Воронення стали в домашніх умовах: інструкція з перевіреними методами чорніння металу своїми руками (види, способи, склади)

Воронення стали в домашніх умовах: популярні способи з фото та описом, як зробити хімічне вороніння металу

Багато промислових операцій абсолютно неможливо виконати в домашніх умовах. Це відбувається з різних причин. Для будь-яких процедур просто не перебуває відповідного обладнання, щось заборонено робити за правилами безпеки.

Але є універсальні виробничі операції, які, за належного бажання та майстерності, можна проводити в домашніх умовах. Якщо все робити правильно, то підсумковий результат практично не відрізнятиметься від результату роботи на підприємстві.

Однією з таких процедур є вороніння сталі. Якщо вам не знайомий цей термін, то його ще називають оксидуванням, це найпоширеніше найменування цієї процедури. Суть полягає в тому, що поверхня металевих виробів чи чистого металу обробляється та змінює колір. Найчастіше сталь або інший метал стає чорним або темно-синім. Це здійснюється завдяки створенню на поверхні заготівлі спеціальної оксидної плівки. Взаємодіючи з навколишнім середовищем, відбувається ряд складних хімічних реакцій, під час яких сталь і змінює свій колір.