Монтаж ванної: схеми монтажу та встановлення. Найкращі ідеї розміщення ванної (120 фото)

Монтаж ванної своїми руками – інструкція з описом кращих способів встановлення та підготовки до монтажу

Невід’ємною частиною будь-якої квартири є комфортна ванна кімната. Варто зазначити, що вся сантехніка має бути встановлена ​​правильно відповідно до всіх вимог. Якщо сантехніка буде встановлена ​​з помилками і є протікання, то відносини із сусідами знизу можуть бути зіпсовані.

Ціна монтажу ванни професіоналом обійдеться у круглу суму, а якщо ви хочете заощадити та встановити ванну самостійно, то ми розповімо як це це зробити та які прийоми застосувати.

У нашій статті ми надамо відео монтажу ванни, після перегляду якого ви легко зможете впоратися з такою нелегкою справою.

Яку вибрати ванну

У спеціалізованих магазинах є широкий вибір ванн з будь-якого матеріалу, форми, кольору та розмірів. Після порад, якими ми поділимося з вами, ви зможете монтувати ванну своїми руками.

Ванни виготовляють із:

 1. Стали. Доступна ціна, широкий асортимент та легка в монтажі. Недоліки таких ванн у тому, що вони прогинаються під людьми із зайвою вагою і мають високу тепловіддачу.
 2. Чавуна. Якщо ви за довговічність, якість та надійність, то чавунна ванна те, що вам потрібно. Ванна з чавуну коштує дорожче, ніж акрилова та сталева.
 3. Акріл.Ванна з акрилу найлегша, коштує дешевше, ніж ванна зі сталі та чавуну. У разі пошкодження ремонту не підлягає. За те легка у самостійному монтажі.
Метод встановлення ванн

Для самостійного монтажу ванни можна скористатися трьома методами установки. Це найзручніші та найпоширеніші методи монтажу.

 • На підпори. У комплект акрилових ванн входять підпірки із легованої сталі, яка не боїться вологи. Такий метод дозволяє швидко встановити ванну та одразу відрегулювати висоту.
 • На цеглу. Старий і перевірений спосіб, яким користуються все рідше. Врахуйте, що цегла має властивість кришиться. І прослужать такі “ніжки” не довго.

Каркас. Ідеальне рішення для ванн, що вбудовуються.

 • Каркас виконують під кожну ванну індивідуально. Сам каркас ховають під панелі.
 • Або ж роблять дверцята в панелі, імітуючи шафку, в якій можна сховати потрібні для прибирання засоби.
 • Завдяки такій імпровізованій шафці, ви заощаджуєте місце у ванній та побутова хімія надійно захована від дітей.

Для монтажу акрилової ванни можна використовувати всі три методи.

Підготовка приміщення до монтажу ванни

Ви вже визначилися з формою, матеріалом та розміром ванни та готові її встановлювати. Але для початку установки, ви повинні визначитися з розташуванням ванни і з тим, кому доведеться займатися монтажем.

 • Якщо ви майстер на всі руки, то монтаж ванни буде вам під силу, інакше варто звернутися до фахівця.
 • Якщо ви не вмієте зробити монтаж труб у ванній кімнаті, краще зверніться до професіонала.

Монтувати ванну потрібно до того, як ви облицюєте стіни кахельною плиткою. Це робиться для того, щоб ванна кімната була естетичною. Також після облицювання плиткою всі щілини та проміжки можна ретельніше замазати.

Якщо кімната не потребує ремонту, а сама ванна вимагає заміни, то зупиніть свій вибір на моделі вище за попередню на 2 см. Це потрібно для того, щоб приховати відмінність на плитці. Плитка під ванною буде темніша, ніж та, що над нею.
Підготовка підлоги

Міцність і рівність, ось два найважливіші критерії для підлоги у ванній. Якщо ви вирішили монтувати чавунне виріб, то підлога має бути міцною. Підлога у ванній встановлюють методом вдавлювання, щоб під плиткою не було порожнеч. Якщо плитку встановити неякісно і допустити утворення порожнин, то кахель потріскається.

Також під час встановлення резервуара використовують лаги з дерева. Якщо вам потрібно підняти ванну, то вам знадобляться лаги. Вибирайте лаги з модрини, це дерево має гарну вологостійкість, але попередньо деревину варто обробити протигрибковим та антибактеріальним розчином.

Вибір зливної арматури

Довго визначатися з вибором не доведеться. Так як для монтажу ванної власноруч підійде ПВХ і поліпропілен. ПВХ дешевше, але для довговічності варто вибрати поліпропілен так, як він твердіший, міцніший і якісніший.

Монтуються сливи за допомогою болтів, які з часом можуть окислитися і покритися іржею. Щоб уникнути іржі на болті, замініть залізні на нержавіючі.

Зверніть увагу на комплектацію, в ній мають бути:

 • Сітка зливу
 • Ланцюжок пробки
 • Переливна труба.

З чого почати встановлення ванни

Для того, щоб самостійно монтувати ванну, у вас повинні бути незамінні девайси для роботи. Підготуйте їх заздалегідь, щоб потім вам не доводилося бігти до магазину за потрібними інструментами.

Вам знадобляться три інструменти:

 • Правило (наголос на І)
 • Вилковий ключ
 • Гумовий молоток
 • Силіконовий герметик
 • Рівень

При монтажі акрилової ванни вам знадобиться ганчіркова ізоляція.

Щоб вирівняти ванну, слід підняти опущену частину, а не навпаки. Після того як ванна вирівняна, можна приступати до підключення до каналізації. Якщо упустити цей пункт, то сифон може бути зіпсований. Вирівнюють ванну по бортах або діагоналі.

Метод вирівнювання по діагоналі полягає в тому, що правило кладуть на кути, що знаходяться навпроти. Потім правило укладають рівень. якщо є розбіжність, то підкручують ніжки доти, доки покажчик рівня не покаже, що ванна стоїть рівно.

Метод вирівнювання по бортах полягає в тому, щоб встановити правило по одному боці ванної, потім по протилежному. Регулюють один бік, потім другий. Роблять регулювання до тих пір, поки не досягнуто бажаного результату.
Підготовка каналізації

На момент монтажу панелей у ванній та самій ванни, воду потрібно відключити по всьому стояку у вашому будинку. Якщо ж у вас будинок, то вам не доведеться нікого залишати без водопостачання.

Заздалегідь сповістите своїх сусідів, що ви хочете відключити воду і вибачайтеся за незручність.

Воду відключають для того, щоб каналізаційні труби, патрубок та труба підсохли. Щоб прискорити процес сушіння, скористайтесь феном.

 • Коли поверхні підсушені, ви зможете досягти хорошої герметизації.
 • Після того, як герметик підсох, перевірте, чи немає протікання.
 • Якщо ви виявили протікання, відразу ж їх усувайте.
 • Після усунення недоліків беріться за обробку щілин.
 • Для закладення щілин вам знадобиться герметик.

Фото ідеального монтажу ванни