Стеля у ванній своїми руками: сучасні варіанти дизайну + поради щодо підбору матеріалів обробки

Стеля у ванній кімнаті своїми руками: вибір стилю, дизайну, кольору та оформлення (130 фото). Поради з монтажу та оздоблення стелі

У ванній кімнаті стеля відрізняється від інших кімнат, оскільки повинна мати деякі властивості, характерні для санвузлів, а саме:

 • Влагостійкість;
 • Стійкість до перепадів температур;
 • Простота у догляді;
 • Довговічність.

Відштовхуючись від цих вимог, варто вибирати оздоблювальний матеріал, варіантів якого завдяки широкому асортименту, представленому на сучасному ринку, досить багато.

Найпоширенішими та нескладними у роботі видами вважаються стеля з ПВХ панелей та рейкова стеля.

Стеля з ПВХ панелей

Монтаж стелі у ванну своїми руками із застосуванням пластикових панелей досить простий. Але сам матеріал має як переваги, так і недоліки.


Плюси та мінуси пластикових панелей

До переваг панелей із пластику можна віднести:

 • Абсолютна паро- та вологостійкість – навіть пряме попадання рідини не викликає корозії або гниття матеріалу;
 • Хімічна стійкість – панелі не піддаються корозії при впливі побутової хімії під час догляду або пари;
 • Гігієнічність-матеріал дуже простий у догляді;
 • Простота монтажу – навіть людина, яка не має великого досвіду в обробці, зможе зібрати стелю з панелей у ванній своїми руками;
 • Широкий асортимент – в даний час можна вибрати безліч варіантів панелей різного кольору та текстури;
 • Економічність – матеріал має доступну ціну.


До недоліків пластикових панелей належать:

 • Низька стійкість до механічних впливів – тонкі стінки пластикової панелі легко пошкодити;
 • Можлива деформація дерев’яного каркасу;
 • Н· низька довговічність – поверхня пластикової панелі з часом тьмяніє та дряпається, винятком є ​​високоякісні варіанти ПВХ виробів;
 • Підвищена пожежна небезпека – пластикові панелі легкозаймисті та при горінні виділяють токсини.

Монтаж стелі з панелей

Перш ніж почати збирати ПВХ стелю у ванну своїми руками, необхідно розрахувати кількість та придбати необхідні матеріали.

Для цієї роботи знадобиться:

 • Пластикові панелі;
 • Металевий профіль 60х27 і 28х27, можливо використовувати для решетування дерев’яний брус, але він схильний до деформації через вплив вологи;
 • Крепіж.


Для отримання оптимального візуального результату не рекомендується збирати стелю з частин панелей, тому при розрахунку варто врахувати невеликий запас матеріалу 10-15%.

Металевий профіль також варто придбати із запасом за довжиною в 5-10%.

Процедуру монтажу стелі можна розділити на кілька кроків:

 1. Насамперед потрібно відбити рівень по периметру кімнати. Ідеально для такої роботи підходить лазерний нівелір, але цілком можна обійтися бульбашковим приладом або рівнем та рулеткою. Про точність розмітки периметра скаже сходження початкової та кінцевої точок. Просвіт залежатиме від товщини решетування та типу запланованого освітлення.
 2. Другим кроком стане складання решетування. Для початку потрібно закріпити профіль 28х27 за заздалегідь підготовленою розміткою периметра. Далі до пристінних напрямних кріпляться поперечки з профілю 60х27. Якщо просвіт перевищує три сантиметри необхідно посилити поперечки прямими підвісами з кроком у п’ятдесят сантиметрів.
 3. Третім кроком є ​​кріплення стартового профілю по периметру стелі. Можливе використання П-подібного пластикового профілю або F-подібного з молдингом. Його закріплюють шурупами з пресшайбою, для кращого примикання, до пристінних напрямних, з кроком у п’ятдесят сантиметрів.
 4. Останній крок – це безпосередньо обшивка пластиковими панелями. Елементи панелей потрібно відрізати із запасом у п’ять сантиметрів, щоб передбачити деякі перекоси стін та ідеально підігнати панелі на місці.

Заздалегідь необхідно прорахувати кількість панелей по ширині та зробити перший та останній елемент рівними за розміром. Кожна панель кріпиться до поперечок шурупами з пресшайбою.

Реальна стеля

Від того, як зробити стелю у ванну самостійно і який матеріал вибрати залежатиме те, наскільки довго вона прослужить і збереже свою зовнішню привабливість.

Достатньо розумним буде використання рейкової стелі в санвузлі, так як такий вид обробки буде максимально довговічним.

Алюмінієві панелі, які потрібні для того, щоб зібрати рейкову стелю у ванну своїми руками буває декількох видів за формою:

 • Прямокутні або класичні;
 • З закругленими кутами;
 • Не стандартні або дизайнерські форми.

Найскладнішими у монтажі будуть дизайнерські. Також потрібно врахувати, що існують панелі різної довжини та ширини, але ці параметри підбираються залежно від розмірів кімнати та індивідуальних переваг.

Також для самостійної установки рейкової стелі у ванну кімнату потрібно:

 • Напрямні – спеціальні металеві планки;
 • Траверси – елементи кріплення;
 • Підвіси – необхідні в кількості 2-3 штук на кожну траверсу;
 • Крепіж – дюбель-цвяхи та саморізи.

Покрокова інструкція

Монтаж стелі можна розділити на кілька етапів:

 1. Насамперед необхідно точно розмітити периметр. Ідеальним інструментом для цього є лазерний нівелір, також можна використовувати пухирцевий інструмент або рівень із рулеткою.
 2. Оптимальним просвітом між напрямними та плитами перекриття вважається десять сантиметрів. В цьому випадку буде досить зручно працювати та монтувати освітлення. Але цей показник може змінюватись як в один, так і в інший бік.
 3. Після розмітки периметра можна приступати до кріплення напрямних. Їх кріплять дюбель-цвяхами з кроком сорок сантиметрів.
 4. При кріпленні напрямних до кахельної плитки необхідно використовувати спеціальний свердло для кераміки і не можна застосовувати ударний дриль або перфоратор, оскільки це може призвести до пошкодження плитки.
 5. Наступним кроком є ​​встановлення підвісів та траверс. Для цього потрібно відбити на плитах перекриття лінії, які повинні розташовуватися перпендикулярно до напрямку алюмінієвих рейок майбутньої стелі.
 6. Крок між лініями становить один метр. Уздовж кожної з розмічених ліній присвердлюються до плит перекриття підвіси. Траверси кріпляться до кожного підвісу шурупами. Після кріплення ніжки підвісів загинаються нагору.
 7. Останній крок – це кріплення алюмінієвих рейок, захисну плівку з яких варто знімати лише в останній момент. Рейки ріжуться до потрібної довжини ножицями з металу. Кінці рейок заводяться у напрямні профілі, закріплені по периметру. Середні частини рейок фіксуються спеціальними зубчиками на траверсах.Фото обробки стелі у ванній своїми руками