Розміри керамічної плитки: стандарти кахельної плитки для підлоги та стін кухні, ванної, туалету та інших кімнат

Розміри керамічної плитки (для підлоги та стін): поради, як вибрати довжину, ширину, товщину, форму, колір та розрахувати кількість плитки

Плитка є одним з основних матеріалів, що застосовуються для покриття стін у ванній або на кухні. Для продуктивного ремонту потрібно правильно підібрати розмір використовуваної плитки. Зовнішній вигляд готової поверхні залежить від розміру плитки та поверхні загалом.

Раніше випускалися плитки розміром 10см на 10см або 15см на 15см. В даний час вибір виміру плитки набагато ширший. Ви можете створювати різноманітні розміри, створюючи унікальний дизайн.

Розміри настінних плиток

Для дизайну стін випускає плитки прямокутної та квадратної форми. Прямокутна плитка може викладатися як вертикально, і горизонтально. Якщо укладати плитку вертикально, ви візуально зробите приміщення вище.

Плитка, укладена горизонтально, приміщення робить візуально набагато ширшим. Ці прийоми можна вигідно використовувати під час дизайну приміщень.Квадратні та прямокутні плитки випускають певних розмірів

 • Стінна прямокутна плитка: 20см на 20см, 25см на 40см, 25см на 50см;
 • Стінна квадратна плитка: 10 см на 10 см, 15 см на 15 см, 20 см на 20 см.

У продажу можна знайти плитку нестандартного розміру. Квадратна литка може бути розміром 40см на 40см. Прямокутна плитка розміром 10см на 30см, 20см на 50см, 20см на 60см. Такий розмір плитки випускається невеликими колекціями у масовому продажу їх знайти складно.

При виборі нестандартного розміру плитки, розумним рішенням буде покупка плитки більше, ніж вам необхідно для дизайну. Таким чином, у разі поломки фракції ви зможете її замінити. Інакше авторську плитку купити практично неможливо. Замінювати доведеться всю плитку.

Товщина настінних плиток може змінюватися від 4мм до 9мм. Для обробки стін у будинку використовують плитку завтовшки від 6мм до 8мм. Для дизайну фасаду стін використовують товсту плитку.


Розміри керамічної плитки для підлоги

На підлогу укладають товсту плитку із міцним весняним покриттям. Для досягнення такого ефекту використовують покриття керамограніт.

Плитка для підлоги може бути таких форм:

 • Квадратна плитка розміром 20см на 20см, 30см на 30см, 33см на 33см, 35мс на 35см, 40см на 40см, 45см на 45см;
 • Прямокутна плитка розміром 10см на 20см, 15см на 20см, 20см на 30см, 30см на 40см;
 • Многогранні (п’яти, шести, семи, восьмикутні).

Нестандартні розміри плитки для підлоги так само можна зустріти у продажу. Квадратна плитка для підлоги може досягати розміром до 60см. Прямокутні плитки можуть бути довжиною до 60 см, і шириною до 20см. Такі плитки можуть імітувати дерев’яний паркет візуально.

Товщина плитки для підлоги набагато більша через навантаження. Товщина може змінюватись від 8мм до 11мм. Також виготовляють плитку підвищеної міцності завтовшки до 25мм.Особливо міцну плитку використовувати в будинку не розумно. Її застосовують для викладки підлоги в гаражі або для місця паркування під навісом.

Для викладки підлоги використовують керамогранітну плитку, її випускають наступних розмірів: квадратна 20см на 20см, 30см на 30см, 40см на 40см, 45см на 45см та 60см на 60см.


У продажу можна знайти прямокутну керамогранітну плитку її так само випускають певного розміру: 20см на 40см, 20см на 50см, 20см на 60см, 20см на 80см, 20см на 120см, 30см на 120см, 0 на 90див.

Товщина керамогранітної плитки змінюється від 8мм до 11мм. Для використання у житлових приміщеннях використовують плитку товщиною від 4мм до 8мм. Товщини цілком достатньо для того, щоб витримати навантаження.

Керамогранітна плитка також класифікується залежно від навантаження, що надається:

 • PEI I. Невелике навантаження. Використовують для укладання на стіни;
 • PEI II. Невелике навантаження. Використовують для викладання підлоги у ванній;
 • PEI III. Середнє навантаження. Викладання підлоги в будь-якій кімнаті.

Розміри плитки-мозаїки

Мозаїчна плитка відноситься до самостійного виду плитки, оскільки має низку нюансів. Виготовляють її з різних матеріалів, це може бути скло, кераміка, керамограніт чи натуральний камінь.

Застосовувати мозаїчну плитку можна для обробки стін та підлоги. Перевага у тому, що плитка мозаїка не виділяє нерівності поверхні. Тобто її можна використовувати на нерівних стінах і підлогах, не турбуючись про те, що всі нерівності будуть виділені.

 • У мозаїчній плитці використовують невеликі квадратні фракції розміром від 1см до 5см.
 • Мозаїчна плитка з прямокутною, овальною або багатогранною фракцією відносяться до дизайнерських.
 • Фракції в них можуть бути різного розміру, або ж стандартними від 1см до 5см.

Товщина мозаїчної плитки змінюється від 2мм до 12мм. Найтоншими вважається плитка виготовлена ​​зі скла та кераміки. Їй викладають мури. Для викладки підлоги використовують більш товсту та зносостійку плитку мозаїку, виготовлену з керамограніту або каменю.

Як вибрати правильний розмір плитки?

Вибирати плитку для стін та підлог необхідно не тільки виходячи із зовнішніх якостей, але й ґрунтуючись на габаритах та простаті монтажу. Масивну плитку складніше укладати.

Поверхня для роботи з великою плиткою має бути ідеально рівною. В іншому випадку не вдасться рівномірно нанести клей і зафіксувати плитку на поверхні.

На рівній поверхні набагато простіше рівно викласти велику плитку і доопрацювати незначні вади.

Працювати з масивною плиткою важче, її краще застосовувати у дизайні просторих приміщень.

 • Маленька плитка стане проблемою для недосвідченого будівельника.
 • Її так само важко викладати, навіть якщо ви використовуватимете хрестики, ідеальний шов не вийде.
 • Викладки дрібної плитки забирає багато часу. Маленькою плиткою краще працювати, маючи певний досвід.
 • Найоптимальніший варіант для новачка, це плитка середніх розмірів.
 • Її можна викладати без досвіду роботи з плиткою, процес викладення відбуватиметься набагато швидше.

Для житлових приміщень рекомендують використовувати маленьку та середню плитку. Скориставшись плиткою середніх розмірів, можна значно скоротити час викладки. Для просторих приміщень краще використати велику плитку.

Фото ідеального розміру керамічної плитки