Підлога у ванній своїми руками: 130 фото ідей дизайну. Види покриттів. Поради щодо встановлення підлоги з підігрівом

Підлога у ванній своїми руками – покрокове керівництво з порадами по укладанню

Внутрішнє оздоблення ванної кімнати є одним з найбільш відповідальних етапів ремонту. Якість обробки, вибір матеріалу для укладання або заливки, особливостям експлуатації приділяють особливу увагу.

При виборі оздоблювальних матеріалів важливо пам’ятати, що ванна кімната є приміщенням з високим рівнем вологості, постійними перепадами температур, великим ризиком розвитку патогенних грибків та бактерій.

Деякі види внутрішньої обробки доступні для самостійної роботи, наприклад, кахель можна самостійно укласти на підлогу у ванній.

Вимоги до стану підлогового покриття

Найважливіше у самостійному оздобленні – це дотримання низки вимог, які дозволять зробити підлогу абсолютно безпечною для оточуючих та невибагливою у практичному догляді:

  • Достатня міцність. Краще віддавати перевагу тому підлоговому покриттю, яке здатне витримувати значне навантаження, має стійкість до механічних ударів.
  • Стійкість до дії вологи та миючих складів. Проведення вологого прибирання у ванній кімнаті є найчастішою маніпуляцією через ризик розвитку патогенних мікроорганізмів. Для кожного виду покриття слід окремо оцінювати його стійкість до впливу абразивних складів.
  • Наявність рельєфної поверхні або протиковзкого покриття буде дуже очевидною перевагою. Для цього завдання майбутнім власникам слід уважно вибирати оздоблювальні матеріали.
  • Довговічність покриття.
  • Здатність витримувати перепади температур. Сьогодні дуже популярно облаштовувати теплу підлогу у ванній кімнаті. Укладання підлогового покриття має ряд особливостей, які необхідно враховувати майстру.

Немаловажне значення має дизайн та естетичність підлоги. Стінові панелі та покриття для підлоги краще обробляти в одній колірній гамі, обов’язково враховуючи розміри приміщення.

Для невеликої кімнати чудово підійде світла кахельна плитка або наливна підлога з ефектом 3D.