Течія ванної: опис причин + варіанти усунення протікання у ванній (130 фото)

Течія ванної: основні способи усунення протікання, фото, як ремонтувати і що робити

Навіть при нормальній роботі всього обладнання у ванній кімнаті ця кімната знаходиться в постійній присутності підвищеної вологості. Це пов’язано з водними процедурами та утворенням конденсату на трубах.

Але коли сантехнічні комунікації починають пропускати воду через несправність, то створюється вже не просто неприємна ситуація, але ризик затоплення як своєї квартири, так і інших, розташованих на нижніх поверхах. Необхідно швидко виявити причину поломки та усунути її в найкоротші терміни.

Теч із сифона або крана

Коли у ванній кімнаті з’являються ознаки протікання води, то діагностика комунікацій починається з двох головних вузлів, які відповідають за надходження води та її слив — такими є кран та сифон.

Якщо тече кран у ванній, то найчастіше виходить з ладу змішувач гарячої та холодної води. В цьому випадку частина рідини непомітно струмує вниз по трубі, минаючи раковину або ванну. Залежно від моделі крана його доведеться повністю замінити або поміняти в ньому стерту гумову прокладку.

Бують випадки, коли текти з’являються через механічні пошкодження корпусу, а також засмічення соляними відкладеннями картриджів або кульових елементів.Маючи уявлення про пристрій конкретного крана, можна перекрити воду та оцінити ступінь його несправності, розкрутивши основний вузол збирання.

Сифон може не справлятися зі зливом відпрацьованої рідини у разі зношування, появи тріщин у деталях. Іноді відбувається засмічення відстійника або усунення ущільнювача. Залежно від причини, буває достатньо почистити сифон, замінити або поправити положення кільця ущільнювача, але зношене обладнання доведеться заклеїти або замінити.