Розміри ванної кімнати: рекомендовані розміри для ванної кімнати (150 фото ідей планування)

Розміри ванної кімнати: приклади оптимального планування (150 фото варіантів)

У кожному будинку чи квартирі є приміщення, без якого господарі квартири обійтися не зможуть. Можна поєднати кухню та їдальню або виділити місце для відпочинку у великій кімнаті, але з’єднати ванну не вийде ні з чим.

Обладнати санвузол з максимальною зручністю – завдання не таке просте, як може здатися на перший погляд.

Можливі параметри ванної

Уся справа в тому, що якщо будинок будується не за окремим проектом, то і габарити ванної кімнати суворо визначені відповідними будівельними нормами.

Щоправда, при покупці квартир у новобудовах можна підібрати таке приміщення, де площа, відведена під ванну, дозволить з комфортом розмістити все необхідне обладнання.

У тих випадках, коли туалет і ванна кімната окремі, і самі по собі мають маленькі розміри, раціональніше буде об’єднати їх в один санвузол з можливим невеликим розширенням. При цьому необхідно переконатися, що у сусідів, які мешкають знизу, мокра зона знаходиться в тому ж місці.

Про котеджі говорити не варто, тому що будуються вони за окремими проектами, відповідно розміри цих приміщень можуть бути якими завгодно, але в багатоквартирних будинках ванні кімнати зазвичай мають такі габарити: 190х150 см при висоті стель 2,5-2,7м.Облаштування в залежності від розмірів приміщення

У невеликих квартирах площа ванної кімнати коливається від трьох до чотирьох квадратних метрів залежно від форми приміщення: Квадратне (2х4 м) або (прямокутне 1,5х2 м) – фото дизайну ванної кімнати з малими розмірами часто зустрічається на різних сайтах.

Вані середніх розмірів (а вони найчастіше зустрічаються в сучасних будівлях) мають площу від чотирьох до шести квадрантних метрів, у них є можливість встановити невелику пральну машинку.

Найкомфортнішими прийнято вважати суміщені санвузли площею більше шести квадратних метрів.

Найбільш незручними у плані оформлення є кімнати з малою площею.Набір сантехнічного обладнання в них мінімальний: ванна, раковина та унітаз. Причому ванна може бути сидячою або взагалі відсутня – її часто замінює душова кабіна.

Площа середнього розміру дозволить розмістити пральну машину, невелику шафку з дзеркалом. В основному сантехніка монтується по периметру кімнати, але існує одне правило: навпроти дверей не варто розміщувати унітаз або чашу ванної.

Існуюча думка про те, що велику ванну простіше оформити, не завжди вірно. При облаштуванні такого приміщення точно доведеться скласти план і підбирати все необхідне з огляду на розміри меблів для ванної кімнати. В іншому випадку через те, що приміщення здається великим, все може просто не ввійти.Основи грамотного планування

При плануванні ванної кімнати незалежно від її розміру необхідно пам’ятати про те, що існують певні санітарні норми та правила, і порушувати їх не прийнято, інакше перепланування квартири можуть визнати незаконною.

Особливо це стосується випадків, коли новий санвузол розташований над житловим приміщенням або кухнею квартири нижче.

Звичайно, що це не стосується будівництва приватних будинків, але навіть у цьому випадку точне креслення буде не зайвим.

Необхідний набір

Щоб правильно розрахувати проект ванної кімнати, необхідно знати розмір сантехнічних приладів, які планується встановити. До звичайного набору належать:

 1. Ванна має середні габарити 150х70 мм. Може бути з ніжками і без них – у першому випадку висота рівна 640мм, у другому може коливатися від 480 мм до 510 мм. Розміри кутових ванн для ванної кімнати в середньому 1500х1500 мм та 1600х1600 мм;
 2. Унітази – бувають зазвичай трьох розмірів: 440х650 мм, 400х600 мм, 360х 650 мм;
 3. Умивальники мають ширину від 250 мм до 600 мм і довжину від 400 мм.

Слід взяти до уваги той момент, що промисловість випускає сантехніку, обладнання та меблі на будь-який розмір і смак, тому слід все-таки уважніше поставитися до параметрів вже готової ванної кімнати.

Ергономіка простору

При розміщенні обладнання слід витримувати певні відстані між компонентами санвузла, щоб не битися про кути, що незручно виступають, і не відчувати незручностей при користуванні сантехнікою і побутовими приладами.

Враховуючи стандартні розміри ванної кімнати, параметри простору мають бути такими:

 • Унітаз – перед ним не менше 60 см і з боків не менше 25 см;
 • Раковина – висіти має на висоті не нижче 80 см, і прохід до неї повинен становити не менше 70 см;
 • Ванна (душ) – прохід перед купіллю має бути не менше 70 см;
 • Шафка над раковиною – оптимальна висота над змішувачем 50 см;
 • Дзеркало – на рівні очей, 1,3-1,5 м.

Невелика ванна

Як уже говорилося, у плані оформлення найпроблемнішим є маленьке приміщення, тому має сенс зупинитися на цьому моменті дещо докладніше.

Відповідно до стандарту подібне приміщення має бути завширшки не менше 0,8 метра та завдовжки не менше 1,2 метра. Стандартна висота стелі від 2,5 метрів, якщо планується монтаж антресолі, то допустима мінімальна висота має становити не менше 2,1 метра.

 • Втиснути в такий скромний простір щось серйозне не вийде, тому є сенс підібрати душову кабіну з глибоким піддоном, а пральну машину винести в коридор або на кухню.
 • Такий необхідний елемент інтер’єру, як сушка для рушників, варто розташувати на відстані 50-70 сантиметрів від душу або ванної. Бажано розміщувати його подалі від дверей.
 • Обов’язково варто звернути увагу на підлогу – досить часто будівельники при чистовій обробці кахель чомусь укладають гладкий, зі ковзною поверхнею, тому є сенс покласти на нього якийсь килимок. Хоча це не завадить у жодному разі.Варто звернути увагу на наявні ніші або виступи. Вони можуть зберегти більше вільного простору або приховати комунікації. Обладнання бажано встановлювати без ніжок – так зручніше робити прибирання.

Не варто забувати про те, що шафки з дзеркальними дверцятами та просте дзеркало на стіні здатні зорово збільшити простір.

Проробляючи дизайн ванної кімнати маленького розміру, розетки необхідно розмістити якнайдалі від джерел води та використовувати електрообладнання з максимальним ступенем захисту, а вимикач краще винести за межі ванної.

У новобудовах ванні кімнати відрізняються великими розмірами, тому в них можна розмістити практично повний набір сантехніки та обладнання, включаючи меблі.

Ванна в котеджі

Облаштування ванної кімнати у приватному будинку має дуже велику перевагу – це можливість отримати приміщення необхідного розміру, особливо якщо це відбуватиметься на етапі планування житла.

Залежно від кількості членів сім’ї, і враховуючи їхні потреби та потреби, можна побудувати одну або дві ванні кімнати. Нескладно визначитися, чи будуть санвузли суміщеними, чи краще зробити туалети окремими.

 • За наявності вікна у ванній чаші можна розташувати навпроти нього, бажано звичайно, щоб це вікно знаходилося на другому поверсі або хоча б не навпроти вікон сусідського будинку.
 • Крім того, у власному будинку можна пральну машину встановити в окремому приміщенні і не захаращувати нею санвузол.
 • Натомість варто розрахувати розмір ванної кімнати в будинку так, щоб можна було досягти максимального комфорту і для ранкового, і для вечірнього туалету.

Кількість сантехніки залежить від розмірів ванної кімнати. Тому не варто намагатися втиснути максимум обладнання у мінімум простору.

Для маленьких приміщень краще купувати багатофункціональне обладнання – наприклад, унітаз із функцією біде. Для середніх та великих приміщень слід ретельно продумувати планування, оскільки з’являється можливість використовувати більше предметів. А найголовніше – це не забувати про особисті потреби всіх мешканців квартири.

Фото розмірів ванної кімнати