Шпалери в інтерєрі вітальні (150 фото): поради щодо вибору кольору, стилю, малюнка, варіанта комбінування

Шпалери в інтер’єрі вітальні: каталог з реальними фото прикладами поєднання кольору та стилю шпалер в обробці стін

За допомогою шпалер, вдасться швидко та відносно недорого оновити обробку вітальні. Маючи велику кількість відтінків, малюнків і рельєфів, шпалери допоможуть змінити кімнату, і створять у ній комфортне місце перебування, як для господарів, так і для гостей.

Щоб розібратися у великій різноманітності асортименту, представленого на сучасному ринку, розглянемо переваги та негативні сторони кожного з матеріалів, їх поєднання та відповідні доповнення до інтер’єру.

Найкращі варіанти шпалер для вітальні

В даний час для вітальні випускається величезний вибір шпалер на будь-який смак – від традиційних до ексклюзивних.

Розглянемо спочатку найбільш знайомі види шпалерних виробів, що користуються попитом:

  1. Паперові шпалери. Такі шпалери вважаються найдоступнішими з усіх. За рахунок невеликої ціни їх можна замінювати після 2-3 років на нові, чудово підходять для обклеювання в гуртожитках, орендованих квартирах. За типом паперу, що застосовується, використовуються матові площини і глянець. Моделі з одним шаром називаються симплекс, а з двох шарів, що мають ущільнену підкладку – дуплекс. Вироби згадані іншими не бояться мокротиння, тому не прориваються під час обклеювання та краще закривають нерівності на стінах.До сильної сторони паперових шпалер можна віднести: низьку ціну, добре проводять повітря, є безліч малюнків і кольорів. До негативної сторони відноситься: схильність до механічних пошкоджень, вигоряння на сонці, недовгий термін служби, їх неможливо помити від пилу або забруднень. Для наклеювання цих шпалер потрібно зробити рівні стіни.
  2. Вінілові шпалери. Виготовляються за допомогою напилення полівінілхлориду на целюлозну або основу тканини. ПВХ добре протистоїть воді, наділяючи матеріал здатністю до фарбування, а невелика вага та міцність дозволяють наклеювати шпалери на стіни з легкістю. Велика вартість виробу окупається тривалістю служби – до двох десятків років, також їх можна до 5 разів перефарбувати. Ще шпалери пластичні, довго служать, можуть закривати невеликі похибки на стінах. Їх прикрашають великі малюнки та естетична фактура. До недоліків можна віднести: запах пластмаси, який поступово вивітрюється, а також не здатність матеріалу вентилюватися, вони не дихають.
  3. Шпалери з текстилю. Застосування тканини для оформлення стін у зал – це не дешеве заняття, але чудовий вигляд забезпечений. Такі тканини як: шовк, атлас, оксамит з візерунками та сплетеннями ниток, надають інтер’єру розкішного вигляду. Шпалери з тканини потребують дбайливого догляду – їх варто прикривати від УФ-променів та води, дбайливо очищати. Текстиль чудово пропускає повітря.