Малюнки на стінах у вітальні: 115 фото варіантів та ідей, як малювати на стінах

Малюнки на стінах у вітальні: покрокова інструкція створення стильних прикрас для стін залу своїми руками

Спосібів декоративного оформлення стін у квартирі існує велика кількість. Але один із них зустрічається не так часто, а причин тому кілька: Він досить трудомісткий, вимагає певних навичок, до того ж – може стати найдорожчим у фінансовому плані.

Йдеться про художній розпис стін та стель в інтер’єрі.

Можливі техніки

Розпис може відрізнятися за манерою виконання та за матеріалами, що застосовуються в роботі, але пам’ятайте, що зображення в інтер’єрі залишиться надовго.

Позитивні моменти – приміщення можна зробити візуально більшим; також значно простіше приховати чи вигідно підкреслити особливості основи – стіни.

Метод аерографії

В якості інструменту використовується фарбопульт, він же аерограф. Поверхня виходить рівною, без потоків, з плавними переходами за відтінками та кольорами.
Фрески

Такий розпис відомий давно: збереглися роботи, виконані сторіччя тому. Таке оформлення може бути вічністю.

У наш час може використовуватися як копіювання полотен сучасних майстрів або створення різноманітних пейзажів, так і імітація під «глибоку старовину».

Флуоресцентний розпис

Дуже цікавий ефект, виходить при використанні флуоресцентних фарб – вдень це звичайна картина, а в темний час зображення починає світитися. Прокинувшись посеред ночі, можна опинитися посеред бурхливого океану або в непролазних джунглях.

Особливо ефектно виглядає стеля, розписана як нічне небо, повне зірок над головою.


Акрилові фарби

При художньому оформленні стін найчастіше використовують акрилові фарби – вони не пахнуть та швидко висихають. Зображення не вигоряють під впливом сонячних променів, не бояться зайвої вологи та підходять для будь-якого типу поверхонь. До кого ж акрилова фарба належить до екологічно чистих продуктів.

Об’ємні зображення

Для того, щоб зорово збільшити простір і досягти ефекту присутності, застосовується техніка об’ємного розпису. Існує два способи: 3D-малюнок та рельєфний декор.

Для отримання ефекту в техніці 3D-малюнку найчастіше використовують зображення ландшафту або краєвид, що нібито знаходиться за вікном. Створиться відчуття, що зображення стає продовженням кімнати або є частиною її природи.

 • Для створення об’ємного зображення використовується техніка рельєфного декору.
 • Рельєфний візерунок наноситься на ділянки, що вимагають об’єму в кілька шарів – на цьому етапі використовують гіпсовий розчин або будівельні суміші, як інструмент застосовують шпателі.
 • І коли ця основа висохне, приступають до оформлення зображення фарбами.

Існує простіша методика – використання трафаретів. В цьому випадку шаблон закріплюють на стіні і вирізані ділянки на ньому заповнюють гіпсовим розчином. Коли розчин підсихає, зображення допрацьовують фарбами.


Декоративна штукатурка

Для створення ефектних композицій ідеально підходять текстурні або рельєфні штукатурки. При правильному поєднанні основи та композиції можна отримати дуже реалістичну картину на стіні, що нагадує старовинні фрески. Заворожливо виглядатиме природний ландшафт або сучасний міський краєвид.

За готовими шаблонами

Маючи бажання, але не маючи здібностей до малювання, можна оформити стіну, використовуючи трафарети.

 • Їх нескладно придбати в магазині або завантажити з інтернету та вирізати самостійно.
 • Виріб кріпиться на стіні та зафарбовується.
 • Можна це зробити пензликом, валиком, за допомогою балончиків з фарбою або аерографом.
Після висихання фарби достатньо підправити зображення за допомогою пензлика. Метод простий і перевірений, щоправда отримати якесь ексклюзивне полотно буде нелегко.

Стилеві рішення

Перш ніж вирішити, яка техніка використовуватиметься під час розпису, варто згадати про функціональне навантаження приміщення. Мабуть, вітальня є єдиним помешканням у будинку, для якого вибір сюжету не обмежений.Єдині мотиви, які будуть недоречні, то це казкові чи мультяшні герої та їжа.

Найчастіше можна зустріти пейзажі, портрети, репродукції полотен відомих художників. Все залежить від стилю вітальні:

 • Для модерну підійдуть абстрактні мотиви, великі квіти, аерографія, репродукції картин сучасних майстрів;
 • У класичних інтер’єрах ідеальний розпис на стіні у вигляді пейзажу, квіткових деталей, репродукцій класичних полотен, орнаменти;
 • Східну стилізацію найкраще відобразять орнаменти та арабески, зображення драконів, ієрогліфів, національний китайський живопис гохуа;
 • Для провансу головний елемент декору — квіти: троянди, лаванда, тюльпани тощо;
 • У вітальню арт-деко чудово впишеться геометричний орнамент, візерунок, що повторюється, або нанесення зображення з імітацією текстури мармуру;
 • При розписі лофта найприйнятнішим буде графіті, особливо, якщо потрібно розбавити нудні полотна цегляної або бетонної кладки;
 • В еко-дизайн текстура дерева підійде найкраще, також чудово виглядає бамбуковий ліс або гарне поле.
Правила роботи

Перед нанесенням зображення необхідно підготувати основу.Це можна зробити декількома способами: Вирівняти поверхню, використовуючи штукатурку або гіпсокартон.

Останній після закріплення на стіні необхідно прошпаклювати та заґрунтувати. Далі наноситься на поверхню фон (поверхня має бути рівною та гладкою), після чого можна приступати до роботи.

Наносити зображення на стіну безпосередньо фарбами можуть лише професійні художники. Для решти існує кілька досить простих способів для перенесення малюнка на стіну:

 • Можна використовувати олівець, а фарби застосовувати, коли ескіз буде закінчено;
 • Скористатися проектором слайдів – достатньо просто обвести спроектоване зображення;
 • Використовувати тінь – у цьому випадку олівцем обводять тіньові силуети предметів;
 • Старий та відомий багатьом ще зі шкільних років прийом – трафарети або копіювання зображення за допомогою клітинок.

Стіну зовсім необов’язково розписувати повністю, цілком можна обійтися будь-яким її фрагментом.

Початківцям-оформлювачам рекомендується використовувати для малюнка не більше трьох кольорів – цього цілком достатньо для отримання повноцінного зображення.

Сюжет, як уже говорилося, варто вибирати, враховуючи функціональну складову приміщення, при цьому зображення на стіні має бути в гармонії із загальним дизайном кімнати.
Всі орнаменти та зображення, що наносяться на стіну, здатні дуже сильно візуально змінити простір всього приміщення.

Декорування вітальні за допомогою розпису не кожному, тому можна звернутися до професіоналів, а сюжет для оформлення підібрати самостійно або обговорити з майстром. Варто пам’ятати, що в цьому випадку художній розпис на стінах стає найдорожчим видом оформлення приміщень.

Фото малюнку на стінах у вітальні