Укладання плитки на підлогу: покрокова інструкція, як правильно класти плитку на підлогу своїми руками

Укладання плитки на підлогу своїми руками – основні етапи та опис усіх тонкощів процесу (інструкція з порадами)

У сучасному світі наші замовники все частіше планують внести якісь зміни у своїх будинках, квартирах, дачах. Жодне з житлових будинків не може бути побудоване без ванної кімнати. Вона має бути затишною, у сучасному стилі, компактною, підходити під дизайн житлового приміщення, в якому мешкає замовник.

Багато хто знає, що ремонт у ванній кімнаті в даний час дуже затратний. Ми допоможемо Вам правильно її облаштувати, підібрати правильні розміри ванн для ванної кімнати, з якої Вам не хотітиметься швидко виходити.

Сучасні варіанти плитки на підлогу у ванній

Дуже багато хто хоче зробити теплі підлоги у ванній кімнаті, санітарному вузлі якщо він знаходиться окремо, на кухні та в коридорі. Всі ці нові застосування дуже корисні та створюють комфортні умови для проживання.
Ми постараємося доступно Вам зобразити дизайн кімнати та розташуємо в ній усі необхідні меблі та сантехніку. Наші дизайнери порадять визначитись із вибором плитки для підлоги або на стінах. Зробимо індивідуальне освітлення та підберемо зручні та компактні системи зберігання.

 • У сучасному світі існує величезний вибір меблів у ванну кімнату.
 • Будь-який замовник зможе знайти все, що його цікавить. Зараз дуже доступно можна все подивитися на фото звернувшись до будь-якого магазину або на сайт виробника.
 • Ви самі вибираєте власного виробника, який влаштовуватиме Вас за якістю виготовлення та ціною.
 • Але перш ніж вибрати певного майстра, потрібно все візуально уявити самому, як краще все встановити, щоб зберегти площу та дизайн.

В даний час ванни бувають різного розміру, кольору, форми. Не всі можуть дозволити собі велику ванну кімнату, у всіх різна площа. У багатьох замовників ванна маленького розміру, щоб її візуально зробити більше, дизайнери радять зробити її у світлих тонах. У сучасних дизайнах часто використовують дзеркала. Вони також дозволять збільшити площу кімнати.

Як вибрати плитку

Замовники намагаються укладати плитку у ванній кімнаті на підлозі та на стінах.Існує величезний вибір у магазинах, які займаються продажем цього товару. Звернувшись до магазину, Ви зможете проконсультуватися з нашими співробітниками.

Вони зможуть Вам підібрати плитку за вашими розмірами, кольором та порахувати ціну. У багатьох магазинах Вам зможуть допомогти дизайнери зробити попередній проект ванної кімнати і так само порадять правильно розставити меблі, щоб вони відповідали сучасному стилю.


Характеристики плитки

Замовники, які планують відвідати певний магазин, обов’язково повинні переконатися у продавців, що у них є сертифікат якості даного товару. Це одна з головних якостей, при купівлі товару в магазині, який займається продажем цього товару. Перш ніж зробити правильний вибір плитки, необхідно враховувати її основні характеристики:

 • Стійкість до хімічної дії;
 • Влагостійкість;
 • Товщина плитки;
 • Слизька підлога.

Якщо Ви плануєте укладати плитку на підлогу своїми руками, то Вам необхідно зробити вибір на користь плитки квадратної форми. Також Вам потрібно придбати клей та затирку для швів.

Затирання краще вибирати в тон плитки. Клей краще вибирати на цементній основі, він практичний, якщо потрапляє волога та ціна даного товару дуже прийнятна для покупців.
Плитка для підлоги

У сучасних будинках за проектом від забудовника проводять теплу підлогу у ванній, на кухні, у коридорі. Наші дизайнери радять укладати плитку на теплу підлогу. Це дуже красиво і практично виглядає у використанні.

Плитку потрібно починати укладати на рівну основу для підлоги або стін. Укладання плитки необхідно проводити дуже акуратно, щоб не було тріщин або сколів. Майстри з укладання плитки радять застосувати будівельний рівень, він допоможе встановити нерівності на підлозі або стінах.

Після висихання потрібно зробити гідроізоляцію. Захисний шар зручно наносити валиком чи пензлем.Всю детальну інформацію з укладання плитки Ви зможете переглянути з відео уроків в інтернеті. Там все дуже докладно показується та розповідається.

Варіанти укладання плитки:

 • Діагональний;
 • Традиційний;
 • Укладання зі зсувом;
 • Модульний;
 • Укладання зі зсувом.


Майстер з укладання плитки буде радитися із замовником як правильно і красивіше зробити укладання плитки з діагоналі на підлозі. Цей етап дуже складний навіть для досвідчених майстрів.

Якщо замовник таки вибрав цей варіант укладання плитки, то обов’язково повинен знати всі плюси та мінуси.

Плюси

 • Виглядає дуже ефективно, ніж звичайне покриття кахлем;
 • При використанні кількох кольорів косі лінії швів розширюють простір.

Мінуси

 • Використовується більше облицювального матеріалу;
 • Багато часу витраче майстер на укладання плитки.

Дерев’яна підлога та плитка

У сучасному світі багато людей намагаються здійснити укладання плитки на дерев’яну підлогу.

Найпоширенішим варіантом укладання плитки є щільне тверде дно, яке дозволяє плитці зберігати свою красу, надійність та довговічність у використанні.

 1. Якщо Ви плануєте покласти плитку на дерев’яну підлогу, то повинні знати обов’язково, що через цей варіант може призвести до погіршення стану облицювання.
 2. Дерев’яна підлога дуже схильна до розбухання, що може призвести до якнайшвидшого нового ремонту.
 3. Замовники дуже відповідально підходять до питання ремонту, тому що вони його збираються робити на тривалий час, тому
 4. Ми радимо укладати плитку тільки на міцну основу.

Майстри з укладання плитки знають, що найкраща поверхня для укладання плитки є напівсуха стяжка.

Завдяки цьому способу поверхня стає рівною і на ній зручно працювати. Цей варіант укладання дуже підходить для покриття для підлоги і дозволяє прискорити роботу майстра.

У цій ситуації замовник витратить у роботі менше плиткового клею. Потім потрібно обробити за допомогою валика ґрунтовкою глибокого проникнення. Після цього етапу майстри з укладання плитки зможуть розпочати подальшу роботу через пару днів.На напівсуху стяжку крім плитки можна укладати й інші покриття для підлоги такі як:

 • Ламінат;
 • Лінолеум;
 • Паркет;
 • Ковролін.

Замовник зможе вибрати відповідний варіант. Підлогове покриття є однією з важливих складових у ремонті, тому потрібно продумувати все до дрібниць.


Фото укладання плитки на підлогу у ванній кімнаті