Стіни у вітальні: оригінальні ідеї дизайну стін (100 фото прикладів)

Стіни у вітальні: ТОП-100 фото найкращих варіантів оздоблення та декору стін

Гостина, безперечно, є центром будь-якого будинку. Саме в цій кімнаті збираються вечорами всі члени сім’ї. Вітальня в рамках сучасного дизайну може бути ізольованим приміщенням або бути поєднаною з кухнею, передпокою, балконом.

У приватних будинках саме із зали облаштовують вихід на літню терасу, де організують їдальню зону чи зону відпочинку. Оздоблення стінових панелей у процесі ремонту приділяють максимальну увагу, вибираючи оздоблювальний матеріал, варіанти декорування, сувеніри та фотодрук для прикраси.

Підготовчі роботи для вітальні

Зала є повноцінним житловим приміщенням, яке також вимагає дотримання певних вимог безпеки:

 • Після зняття старого покриття зі стін уважно оглядають усі поверхні. Наявні тріщини, сколи, нерівності слід усунути.
 • На поверхню стін наносять грунтовку з антисептичним розчином, що дозволяє запобігти розвитку цвілі та патогенних мікроорганізмів.
 • На етапі підготовчих робіт також важливо перевірити стан електропроводки та інших ліній комунікацій.

Правильно проведена підготовка стінових панелей покращує адгезію декоративних матеріалів (шпалери, штукатурка, фарба, керамічна плитка або штучний камінь).

Якісний ремонт з дотриманням всіх етапів роботи дозволить довго милуватися красивим інтер’єром та неповторним декором вітальні.

Дерево в інтер’єрі залу

Незважаючи на великий вибір доступніших матеріалів, дерев’яні панелі, брус, вагонка ніколи не втратить своєї актуальності.

Деревина та плити з пресованої деревної стружки мають масу переваг для внутрішнього оздоблення:

 1. Достатня міцність використовуваного матеріалу.
 2. При правильному підході до попередньої обробки підлягає поверхні і самих плит (як правило, у виробничих умовах) покриття набуває стійкості до вологи. Можливість використання деревних покриттів визначається ще й особливостями експлуатації вітальні, у тому числі відсутністю підвищеної вологості.
 3. Стильний інтер’єр, який набуває залу при оздобленні стін деревом.
 4. Якісна звукоізоляція та максимальне збереження тепла в приміщенні.
 5. Крім усіх перерахованих плюсів дерево є екологічно чистим матеріалом, до якого не розвиваються алергічні реакції.


Деревина дуже схильна до горіння, що часто обмежує практичний вибір майбутніх власників. Як альтернативний варіант можна придбати пробкове покриття.

Матеріал має досить низьку вагу, відмінно пропускає повітря, перешкоджає утворенню патогенного грибка, відмінно зберігає тепло (дозволяє економити на опаленні).

Декоративна штукатурка

Відмінним покриттям для внутрішнього оздоблення стін є декоративна штукатурка. Особлива пластичність матеріалу забезпечує легкість нанесення складу на стіни, що не вимагає попередньої підготовки стінових панелей.

До складу деяких різновидів штукатурки вже входить антисептичний компонент, що перешкоджає розвитку патогенного грибка.

Також до переваг вибору матеріалу відносять:

 1. Велика різноманітність складів для застосування.
 2. За допомогою мінімального набору інструментів та власної вправності можна створити найцікавіші орнаменти та рельєфи на поверхні.
 3. Довгий термін експлуатації забезпечується універсальним складом штукатурки.
 4. Безшовне нанесення є безперечною перевагою.
 5. Повністю застигла штукатурка має стійкість до механічних пошкоджень.
 6. Готове покриття не вбирає запахів, і в цьому полягає явна перевага штукатурки перед шпалерами в суміщених вітальні.


Завдяки екологічно чистому складу декоративне покриття не викликає алергічних реакцій, що слід враховувати сім’ям з дітьми (через підвищений алергічний фон).

Фарбування стінових панелей

Для противників шпалер існує відмінний альтернативний варіант – фарбування стінових панелей. Ідея цікава, адже фарба має стійкість до вологи та миючих складів. Навіть кілька шарів барвника не «віднімає» багато вільного простору, тому цей матеріал відмінно підійде для невеликої вітальні.

Ще однією перевагою є велика різноманітність фарб та відтінків, за допомогою яких можна створити гарний градієнт тонів або малюнок (наприклад, розпис по трафарету на однотонному покритті).

Основні види фарби для стін у вітальні:

 1. Фарби на водоемульсійній основі. Дані склади практично не мають неприємного запаху, відмінно маскують невеликі нерівності та дефекти, надаючи стінам ідеально гладку поверхню. До переваг вибору відносять також велика різноманітність палітри.
 2. Масляні покриття. Мають підвищену стійкість, не вигоряють під дією сонячних променів, швидко висихають. Однак у процесі фарбування видають різкий неприємний запах, що потребує використання засобів індивідуального захисту.
 3. Фарби на силікатній основі. Використовується досить рідко, тому що погано поєднується з кам’яними, скляними та металевими поверхнями. Луг, що є у складі, може пошкодити шкіру рук при випадковому попаданні (засоби захисту обов’язкові до використання).В умовах вітальні власник має можливість комбінувати фарби між собою, а також склади, що фарбують, з іншими матеріалами (крім силікатної фарби).

При оптимальній комбінації кольорів та малюнків можна створити у вітальні дуже цікавий дизайн.

Шпалери для стін у залі

Найпоширенішим варіантом для внутрішньої обробки стін є шпалери. На ринку оздоблювальних товарів можна зустріти шпалерне полотно найрізноманітніших видів:

 1. Класичні паперові є найбільш бюджетним варіантом.
 2. Рідкі шпалери мають універсальний склад, здатні вигідно перетворити будь-яке приміщення, є екологічно чистим матеріалом.
 3. Пробкові та бамбукові полотна – дуже популярна новинка, що відрізняється якістю, міцністю, відсутністю токсичних домішок. Матеріал не вбирає вологу, запобігає розвитку патогенного грибка.
Дуже цікавий дизайн у вітальні дозволяє створити текстильне покриття.

Цей вид шпалер відноситься до найбільш дорогих покриттів, може містити у складі люрекс, акрилові нитки. За рахунок особливої ​​технології пошиття, текстильне полотно на стіні набуває гарного перламутрового блиску.

Фото красивого оздоблення стін у вітальні