Розміри ванної кімнати: рекомендовані розміри для ванної кімнати (150 фото ідей планування)

Розміри ванної кімнати: приклади оптимального планування (150 фото варіантів)

У кожному будинку чи квартирі є приміщення, без якого господарі квартири обійтися не зможуть. Можна поєднати кухню та їдальню або виділити місце для відпочинку у великій кімнаті, але з’єднати ванну не вийде ні з чим.

Обладнати санвузол з максимальною зручністю – завдання не таке просте, як може здатися на перший погляд.

Можливі параметри ванної

Уся справа в тому, що якщо будинок будується не за окремим проектом, то і габарити ванної кімнати суворо визначені відповідними будівельними нормами.

Щоправда, при покупці квартир у новобудовах можна підібрати таке приміщення, де площа, відведена під ванну, дозволить з комфортом розмістити все необхідне обладнання.

У тих випадках, коли туалет і ванна кімната окремі, і самі по собі мають маленькі розміри, раціональніше буде об’єднати їх в один санвузол з можливим невеликим розширенням. При цьому необхідно переконатися, що у сусідів, які мешкають знизу, мокра зона знаходиться в тому ж місці.

Про котеджі говорити не варто, тому що будуються вони за окремими проектами, відповідно розміри цих приміщень можуть бути якими завгодно, але в багатоквартирних будинках ванні кімнати зазвичай мають такі габарити: 190х150 см при висоті стель 2,5-2,7м.