поради щодо розширення простору з туалетом, душовою, пральною машинкою (150 фото)

Маленька ванна кімната – не завжди проблема для малогабаритних квартир. У будь-якому разі за недостатніми сантиметрами розміщувати все необхідне значно складніше.

Якщо конструктивні зміни не приносять прийнятного рішення, доведеться ретельно вибирати відповідне обладнання.

Ванна або душ (що краще?)

Маленька ванна кімната не означає автоматичної відмови від ванни. Це залежить від конкретних розмірів та планування. Невеликі квартири зазвичай заселяються окремими особами або парами молодшого або старшого віку.

Для людей похилого віку завжди розумнішим вибором буде душ, до якого можна отримати кращий доступ і який може бути обладнаний сидінням, високою сходинкою, ручкою. Молодій парі чи студенту буде цікава душова кабіна з підсвічуванням, гідромасажем.

Для молодого покоління це залежить від побажань, планів покращення демографічної ситуації в сім’ї: дітям краще та бажано купатися у ванні, бо діти люблять плавати в ній, а нудна гігієна перетворюється на чудову гру.

  • У дуже маленькій ванній кімнаті ви можете використовувати похилий підлогу та фіранку, щоб створити душ із усього простору.
  • Є ще один зручний варіант – ванна з душовою перегородкою.
  • Він не зовсім підходить для людей похилого віку з точки зору безпеки, але в іншому це ідеальне рішення для тих, хто використовує ванну та душ в одному приміщенні.
  • Якщо ви вибираєте ванну, в ідеалі вибирайте ту, яка асиметрична і пропонується в комплекті з умивальником.
  • Така ванна звужується до низу або частково збоку, а над цим звуженням можна встановити умивальник, який також може мати спеціальну форму з урахуванням сантиметрів.
  • Таким чином, умивальник використовує вільний простір, але жодним чином не обмежує під час купання та забезпечує досить зручну зону для миття.

Деякі виробники, які займаються проблемою маленьких ванних кімнат, мають для цього спеціальні лінії, в яких, крім економічної ергономіки, вирішується ще й гарний дизайн сантехніки.