Оформляємо вікно в залі: приклади дизайну для великого та маленького вікна

Оформляємо вікно в залі – покрокова інструкція з корисними рекомендаціями та наочними прикладами від майстра

Вікна впускають сонячне світло вдень. Вночі дозволяють глянути на небосхил, усипаний зірками. Це найважливіша частина будь-якої кімнати, зали особливо. Пишні, важливі, проте це не про них, на думку багатьох дизайнерів.

Найпопулярніший вид штор сьогодні це японські та римські штори. Причина тому необхідність змін і не обов’язково для того, щоб зміни відчути, пишно, по-старому прикрашати вікна в залі.

Японські штори на вікно у залі

Японські штори зручні. Але при покупці можуть коштувати трохи дорожче за штори в англійському стилі з бавовни або французьких з органзи. Занадто помітними, дорогими проте їх не назвати.

На перший погляд, вони нічим не примітні. Якщо виявити їх у магазині, легко не знайти в них нічого особливого, сплутати зі шпалерами, втім, як і зацікавитись.

 • Вони не так недбало виглядатимуть як неокласичні на кільцях, дуже довгі штори, до самої підлоги і трохи із запасом.
 • Їх не потрібно прихоплювати на стрічку. Вони теж складаються з тканинного полотна, настільки ж довгого, проте абсолютно рівного.
 • Їх вішають на карниз, як і багато інших різновидів штор, але в конструкції немає нічого зайвого, жодної деталі, яка б ускладнювала її. Вони від цього не втрачають лиску.

Вони можуть повністю відповідати японському стилю, містити колоритні національні мотиви, мати шовкову вишивку або принт у дусі японських ієрогліфів.

Або можуть бути однотонними, улюбленого кольору. Вибір на їхню користь може започаткувати роботу зі зміни всього дизайну інтер’єру, якщо вони раптом не підійдуть

Штори в сільському стилі

Кожні штори мають свій шарм, особливий колір, малюнок, викрійку. У римських штор особливий механізм. Це привертає увагу, викликає думки у тому, що експеримент це як ризик, а й везіння. Їх конструкція це гібрид жалюзі та японських фіранок, хоча насправді жалюзі були винайдені за аналогією з ними, а не навпаки.

 • Тканина утримується спеціальним карнизом із поворотним механізмом. Він прикріплюється на віконну раму, дерев’яну або пластикову, приховуючи кімнату від зайвого світла, підкреслюючи красу, користь підвіконня, боків вікна, пропонуючи використовувати їх для квіткового саду, будь-яких інших творчих ідей або приховати за звичайними шторами.
 • Карниз при цьому абсолютно непомітний, а тканинне полотно може бути різнокольоровим, з малюнком, орнаментом, з позолотою, люрексом, грубим полотном, різною світлонепроникністю. Такі штори є універсальними. Вони не заважатимуть, якщо зібрати друзів, влаштувати в залі вечірку, банкет чи день народження для дитини, запросити у гості інших дітей.

Вони чудово виглядатимуть, якщо дизайн інтер’єру зали витриманий у будь-якому стилі нового часу. Якщо ж йдеться про класичний стилістичний напрямок, поставитися до вибору потрібно уважніше. Основна концепція може порушуватись.

Незважаючи на переваги, римські штори та японські поступаються шторам із складнішим кроєм, оскільки передають етнічну традицію насамперед. Якщо в залі є нестандартне вікно, кілька вікон, потрібні інші рішення.


Ажурні гардини для обрамлення вікна вітальні

Граціозні ажурні гардини те, що потрібне для створення урочистої атмосфери. Вони не менш хороші, ніж римські або японські фіранки, завжди модні. До них підходять штори з ламбрекенами, прямі з високим карнизом із парчі, жаккарда, вельвету.

 • Ламбрекени існують найрізноманітніші. Вибрати найкращий варіант, проте, не складно, оскільки будь-яка ідея може бути втілена в життя.
 • Єдиний нюанс — буде простіше доглядати штори зі складними ламбрекенами, якщо пошити їх з органзи, ситцю, льону, легких матеріалів.
 • Більш щільний матеріал ускладнить це завдання.
Нитьові штори або кисеї

У продажу ниткові штори чи кисеї з’явилися не так давно. Це інноваційний дизайнерський прийом, цікавий. Для вікна в залі це чудовий варіант оформлення, незвичайний, тому що вони замінюють гардини, можуть бути зараховані до їх різновиду, використовуватися з ними без них.

 • З їхньою допомогою можна створити гарні ефекти, прикрасити зал у стилі 3D.
 • Окрім того, кисеї простіше очистити від пилу, висушити, ніж тканину. Міцність це теж про них.
 • Вони не номінальні, захищають від яскравого сонячного проміння, не вимагають частих витрат на ремонт або заміну.

Оформлення вікна шторами з намистин

Штори з намистин для зали купить не кожна людина, тому що вони яскраві та своєрідні. Це оформлення для вікна, про яке потрібно поміркувати.

Якщо саме таким бачиться зал, можна буде підшукати оформлення у потрібному кольорі, з великими та невеликими фрагментами, прозорими або матовими, блискучими, перламутровими, з нитками необхідної щільності.

 • Сучасність така, що важко повірити в необхідність уникати будь-яких рішень у дизайні інтер’єру.
 • Якщо штори з намистин перестають подобатися, все одно будуть корисні — знадобляться для хобі, можуть поміститися на торшері, ними можна буде прикрасити балкон.
 • Так що хоч і може збентежити така ідея, приймати остаточне рішення одразу не варто. Воно може бути необачним.
 • Штори з намиста доведеться купувати, повертатися, не знайшовши нічого кращого.

Штори для зали з люверсами

Кільця для підвішування всередині щільні потрібні для того, щоб зробити акуратну куліску, рюші без додаткового зшивання тканини. Називаються вони люверсами. Штори із таким дизайном для зали це практично. Вони в два рахунки зроблять зал затишним, красивим, нагадають хмари.

Ідеї для вузького вікна у вітальні

Придбавши штори для залу, можна змінити трохи планування, висоту, ширину.

Нестандартної форми вікна із пластику, дерева часто виготовляються на замовлення для швидкого завершення ремонту, без зміни стіни.

 • Вони можуть у якийсь момент почати викликати сумніви, невдоволення.
 • Але за допомогою штор можна вплинути на ситуацію.
 • Якщо вікно нешироке, наприклад, варто віддати перевагу щільним тканинним шторам з довжиною до підвіконня.

Хороший варіант оформлення такого вікна також жалюзі.

Для низько розташованого вікна

Ідеальний вигляд штор для вікна, що знаходиться на значній відстані від стелі, це штори зі ламбрекенами. Візуально вікно стане вищим, і змінювати його не доведеться через те, що воно постійно викликає запитання.

Якщо кілька вікон у залі і у них не зовсім задовільні параметри, добре виглядатиме загальний для всіх карниз з декількома завісами, що повторюються.

Фото ідеального оформлення вікон у залі