Дитяча кімната для дівчинки (200 фото): ідеї сучасного дизайну та оформлення інтерєру. Приклади вдалих поєднань обробки для ремонту

Дитяча кімната для дівчинки 4-11 років: планування, ідеї та поєднання. 200 фото найкращих варіантів інтер’єру для маленької дівчинки

Кімната для дівчинки дуже важлива для майбутньої господині, і не тільки тому, що тут вона навчиться порядку та акуратності.

Дитячий дизайн для дівчинки-підлітка – це проба пера для майбутньої жінки, яка створює затишок та комфорт у своєму сімейному гнізді.

Стильове рішення кімнаті для дівчинки

Стиль приміщення може бути найрізноманітнішим. Новонародженим принцесам батьки намагаються створити казковий антураж у пастельних чи вершково-рожевих тонах.

Зі зростанням дівчинки та вступом до дитячого садка та початкової школи в кімнаті з’являються зображення мультиплікаційних та казкових персонажів, будиночки Барбі, будь-яких інших популярних серій ляльок.Дівчата-підлітки вибирають симпатичну романтику чи прованс, а найпопулярнішою є еклектика — змішання різних стилів в одній кімнаті.

Принципового стилістичного рішення може і не бути, адже це простір для дитини, яка ще не сформувала смаку.

Дитячі меблі для дівчаток

Новонароджені спочатку можуть обійтися колискою.Старшій дитині потрібне хороше ліжечко. Для дитячого організму, що росте, краще забезпечити повноцінні умови для розвитку. До цих умов входять і меблі.

 • Старішій дівчині сподобається універсальність гарнітура, де іграшки розміщуються в ящиках, а на полицях є кілька улюблених книг.
 • Для того, щоб інтер’єр приміщення не тільки за смаком, але й ідеально служив, важливу роль відіграють матеріали, ергономічні правила підбору конструкцій та їхнє кольорове рішення.
 • Класичним варіантом для дитячих меблів вважається дерево: корпусні та модульні меблі будуть комфортними, екологічно чистими та безпечними для здоров’я.
 • Кожен дерев’яний виріб має бути ідеально відшліфованим і максимально гладким. Порода дерева також відіграє роль.


ДСП залишається дешевим та популярним матеріалом для корпусних меблів. МДФ м’якше за ДСП, тому його вироби виглядають набагато елегантніше, але ціна буде вищою.

Меблі для маленької дитячої кімнати для дівчинки вибираються з метою економії вільного місця. Вирішальним буде облік усіх систем зберігання речей: ця особливість зробить гарнітур зручним органайзером простору.

Якщо дітей кілька, бажано купувати двоярусні ліжка, які також можна обладнати місткими ящиками або полицями.Дитяча шафа не повинна бути високою, ручки малюка не доходять до верхніх полиць.

Коліри дитячої кімнати

Дівчатка чутливі до кольору як до фактора, що впливає на настрій та загальне психоемоційне тло. Головний критерій вибору кольору – це сама дитина. Активній дівчині подобаються яскраві кольори в кімнаті, а спокійній панночці — пастельні тони.

Традиційний рожевий:

 • Ніжність і дотик цих відтінків очевидні, але тут легко перебільшити — дівоча кімната може стати повітряною ванільною кімнатою для принцеси, яка буде безглуздо.
 • Рожевий чудово можна розбавити іншими квітами.
 • Бэзовий: холодний тон добре позначиться на психоемоційному фоні дівчини та її бажанні дізнаватися про нове.У дизайні чудово можна використовувати білий колір, який можна розбавити яскравими акцентами або текстилем у пастельних тонах.

Як вибрати меблі для дитячої кімнати

При виборі меблевих гарнітурів важливим є вік дівчинки: до трирічного віку дитині не потрібен диван, власний письмовий стіл або широке «доросле» ліжко. А після трьох дошкільниці знадобляться стіл, зручний стілець, диван, ящики для особистих речей.

 • Бажано, щоб ліжко було велике для спокійного та здорового відпочинку, але й диван підійде, якщо у нього гарний каркас.
 • Якщо ви все ж таки наважитеся на ліжко, нехай у неї буде велике, м’яке, оксамитове або атласне узголів’я — дочка буде в захваті.
 • Ви можете прикрасити ліжко балдахіном або фіранками з двох сторін ліжка — це буде виглядати точно як будуар діснеївської принцеси. Багато подушок порадують господарку.
 • Семирічній школярці потрібна шафа для одягу та місце для зберігання шкільного приладдя. Ще одним критерієм вибору буде характер дитини та її смакові уподобання. Якщо смаки трирічної дитини можна знехтувати через інтерес батьків, то з підлітком такий номер не підійде.


Для невеликих кімнат краще вибрати ліжко з додатковими функціями у вигляді робочого куточка та місця для зберігання речей.Ліжко-горище дозволяє використовувати 1-2 робочі місця на першому рівні та спальне місце на другому.

Також є попит на дитяче ліжечко зі стелажем для зберігання речей. Ще один цікавий варіант – ліжко-трансформер, що приховує стіл або вбудовану шафку. Гарне дитяче ліжечко з ящиками для зберігання або іграшками заощадить місце у кімнаті. Розмір ліжка враховує зростання дитини.

Дитячі модульні меблі

Модульні меблі вважаються найпрактичнішими: ретельно продумана функція дійсно економить простір і підбирається з урахуванням вікових особливостей дитини. До складу модулів входить весь комплект меблів: шафа, тумба, стіл, стільці, ліжко, ящики, полиці.

Корпусні меблі для дитячої кімнати для дівчаток також включають комоди та секретери. Комплекти меблів підбираються відповідно до зростання дитини:

 • Для дошкільнят підійде стіл заввишки до 52 см, а для школярки, зріст якої перевищує 120 см, але не досягає 150 см, необхідний стіл заввишки 58-61 см.
 • Для тих, хто перевищує 150 см, ви можете використовувати стіл зі стандартною висотою 75 см.


Рекомендується купувати крісло з регульованою висотою, це буде покупка на довгі роки.У міру того, як дівчинка стає школяркою, надто дитячий дизайн стає недоречним, але при цьому потрібно враховувати всі інтереси дитини: розміщуються плакати з важливою та цікавою інформацією, організацією місця для листів, фотографій, розкладів та іншого.

Місце навчання не повинно бути занадто розпливчастим, щоб дитина могла налаштуватися на навчання, а не на розваги. Ігрова повинна бути візуально відокремлена від навчальної, тоді дівчинка справді відпочиває та повністю розслабляється.

Грифельна дошка стане чудовим інструментом як для гри, так і для навчання. Ігрову зону краще обладнати килимом – це те, що люблять діти, особливо для спільних ігор із подружками.

Фото дитячої кімнати для дівчинки 4-11 років