Течія ванної: опис причин + варіанти усунення протікання у ванній (130 фото)

Течія ванної: основні способи усунення протікання, фото, як ремонтувати і що робити

Навіть при нормальній роботі всього обладнання у ванній кімнаті ця кімната знаходиться в постійній присутності підвищеної вологості. Це пов’язано з водними процедурами та утворенням конденсату на трубах.

Але коли сантехнічні комунікації починають пропускати воду через несправність, то створюється вже не просто неприємна ситуація, але ризик затоплення як своєї квартири, так і інших, розташованих на нижніх поверхах. Необхідно швидко виявити причину поломки та усунути її в найкоротші терміни.

Теч із сифона або крана

Коли у ванній кімнаті з’являються ознаки протікання води, то діагностика комунікацій починається з двох головних вузлів, які відповідають за надходження води та її слив — такими є кран та сифон.

Якщо тече кран у ванній, то найчастіше виходить з ладу змішувач гарячої та холодної води. В цьому випадку частина рідини непомітно струмує вниз по трубі, минаючи раковину або ванну. Залежно від моделі крана його доведеться повністю замінити або поміняти в ньому стерту гумову прокладку.

Бують випадки, коли текти з’являються через механічні пошкодження корпусу, а також засмічення соляними відкладеннями картриджів або кульових елементів.Маючи уявлення про пристрій конкретного крана, можна перекрити воду та оцінити ступінь його несправності, розкрутивши основний вузол збирання.

Сифон може не справлятися зі зливом відпрацьованої рідини у разі зношування, появи тріщин у деталях. Іноді відбувається засмічення відстійника або усунення ущільнювача. Залежно від причини, буває достатньо почистити сифон, замінити або поправити положення кільця ущільнювача, але зношене обладнання доведеться заклеїти або замінити.

Чищення зливного пристрою

У разі, коли текти води у ванній з’являється через засмічений сифон, усунути цю неприємність можна шляхом його прочистки.

 • Така проблема зустрічається особливо часто і кожен домовласник, знаючи особливості своєї сантехніки, застосовує механічний або хімічний спосіб очищення зливальних труб.
 • Для розчинення трубок, що налипають на внутрішній поверхні, користуються спеціально призначеними для цієї мети препаратами побутової хімії.
 • Для ручного очищення сифона його доведеться розібрати, попередньо підставивши таз або іншу ємність, оскільки в ньому можуть міститися залишки рідини та бруду.

Ремонт сифону у ванній кімнаті

Коли в результаті демонтажу зливного сифона під ванною або раковиною виявляється зношування кільця ущільнювача, то справа може обмежитися його заміною. Але це не допомагає, якщо в процесі експлуатації з’явилося розхитане з’єднання водовідвідних труб та елементів.

При неможливості швидкої заміни всього сифону, можна скористатися герметиком, який наноситься на проблемну ділянку поверх ущільнення за допомогою ізоленти або мотузкового клоччя.

 • Протікання сифону в місці з’єднання переливної та зливної труб можна закласти за допомогою рідкого скла, яке наноситься поверх цементного розчину. Силікатний клей надійно захищає цемент від води та появи тріщин.
 • Коли різьблення на сполучних стиках закручується не герметично, можна промазати його ущільнювальною пастою або обмотати силіконовою стрічкою, а потім знову закрутити, починаючи користуватися зливом через деякий час після застигання різних клейових матеріалів.

Оскільки найчастіше тече під ванною через несправність сифону, його необхідно профілактично оглядати і чистити, щоб деформації не виявилися більш серйозними.

Ліквідація протікання в трубах

Металеві труби у ванній піддаються окисленню, корозії та механічним впливам. Вони періодично можуть виходити з ладу та пропускати воду. На чавунній трубі можна закласти течу, що з’явилася, за допомогою цементного розчину.

Роботу слід провести таким чином:

 • Перекрити воду та зачистити пошкоджене місце;
 • Приготувати розчин із цементу та азбесту (7частокХ3 частини) з водою до отримання консистенції м’якого пластиліну;
 • Змастити шматок бинту або бавовняної тканини отриманим розчином і обмотати їм проблемну ділянку труби;
 • Зачекати близько 5 годин до повного застигання цементної маси.

Якщо в наявності є просмолена клоччя, то корисно обмотати нею трубу перед закладенням матерією, просоченою розчином.

Ще один спосіб, як усунути текти у ванній за допомогою гумового бандажу. Для роботи знадобляться: металевий хомут або дріт, а також шматочок м’якої гуми.З гумового матеріалу треба вирізати латку такої величини, щоб вона із запасом перекривала розмір отвору, що прохудився.

Гумовою обгорнути пошкоджену ділянку труби, а поверх неї затягнути сантехнічний затискач, хомут або сталевий дріт. Також міцно можна закласти свищ у трубі, обмотавши його склотканиною, приклеєною на епоксидну смолу.

Закладення щілин у ванній

Часто між чашею ванни і стіною утворюється невелика щілина, через яку при кожному купанні частина води затікає по стіні на частину підлоги, що погано провітрюється.

 • Невеликий зазор можна знешкодити за допомогою герметика на основі силікону або монтажної пінки.
 • Велику відстань сантехніки від стіни доведеться закласти купленими пластиковою накладкою або бордюром на клейовій підкладці.
 • При накладанні шматків значної ширини між стіною та ванною, дрібні щілини також слід закласти силіконом або іншими видами герметичної шпаклівки.

Зустрічаються дуже зношені трубопроводи, так і неякісні нові матеріали, які періодично виходять з ладу. Щоб знати, що робити у разі пошкодження труб або як полагодити поточний кран у ванній кімнаті, завжди треба мати в запасі невеликий сантехнічний набір.

До нього можуть входити запасні прокладки для кранів та сифонів, розвідний ключ, гумові накладні клапті, хомути або затискачі для труб, клей, скловолокно та інші матеріали.

Нехитрі навички роботи з простими предметами для усунення течі у ванній врятують положення у разі виникнення аварійної ситуації та необхідності швидкого вирішення проблеми.


Фото-інструкція з усунення течі у ванній