Душовий піддон із плитки своїми руками покроково: інструкція, як зробити піддон + які розміри, види та схеми розкладки бувають

Душовий піддон з плитки своїми руками покроково: посібник зі збирання з описом форм, розмірів та пристрої зливної системи

Душеві кабіни останнім часом користуються великою популярністю. Навіть у просторих ванних кімнатах, де є місце та можливість розташувати повноцінну ванну, багато хто воліє встановити душову кабіну. Насамперед це пов’язано з тим, що вона займає значно менше місця, що дозволяє заощадити вільний простір, реалізувати його для розміщення меблів тощо.

По-друге, душові кабіни виглядають дуже естетично і чудово вписуються фактично в будь-який інтер’єр. Замислюючись над тим, яку душову розмістити у своїй ванній кімнаті, багато хто планує самостійно зробити душовий піддон і всю конструкцію, заощадивши таким чином небагато коштів, оскільки витрати будуть лише на матеріали, установка буде здійснюватися самостійно.

На перший погляд може здатися, що зробити і встановити піддон для душової кабіни досить легко, проте насправді це дуже складне завдання, яке потребує послідовного та уважного підходу до її вирішення.

Існує кілька можливих варіантів самостійного виготовлення цього елемента конструкції, розглянемо кожен окремо, його особливості та нюанси.Піддон із цегли

Один із найдоступніших варіантів, тому що вартість цегли не висока, що дозволяє створити велику та надійну конструкцію. Цегла укладається горизонтально, набік, при цьому потрібно дотримуватися мінімальних зазорів між елементами, щоб забезпечити герметичність.

 • Варто також розуміти, що піддон повинен розташовуватися на висоті приблизно 15 см від підлоги, тому що всі комунікації будуть заховані під ним.
 • Цей фактор потрібно враховувати ще на етапі планування ремонту, обчислити всі показники, зробити розрахунки та встановити мітки, щоб потім було значно простіше монтувати піддон.
 • Потрібно кілька разів перевірити всі нюанси щодо розміщення комунікацій під піддоном, на них не повинно нічого тиснути, до них, у разі чого, має бути доступ для своєчасного ремонту або заміни деталей.
 • З цією метою створюється невеликий відсік, через який можна буде зняти злив та оглянути стан комунікацій.

Зверніть увагу, що при зведенні піддону з цегли можна використовувати різні види та розміри цього матеріалу.

Якщо в будівництві використовуються пустотілі блоки, їх необхідно заповнити тим самим складом, який застосовується для скріплення блоків між собою.

Рекомендації

Як правило, створення піддону зазвичай виконується разом з обробкою стін та підлоги, тому що це дозволяє створити монолітну конструкцію з ідеальною гідроізоляцією.

Саме тому рекомендується ретельно обдумати будівництво душової кабіни ще на початковому етапі ремонту, оскільки це відіграє велику роль.
Монолітний піддон

Монолітна варіація також користується великою популярністю, проте зробити її трохи складнішою. Спочатку потрібно зробити детальну розмітку всіх деталей, які будуть використані.

Далі встановлюється опалубка, монтуються всі комунікації в захисних кожухах, розміщуються усередині опалубки.

 • Зверніть увагу, висота опалубки повинна бути 15 см від підлоги, щоб усі комунікації змогли поміститися всередині.
 • Далі опалубка заливається стяжкою та вирівнюється. Встановлюється злив.
 • Зверніть увагу, щоб злив працював максимально ефективно, до нього потрібно робити невеликий скат, під кутом приблизно 3 градуси.
 • Це дозволить воді самостійно скочуватися в слив, внаслідок чого, після прийому душу, душова кабінка буде дуже швидко сохнути, що сприятливо позначиться на профілактиці вогкості.

До переваг такої конструкції виразно варто віднести низьку вартість матеріалів, а також високу міцність, тому що система отримає монолітну, з’єднану з підлогою і стінами, що також добре відбивається на гідроізоляції. Крім того, цей спосіб дозволяє виготовляти піддони практично будь-яких форм, навіть викривлених.

Подіум із каркасу

Цей варіант є найпростішим з точки зору планування, проте в цьому випадку найбільший упор потрібно зробити на гідроізоляцію системи, оскільки каркас не є монолітним і виконується не з бетонних виробів, а з металів.

Особливість полягає у більш простій роботі, спочатку виконується розмітка, далі встановлюються комунікації та зливний трап. Після цього встановлюється каркас.

Зверніть увагу, що сам каркас може бути навіть з дерева, але тільки попередньо обробленого спеціальними складами, що надають йому стійкості до вологи.

Загалом рекомендується використовувати тільки металеві каркаси, оскільки запас міцності у них значно більший, до того ж вони не зламаються у разі чого, а погнутся.

Особливості

Після того, як усі комунікації будуть укладені всередину каркасу, його необхідно загерметезувати. Для цього його спочатку зсередини промазують шпаклівкою, ретельно обробляючи всі щілини та стики матеріалів.

 1. Після того, як склад висохне, накладається верхній шар, який закриває всі начинки, ретельно фіксується.
 2. Далі потрібно закласти всі стики та щілини із зовнішнього боку за допомогою шпаклівки.
 3. З цією метою також можна використовувати керамічну плитку, оскільки вона має відмінну стійкість до вологи і має естетичний зовнішній вигляд.
 4. Після того, як всі маніпуляції будуть завершені, потрібно дати конструкції остаточно схопитися, застигнути, для цього слід почекати щонайменше 1-2 дні.

Тільки після цього можна буде почати користуватися душовою кабіною.

Правила

У жодному разі не можна приступати до будівництва не виконавши перед цим ретельні розрахунки всіх деталей, у тому числі найменших.Ігнорування цього правила може призвести до протікання та затоплення сусідів, а також обвалу всієї конструкції.

Крім того, у процесі проведення вимірів та обчислень з’явиться точне розуміння того, як усе зробити так, щоб було правильно та надійно з погляду герметичності та міцності конструкції.


Фото душового піддону з плитки