Паркетна дошка на підлогу у вітальні: поради, як вибрати + цікаві варіанти дизайну та оформлення

Паркетна дошка на підлогу у вітальні – вибір кольору та стилю, способи укладання, види підлогового покриття

Однією з головних переваг паркетної дошки вважається те, що вона не вимагає обробки після монтажу. Шліфування, лакування та інші процедури матеріал проходить у заводських умовах, тому все, що залишається зробити господарю після придбання – це грамотно застелити підлогу.

Нескладна замкова система укладання сильно спрощує роботу, але щоб створити надійне покриття у вітальні на 5-10 років служби, необхідно ознайомитись хоча б з деякими тонкощами цієї роботи. Про це, власне, ми розповімо вам у цій статті.

Переваги та недоліки паркетної дошки

Незважаючи на широкий асортимент щодо дешевих, але при цьому якісних покриттів, попит на паркет досі залишається високим.Ця затребуваність можна пояснити багатьма перевагами даного матеріалу:

 • Покриття характеризується міцністю та тривалим терміном експлуатації, має хорошу стійкість до зносу, плюс до того покриття ремонтопридатне;
 • Не доведеться лакувати паркет, а також фарбувати та шліфувати, оскільки всі ці етапи вже давно виконуються на виробництві;
 • Замкова технологія дозволяє розібрати та укласти повторно паркет, без втрати експлуатаційних якостей;
 • Процес укладання не вимагає застосування спеціалізованого інструменту, а сам монтаж не забере багато часу та сил;
 • Підлога з цього покриття виглядає дуже ефектно.

Недоліки такого покриття теж є, хоча їх і не зовсім трохи

 • Не передбачено рельєфне укладання дошки;
 • Достатньо висока ціна;
 • Чорну основу під паркет доведеться ґрунтовно готувати.

Підготовка основи до настилу паркетної дошки

Підготовчі заходи полягають у наступному:

 • Спершу проводиться ґрунтовна ревізія чорнової підлоги. При виявленні тріщин, западин або виступів їх слід усунути. Тріщини розширюються убік, а потім заповнюються бетонним або іншим композитним розчином. Поодинокі поглиблення аналогічним способом вирівнюються за допомогою цементного розчину, а досить великі виступи збиваються.
 • Поверхня основи діагностується на рівні будівельного рівня. Дозволяється, щоб нерівності становили 2-2,5 мм на 1м2.

Якщо нерівностей занадто багато, то доведеться вирівнювати підлогу. Можна застосувати стяжку або вирівняти площину шляхом встановлення лагів та подальшим закріпленням на них фанери або дощок.

Безклейовий (плаваючий) метод

Алгоритм роботи наступний:

 • 1-ий ряд планок повинен видаляти від стіни тепловим компенсаційним зазором, він не повинен бути більшим за ширину дошки, третини або чверті цілком вистачить. Можна використовувати пластмасові вставки, які встановлюються кожні 50 см.
 • У 1-го ряду потрібно обережно відпиляти верхній замок, оскільки цією частиною вони прилягатимуть до стіни.
 • Спершу кладеться перший елемент, до нього з торцевої частини заводиться друга дошка. Тепер їх треба стикувати, досить злегка постукати за місцем стику гумовим молотком. Поступово укладається вся лінія. Щоб завершити лінію, доведеться відпиляти частину дошки електролобзиком.
 • 2-й ряд повинен лягати з незначним усуненням по відношенню до першого. Для цього завдання можна пристосувати обрізок від 1-го ряду.
 • Для закріплення рядів між собою планки ряду, що додається, засуваються під незначним кутом, а потім опускають, блокую замок.

У тих місцях, де необхідно обійти комунікації, створюють вирізи. Важливо витримати компенсаційний зазор 1-2 мм між дошкою і, наприклад, трубою. Для стикування паркетної дошки, що йде з різних кімнат, застосовують спеціальні поріжки.

Клейовий метод

Клейовий варіант укладання відрізняється тим, що перед монтажем наступного паркетного ряду на підлогу наноситься шар спеціального клею. Аналогічним способом проклеюються і самі стик між дощечками. Ходити по цій підлозі можна після повної полімеризації клейового складу.

По закінченні роботи забираються обмежувальні клини, обрізається виступаюча гідроізоляція і фіксуються плінтуси.

Правильний догляд

Паркетна дошка зовсім не терпить підвищеної вологості та подряпин, тому для її захисту треба дотримуватися деяких рекомендацій. Пісок на взутті здатний залишати подряпини на такому покритті. Тому важливо стежити за станом взуття, щоб воно було чистим і сухим. Перед входом у будинок повинен лежати килимок, щоб очищати взуття від вологи, бруду та піску.

Якщо паркетом застелений балкон, він повинен бути засклений, щоб пісок не залітав з вулиці. Не має значення на якій висоті він знаходиться, оскільки вітер може підняти піщинки і навіть на рівень 5-6 поверху.

Повна відсутність вологи також може згубно позначитися на стані паркету. Вологість повітря в ідеалі має бути 50-65%, а температура в кімнаті 19-25 градусів за Цельсієм.

У холодну пору року застосовуйте зволожувачі повітря, а влітку уникайте сильного перепаду температури при використанні кондиціонера. Ще необхідно регулярно провітрювати кімнату, бажано 3-4 рази на тиждень.
3 .jpg”>


Якщо ви не хочете пошкодити меблями паркет, використовуйте для ніжок накладки та насадки на основі каучуку.

Дуже часто проводити вологе прибирання не потрібно, використовувати агресивні засоби для чищення теж не варто, а також відмовтеся від застосування миючого пилососа.Важливо використовувати спеціальні щітки, м’які насадки для пилососу, швабри з мікрофібри.

Для догляду за покриттям з масляним шаром також слід дотримуватися деяких рекомендацій. Для такого паркету потрібно наносити захисний засіб, але не рідше ніж 1-2 рази на місяць. Спеціальна олія для паркетної дошки дасть паркету втратити колишню яскравість та колірну насиченість.

Поширені помилки при укладанні паркету

 • Помилковий вибір підкладки може спровокувати появу купи інших проблем. Цей шар захищає паркетне покриття від вологи, яка має властивість накопичуватися, особливо якщо бетонна основа. Дошки паркету при насиченні вологою мають властивість розширюватися. Монтаж правильного типу підстилаючого шару захистить паркет від набухання, втрати міцності та викривлення.
 • При застиланні підлоги паркетною дошкою важливо не забувати про зазори між стінами. Інакше паркет може видерти, а якщо укладати впритул до стіни, то він при експлуатації може навіть потріскатися.
 • Укладання холодного матеріалу також може мати погані наслідки. Адже вже через добу після застилання підлоги, він просто здувається «горбом». Для того, щоб уникнути цього, тільки придбаний паркет важливо залишити в кімнаті на добу.
 • Монтаж на нерівну чорнову підлогу може мати негативні результати, виявлені у вигляді деформації паркету. Крім цього, на поверхні такої статі можуть утворитися щілини, а сама вона почне «грати».

Ми впевнені, що наша стаття вийшла досить інформативною та корисною, тому вона допоможе вам у самостійному укладання паркетної дошки. Успіхів у роботі!

Фото паркетної дошки на підлогу у вітальню