Підлога у ванній своїми руками: 130 фото ідей дизайну. Види покриттів. Поради щодо встановлення підлоги з підігрівом

Підлога у ванній своїми руками – покрокове керівництво з порадами по укладанню

Внутрішнє оздоблення ванної кімнати є одним з найбільш відповідальних етапів ремонту. Якість обробки, вибір матеріалу для укладання або заливки, особливостям експлуатації приділяють особливу увагу.

При виборі оздоблювальних матеріалів важливо пам’ятати, що ванна кімната є приміщенням з високим рівнем вологості, постійними перепадами температур, великим ризиком розвитку патогенних грибків та бактерій.

Деякі види внутрішньої обробки доступні для самостійної роботи, наприклад, кахель можна самостійно укласти на підлогу у ванній.

Вимоги до стану підлогового покриття

Найважливіше у самостійному оздобленні – це дотримання низки вимог, які дозволять зробити підлогу абсолютно безпечною для оточуючих та невибагливою у практичному догляді:

 • Достатня міцність. Краще віддавати перевагу тому підлоговому покриттю, яке здатне витримувати значне навантаження, має стійкість до механічних ударів.
 • Стійкість до дії вологи та миючих складів. Проведення вологого прибирання у ванній кімнаті є найчастішою маніпуляцією через ризик розвитку патогенних мікроорганізмів. Для кожного виду покриття слід окремо оцінювати його стійкість до впливу абразивних складів.
 • Наявність рельєфної поверхні або протиковзкого покриття буде дуже очевидною перевагою. Для цього завдання майбутнім власникам слід уважно вибирати оздоблювальні матеріали.
 • Довговічність покриття.
 • Здатність витримувати перепади температур. Сьогодні дуже популярно облаштовувати теплу підлогу у ванній кімнаті. Укладання підлогового покриття має ряд особливостей, які необхідно враховувати майстру.

Немаловажне значення має дизайн та естетичність підлоги. Стінові панелі та покриття для підлоги краще обробляти в одній колірній гамі, обов’язково враховуючи розміри приміщення.

Для невеликої кімнати чудово підійде світла кахельна плитка або наливна підлога з ефектом 3D.


Керамічна плитка у ванну

Одним із найбільш оптимальних варіантів для внутрішнього оздоблення ванної кімнати є укладання кахельної плитки. У магазинах будівельних матеріалів сьогодні можна знайти найрізноманітніші за розміром, дизайном, товщиною модуля та формою види плитки.

Цей тип матеріалу повністю відповідає всім поставленим вимогам, а придбати його можна за дуже доступними цінами.

Інструкція з укладання плитки для підлоги у ванну своїми руками:

 1. Перед початком ремонтних робіт слід розрахувати кількість необхідного матеріалу. Цей підхід дозволить уникнути зайвих витрат на роботу та покриття.
 2. Плитку необхідно укладати тільки на рівну основу, тому перед облицюванням самостійно вирівнюємо підлогу у ванній. Для цього заливають цементним розчином усі дефекти, замазують шпаклівкою, знімають залишки старого покриття.
 3. На рівну і суху основу наносять шар гідроізоляції, який перешкоджатиме проникненню бактерій і грибкових колоній під покриття.
 4. Далі, якщо потрібно, наносять шар грунтовки.

Наступна робота майстра полягає в послідовному укладанні плиткових модулів з використанням спеціального клею. Найбільш оптимальним варіантом для облаштування ванної кімнати стане застосування спеціальних гумових прокладок або вологостійкого замазування між швами.

Перевагою другого варіанта є можливість вибору різнокольорової силіконової пасти, що ідеально доповнює інтер’єр приміщення.


Переваги коркової підлоги

Дерев’яна пробка сьогодні набирає все більшої популярності, як найбільш гігієнічний матеріал. У складі такого покриття немає жодних шкідливих домішок, матеріал не викликає алергічних реакцій.


Крім того, до переваг складу відносять:

 • Довговічність.
 • Стійкість до дії вологи, адже пробка не вбирає вологу.
 • Наявність рельєфу, який перешкоджає ковзанню та падінню людини.

Незважаючи на високу вартість, це покриття часто купують для обробки ванної кімнати. У каталозі компаній виробників можна знайти матеріал з натуральним солом’яним відтінком або декорований склад.

Кладемо пробкові підлоги у ванній кімнаті своїми руками:

 1. Пробкове полотно має невелику товщину, а значить, слід видалити всі дефекти та нерівності перед обробкою.
 2. В якості основної методики вирівнювання підійде мінеральна стяжка.Також можна використати листи деревного матеріалу. Шви між суміжними плитами заповнюють акриловими герметиками або сумішшю ПВА з тирсою.
 3. Обов’язково наносять шар грунтовки, що забезпечує якісне зчеплення з покриттям.
 4. Далі укладають плити плаваючого коркового полотна.

Під час проведення ремонту слід залишати розширювальні отвори навколо опалювальних труб та зазор між покриттям та стінами.

Наливна підлога у ванній

Ще один чудовий варіант для облаштування ванного приміщення – це наливна підлога. Заливка проводиться різними складами: епоксидна смола, органічне скло, цементна суміш або поліуретану. Кожен із відомих матеріалів відрізняється за низкою технічних характеристик.

Однак всі покриття користуються популярністю серед майстрів за рахунок наступних переваг:

 • Міцність.
 • Довговічність.
 • Стійкість до впливу вологи та миючих складів. Особливою перевагою є стійкість покриття до абразивних речовин, які дають змогу видалити будь-які забруднення з поверхні.
 • Будь-який з представлених матеріалів можна укладати поверх опалювального контуру, адже використовувані склади мають обмежений діапазон розширення полімерів.
 • Відсутність швів перешкоджає проникненню патогенних мікроорганізмів усередину покриття, а значить, дозволяє підтримувати належний гігієнічний рівень у приміщенні.

На окрему увагу заслуговує неймовірно красивий декор наливної підлоги. При дотриманні методики можна отримати підлогу з яскравим забарвленням або сюжети з ефектом 3D.

Оздоблення підлоги цільною деревиною

Дерево давно визнано найбільш оптимальним матеріалом для внутрішнього оздоблення. Покриття відрізняється міцністю, красивим видом, натуральним забарвленням.

Безпосередньо перед укладанням покриття слід ретельно просочити кожну деталь вологостійким складом та антисептиком, щоб запобігти розвитку грибкових колоній у приміщенні. Існує ще одна особливість, яку необхідно слідувати у цьому випадку.

Дерев’яні модулі потрібно укладати тільки на підготовлену основу після очищення, видалення всіх нерівностей, нанесення шару гідроізоляції.

Устаткування теплої підлоги

Наявність теплої підлоги під ногами стане особливою перевагою. Для облаштування подібної конструкції потрібно підготувати опалювальний контур, вибравши електричну або водяну установку.

Інструкція з встановлення теплої підлоги у ванній кімнаті своїми руками:

 1. Насамперед на стіні облаштують датчик температури.
 2. Всі дроти від датчика обертають у гофрований рукав і проводять до основи.
 3. Підстави слід ретельно підготувати до укладання опалювального контуру. Для цього поверхню очищають від сміття та пилу, а після розмітки розкладають контур або опалювальний мат.
 4. Після фіксації мату та датчика температури виконують стяжку підлоги у ванній своїми руками. Використовують для цього суміш із піску та цементу.

Після повного застигання стяжки можна приступати до укладання фінішного матеріалу (плитка, епоксидна заливка, пробкове полотно).

Фото красивого оздоблення підлоги у ванній своїми руками