Стіни в залі: гарні варіанти оздоблення стін у сучасному стилі (135 фото прикладів)

Стіни в залі — ТОП-135 фото найкращих ідей в обробці та декоруванні стін

Дизайн будь-якого житлового приміщення вимагає детального та ґрунтовного підходу. Кожен власник, безсумнівно, мріє про красиву та стильну вітальню, яку можна показати гостям, друзям, родичам.

На особливу увагу заслуговує вибір матеріалів і декоруючих покриттів для стін. Адже склади, шпалери, панелі, що використовуються, повинні володіти не тільки достатньою міцністю, але і бути невибагливими в повсякденному побуті.

Найуніверсальніший матеріал для внутрішнього оздоблення стін у вітальні – це шпалери. Вибір шпалерного полотна сьогодні вразить навіть найскептичнішу людину.

Завдяки постійному оновленню асортименту, в магазинах оздоблювальних товарів можна знайти величезну різноманітність типів покриття:

 1. Класичні паперові шпалери. Вирізняються невеликою вагою, доступною ціною за рулон. Швидко вбирають вологу, схильні до усадки, тому потрібне часте проведення ремонту в залі.
 2. Шпалери на флізеліновій основі є більш якісним варіантом, відрізняються міцністю. Завдяки особливій техніці тиснення на поверхні утворюється гарний рельєфний малюнок.
 3. Рідкі шпалери належать до новинок декоративних покриттів для стін. До складу покриття входять полімери та стружка, які надають шпалерам особливої ​​тягучості.За допомогою цього матеріалу добре вдається маскувати недоліки, тріщини, нерівності на стінках. До особливих переваг відносять міцність адгезії з поверхнею, що підлягає. При виборі рідких шпалер не потрібно попередньої підготовки стінової панелі (грунтовка, покриття антисептиком, який часто входить до складу робочого розчину).
 4. Пробкові та бамбукові шпалери відносяться до найбезпечніших видів матеріалів. Покриття, незважаючи на високу вартість, відрізняються міцністю та довговічністю. Маючи пористу структуру, добре пропускають повітря, дозволяючи стіні «дихати». Під подібним покриттям ніколи не утворюються грибкові колонії, пліснява, гнилизна.


Зал є приміщенням з мінімальним доступом вологи. Хороша вентиляція дозволяє підтримувати клімат у кімнаті на належному рівні.

З цієї причини у вітальні можна використовувати більш дорогі види шпалерного полотна, наприклад, текстильні полотна. На подібні декоративні покриття наносять малюнок за допомогою фотодруку або спеціального тиснення.

 • Обов’язкової підготовці підлягають стінові панелі, які перед нанесенням матеріалу обробляють ґрунтовкою та 2-3 шарами антисептика.
 • Дуже цікавий дизайн допоможуть створити в залі шпалери з ефектом 3D, двошарові покриття з рельєфним тисненням або виконані у форматі чорно-білого друку.Вибір малюнку та забарвлення залежить від переваг власників, розмірів вітальні, рівня природного освітлення. Дуже популярні сьогодні різні геометричні фігури на шпалерах, природні краєвиди, яскраві мотиви квітів.

Правила нанесення шпалер

Для того, щоб якісно обклеїти шпалерами стіни, необхідно правильно підійти до процесу ремонту:

 • Попередньо вимірюють стіни, враховуючи всі найменші нюанси.
 • Наступним етапом проводять розрахунок необхідних матеріалів.
 • Готують до роботи інструменти: гострий ніж або ножиці, кисть чи валик для клею, клею, рулони шпалерного полотна.Для більшості типів шпалер необхідна попередня підготовка стін з обробкою поверхні антисептиком та ґрунтовкою, які перешкоджають розвитку грибка та цвілі.

Залежно від обраного типу покриття, шпалери клеять у вигляді листів або єдиного полотна. Роботу краще проводити послідовно, приділяючи максимальну увагу деталям.

Декоративна штукатурка в залі

Другий за популярністю матеріал для внутрішнього оздоблення – це декоративна штукатурка. За допомогою цього матеріалу найчастіше вдається створити оригінальні зображення, рельєфні сюжети на стінах.

Цікавий дизайн має вітальню з панно на одній зі стін, виконане на тлі однотонного оздоблення (наприклад, венеціанська штукатурка). Поверх базового шару штукатурки можна нанести шар бронзового пилку або фарби, створивши неповторний декор у приміщенні.

До переваг вибору також відносять:

 • Особливу пластичність робочої маси, яку надають суміші різні пластифікатори.
 • За допомогою штукатурки вдається вправно маскувати нерівності, дефекти стінових панелей.
 • Отримане декоративне покриття повністю відповідає гігієнічним вимогам та нормам.


Майстру слід пам’ятати, що сьогодні існують готові суміші та сухі, які необхідно змішувати безпосередньо перед початком ремонтних робіт. Приступаючи до внутрішньої обробки, уважно оглядають стіни, оцінюють їхній стан.

Для дуже глибоких тріщин знадобиться шпаклівка, яка приховає дефекти. Для збільшення ступеня адгезії, як правило, використовують ґрунтовку. Підлога перед оброблюваною стінкою вкривають плівкою або іншим захисним матеріалом.

Нанесення покриття здійснюють у напрямку зверху вниз:

 1. Перший базовий шар наноситься за допомогою шпателя. Матеріал наносять невеликими ділянками, щоб досягти максимально рівної основи.
 2. Для висихання нанесеного складу витримують 5 годин.
 3. Для нанесення другого шару знадобиться кельма, за допомогою якої розмазують дугоподібно покриття по поверхні. Для висихання складу витримують 24 години.

Особливу увагу приділяють третьому фінішному покриттю. Дрібними мазками наносять штукатурку на невеликій ділянці стіни. За допомогою кельми щільно притискають штукатурку до поверхні, що підлягає. Подібна фіксація оздоблювального матеріалу додасть покриттю стильного металевого блиску.

Оздоблення стін декоративним каменем

Надати вітальні особливу «родзинку» дозволить декоративний камінь.

Універсальний обробний матеріал має безліч переваг:

 • Міцність покриття.
 • Не боїться впливу вологи, перепадів температур, прямих сонячних променів.
 • Проведення ремонтних робіт, як правило, не становить труднощів для майстра.
 • Великий асортимент доступних за вартістю товарів, різних за рельєфним малюнком, товщиною модуля, забарвленням і фактурою.Для обробки поверхонь каменем знадобиться попередня підготовка стін. Рівняти стінові панелі не потрібно, камінь чудово маскує невеликі дефекти та нерівності.

Якщо ж на поверхні, що підлягає, є великі вибоїни або вм’ятини, використовують штукатурку. Наступним етапом наносять ґрунтовку глибокого проникнення, завдання якої полягає у збільшенні ступеня адгезії матеріалу.

Підвищити несучу здатність стін дозволить армуюча сітка, прикріплена на стінову панель. За своєю формою, розмірами та фактурою штучний камінь нагадує класичну плитку. Тому для кріплення використовують спеціальний клей на цементній основі або на основі поліуретану.

Єдиний нюанс для майстра – не потрібно класти кам’яні модулі строго по лінії. Вибір методики кладки надається самому майстру або майбутньому власнику.
Варіанти декоративного оздоблення стін

Далеко не завжди при проведенні ремонту вдаються до зміни стінного покриття.

Іноді як альтернативний варіант використовують оригінальні способи декору:

 1. Розпис стін за допомогою акрилових фарб. Іноді для отримання цікавого сюжету вдаються до використання трафаретів (паперові, картонні, виготовлені з ПВХ).
 2. Люди з досить розвиненими художніми навичками можуть розписати стіну без трафарету у різних варіаціях (зоряне небо, підводний світ, яскравий краєвид).
 3. На стіні можна зробити панно з кахельної плитки або цегляної кладки.

Простору світлу кімнату можна вигідно прикрасити картинами чи сучасною фото печаткою, глиняними тарілками з гарним розписом, текстильними картинами чи яскравим дзеркалом із рамою ручної роботи.

Фото красивого оздоблення стін у вітальні