Пральна машина під раковиною: 125 фото ідей розміщення та встановлення

Пральна машина під раковиною – всі нюанси вибору моделі, підключення та розміщення (інструкція від А до Я)
Якими б просторими не були будинки, люди, які в них проживають, завжди прагнуть оптимізувати простір. Зробити так, щоб меблі були зручно розташовані, речі знаходилися під рукою і не захаращували квартиру. Це повною мірою стосується всіх приміщень, у тому числі ванної кімнати.

При всьому різноманітті планувань ванна потребує особливого підходу. Невеликий простір необхідно організувати таким чином, щоб все необхідне було розставлене у доступних місцях, у тому числі й техніка.

Справжньою знахідкою у пошуку зручного рішення може стати розташування пральної машини під раковиною. Але тут є свої нюанси. Перед розміщенням важливо врахувати площу простору і скласти приблизний план встановлення всіх запланованих меблів. Тоді стане зрозумілим, якою саме має бути техніка, щоб відповідати вимогам сім’ї.

На що ще варто звернути увагу під час планування покупки пральної машини під раковину? Для початку розглянемо доводи «за» та «проти» техніки подібного типу.


Переваги установки прання під миттям

 • Економія місця у ванній кімнаті. Розміщуючи пральну машину автомат під раковину, можна звільнити місце для меблів, що залишилися, і розташувати її найбільш зручним для сім’ї чином. Тоді навіть маленька ванна виглядатиме більш місткою;
 • Раціональне використання простору. Місце під чашею через технічні особливості часто залишається незатребуваним. Далекі куточки ящиків, за наявності, важкодоступні і тому незручні у застосуванні. І це додає клопоту господаркам – не лише складно дістати потрібну річ, а й під час збирання виникають труднощі. При компактному розміщенні техніки це питання успішно вирішується. Господарське приладдя та засоби можуть чудово розташуватися у більш доступних відділах відкритих полиць, у шафах або коморах.
 • Цікавий дизайн ванної кімнати. Установка техніки під миття дозволяє незвичайно обіграти інтер’єр загалом. Завдяки цьому, дизайнерські рішення зроблять його привабливим та стильним. Фото пральної машини під раковиною дають уявлення про можливі варіанти оформлення простору.

Здавалося б, такий універсальний спосіб дозволяє вирішити всі проблеми з розміщенням. Особливо якщо треба поставити пральну машину у крихітну ванну. Але й це рішення має свої недоліки.

Недоліки розміщення пральної машини під раковиною

Безпека. При установці під мийку варто звернути увагу на створення електричної безпеки.Потрапляння води, навіть дрібних крапель, на електричну складову машини згубно позначиться на працездатності і може призвести до короткого замикання.

Тому так важливо стежити за справністю сантехніки та усувати неполадки та протікання відразу ж, не чекаючи на небезпечні інциденти.

Зверніть увагу: Фахівці радять купувати мийки з розташованої позаду раковини системою зливу. Це допоможе зменшити негативні наслідки можливих аварій. Але навіть у цьому випадку є особливості, які можуть спричинити труднощі в експлуатації.

Насамперед йдеться про особливості зливу. Сифон, розташований горизонтально, більше піддається засміченням, ніж аналоги.

До того ж за необхідності ремонту можуть виникнути труднощі – запасні частини не завжди бувають у вільному продажу.

 • Обмеження за обсягом завантаження. Техніка призначена для прання невеликої кількості білизни. Виробники зазначають, що максимальна кількість за вагою становить 3,5 – 4,0 кг. Це потрібно врахувати перед покупкою. Особливо якщо передбачається, що компактна пральна машина під раковину купується для великої сім’ї, де можуть бути значні обсяги прання.
 • Обмеження доступних моделей. Для такого способу розміщення підходять не всі варіанти техніки. І справа не в тому, що потрібно підібрати маленьку пральну машину під розміри раковини. Складність полягає в завантаженні білизни – можливий лише передній спосіб, що підходить не всім сім’ям.
 • Експлуатація пральної машини може бути утруднена через щільне розташування до чаші миття. Потрібна ретельно вивірена установка техніки та сантехніки, точна відповідність за розмірами щодо один одного.

Вибір пральної машини та раковини

Якщо вивчивши особливості, прийняте рішення про встановлення саме такого типу пральної машини, варто замислитися про підбір відповідних моделей техніки та миття. На що радять звернути увагу спеціалісти?

 • Насамперед – на габарити обраної техніки. Важливо дотримуватися оптимальної висоти розташування чаші, яка становить 80 см від підлоги.
 • Зверніть увагу: висота пральної машини під раковину разом з передбачуваним розміром миття не повинна перевищувати цю цифру.
 • Якщо спостерігається істотна різниця, варто ще раз задуматися про вибір техніки, щоб водні процедури не перетворилися на випробування на міцність нервів.

Важливо грамотно підібрати мийку до обраної техніки. Це другий момент, який варто обміркувати.


Як правило, консультанти звертають увагу на спеціальні раковини – «латаття». Специфіка чаші полягає в тому, що слив розташований не знизу, а ззаду або збоку від неї. Це дозволяє успішно монтувати її над пральною машиною.

Особливості раковини під пральну машину

Незважаючи на особливість установки, якісь специфічні вимоги до матеріалів не пред’являються. Чаша може бути з акрилу, каменю чи фарфору. Використовується будь-який вид, який успішно вписується в інтер’єр ванної кімнати і подобається власникам квартири. Головне, щоб матеріал був відповідної якості.

Форма так само не має значення – все залежить від переваги сім’ї. Чаша може бути круглою, овальною або квадратною. Фахівці радять приділити увагу розміру миття. Оптимально, якщо чаша на 2 см виступає за межі пральної машини з боку панелі керування.Це стане додатковою гарантією того, що вода не потрапить усередину техніки.

Є ще одна особливість – обов’язкове встановлення на кронштейни. Дозволяється використовувати як раніше встановлені конструкції, так і спеціально придбані пристрої.

Ціна на раковину під пральну машину трохи вища, ніж на звичайне миття і залежить від кількох факторів:

 • Матеріали виготовлення;
 • Фірми виробника товару;
 • Параметри виробу, включаючи розміри, специфіку установки та особливості розташування системи зливу.

Що робити, якщо раковина не підходить

Було так, що запланована за схемами та проектами раковина не підходить для обраної моделі техніки, незважаючи на всі хитрощі та розподіл простору.

Фахівці в цьому випадку рекомендують розглянути такі варіанти.

 1. Цільна стільниця. Можна вибрати чашу, яка складає зі стільницею одне ціле, якщо це дозволяє простір ванної кімнати.
 2. Отдельна стільниця. Можна придбати стільницю спеціально для купленої сантехніки. У цьому випадку потрібно вирізати місце для встановлення чаші.
 3. Готовий комплект. Існують спеціально розроблені та продаються разом комплекти з раковини та компактної пральної машини.
 4. Тумба, що поєднує місце для машини та раковини з готовою стільницею.

Виробники пральних машин під раковини

Хоча виробники зацікавлені у залученні клієнтів, далеко не всі можуть запропонувати варіанти техніки з таким специфічним пристроєм.
Серед них виділяються компанії:

 • Bosch,
 • Zanussi,
 • Electrolux,
 • Candy
 • Eurosoba.

Ці підприємства виробляють спеціальні моделі для вбудовування під мийку.

Як правило, вони відповідають необхідним параметрам та відрізняються невеликими нюансами: кількістю програм, особливостями віджимання та обмеженнями за вагою завантаження білизни для прання.

Яка б модель техніки не була обрана, компактна пральна машина істотно допоможе оптимізувати простір ванної кімнати, зробить інтер’єр більш цікавим та комфортним для життя сім’ї.

Фото пральної машини під раковиною