Стіни в залі: гарні варіанти оздоблення стін у сучасному стилі (135 фото прикладів)

Стіни в залі — ТОП-135 фото найкращих ідей в обробці та декоруванні стін

Дизайн будь-якого житлового приміщення вимагає детального та ґрунтовного підходу. Кожен власник, безсумнівно, мріє про красиву та стильну вітальню, яку можна показати гостям, друзям, родичам.

На особливу увагу заслуговує вибір матеріалів і декоруючих покриттів для стін. Адже склади, шпалери, панелі, що використовуються, повинні володіти не тільки достатньою міцністю, але і бути невибагливими в повсякденному побуті.

Найуніверсальніший матеріал для внутрішнього оздоблення стін у вітальні – це шпалери. Вибір шпалерного полотна сьогодні вразить навіть найскептичнішу людину.

Завдяки постійному оновленню асортименту, в магазинах оздоблювальних товарів можна знайти величезну різноманітність типів покриття:

  1. Класичні паперові шпалери. Вирізняються невеликою вагою, доступною ціною за рулон. Швидко вбирають вологу, схильні до усадки, тому потрібне часте проведення ремонту в залі.
  2. Шпалери на флізеліновій основі є більш якісним варіантом, відрізняються міцністю. Завдяки особливій техніці тиснення на поверхні утворюється гарний рельєфний малюнок.
  3. Рідкі шпалери належать до новинок декоративних покриттів для стін. До складу покриття входять полімери та стружка, які надають шпалерам особливої ​​тягучості.За допомогою цього матеріалу добре вдається маскувати недоліки, тріщини, нерівності на стінках. До особливих переваг відносять міцність адгезії з поверхнею, що підлягає. При виборі рідких шпалер не потрібно попередньої підготовки стінової панелі (грунтовка, покриття антисептиком, який часто входить до складу робочого розчину).
  4. Пробкові та бамбукові шпалери відносяться до найбезпечніших видів матеріалів. Покриття, незважаючи на високу вартість, відрізняються міцністю та довговічністю. Маючи пористу структуру, добре пропускають повітря, дозволяючи стіні «дихати». Під подібним покриттям ніколи не утворюються грибкові колонії, пліснява, гнилизна.


Зал є приміщенням з мінімальним доступом вологи. Хороша вентиляція дозволяє підтримувати клімат у кімнаті на належному рівні.

З цієї причини у вітальні можна використовувати більш дорогі види шпалерного полотна, наприклад, текстильні полотна. На подібні декоративні покриття наносять малюнок за допомогою фотодруку або спеціального тиснення.

  • Обов’язкової підготовці підлягають стінові панелі, які перед нанесенням матеріалу обробляють ґрунтовкою та 2-3 шарами антисептика.
  • Дуже цікавий дизайн допоможуть створити в залі шпалери з ефектом 3D, двошарові покриття з рельєфним тисненням або виконані у форматі чорно-білого друку.Вибір малюнку та забарвлення залежить від переваг власників, розмірів вітальні, рівня природного освітлення. Дуже популярні сьогодні різні геометричні фігури на шпалерах, природні краєвиди, яскраві мотиви квітів.