Висота телевізора у спальні: розрахунок для встановлення ТВ на стіні. Поради на яку висоту вішати телевізор у спальній кімнаті

Висота телевізора в спальні: докладна інструкція, як підібрати оптимальну висоту для ТВ та встановлення розеток

Неможливо сучасну людину відлучити повністю від телевізора. Він дозволяє отримувати інформацію про те, що відбувається у світі, є елементом дозвілля.

Так улаштована людина, що вона краще засвоює інформацію через зорові образи. Найчастіше до нього звертаються, коли хочуть розслабитись, відпочити.

Незважаючи на те, що сучасні телевізори не зазнають шкідливого випромінювання, все ж таки до них варто ставитися з обережністю, особливо якщо вони розташовуються в спальні.

Чи потрібний телевізор у спальні

Безперечно, спальня призначена для відпочинку, тому зрозуміло, що під час відпочинку хочеться переглядати передачі. Однак, повністю розслабитися у телеекрана не вийде, оскільки мерехтіння та звук телевізора не дають це зробити.

Тож, перш ніж купити собі техніку в спальню, подумайте, чи потрібна вона там? Якщо все ж таки вважаєте, що це необхідно, то врахуйте два фактори:

 • Спальня має бути просторою;
 • Ті, хто перебуває в ній, не повинні страждати безсонням.

Як вибрати телевізор для спальні

Вибір телевізора для спальні повинен бути ретельно продуманий, щоб він приносив задоволення, а не приносив дискомфорту.


Ось 5 критеріїв для правильного вибору телевізора для спальної кімнати:

 1. Насамперед необхідно визначитися з тим, де ви хочете його розмістити, оскільки ширина екрана залежить від розташування, з якого буде вестися огляд. Найбільш сприятливою дистанцією вважається 3-4 діаметри екрана. З такої відстані буде менше навантаження на зір. Тому перед походом до магазину необхідно розділити на чотири відстань шляху до місця знаходження монітора. Виходячи з цих вимірів, можна вибрати діагональ екрана.
 2. Варіант кріплення телевізійної панелі та висота його розміщення дозволяють розробити варіант того, як його поєднувати зі стилем інтер’єру. Деякі кронштейни можна встановити над ліжком. У цьому випадку необхідно подбати про кріплення, а телевізор вибрати не тяжким.
 3. Вибір типу матриці.Ідеальними для спальні є рідкокристалічні екрани LED, вони легкі, яскраві, тонкі. Але з такою матрицею телевізор повинен розташовуватися строго перед очима, щоб уникнути відблисків та нечіткості картинки.

Визначити, чи потрібна функція, яка дозволяє переглядати контент із мережі Інтернет.

Правильне розташування

Телевізійний пристрій є не лише джерелом інформації, а й елементом інтер’єру. Як розмістити його грамотно в спальні так, щоб він гармонійно вписався в обстановку і його місцезнаходження було безпечним та зручним?

Повісити або поставити

Коли стоїть дилема – повісити чи поставити телевізор, необхідно відштовхуватися насамперед від того, чи є у сім’ї маленькі діти. У сім’ях з маленькими дітьми телевізор потрібно вішати, щоб вони його не впустили на себе.

 • По-друге, має значення самі стіни, з чого вони зроблені.
 • На гіпсокартонні панелі не можна вішати нічого вагою понад 30 кг, оскільки вони можуть обрушитися.
 • На цегляні та блокові можна закріпити кронштейни.

Ніші

Набагато привабливішими з погляду дизайнерського оформлення виглядають пристрої, втоплені в ніші.

 • Такий спосіб зберігає корисний простір і позбавляє необхідності придбання тумби під телевізор.
 • Перед покупкою телевізора необхідно заміряти простір у ніші, оскільки з боків від корпусу повинні бути зазори не менше 15 см для гарної вентиляції.


Шафа-купе

Якщо навпроти ліжка розташована шафа, телевізор можна вмонтувати в нього. В цьому випадку не потрібно буде думати про те, куди подіти дроти. Їх можна сховати в меблі, а в задній частині шафи зробити спилок і через нього пропустити провід, що йде до розетки.

Комод

Варіант установки телевізора на тумбі менш функціональний та привабливий, краще використовувати комод, у який можна ще й речі сховати. Плюс у тому, що цей варіант установки не потребує монтажу.Неправильне встановлення ТВ

Якщо розмістити екран телевізора дуже високо, то під час перегляду голова знаходиться не в розслабленому стані, м’язи шиї витягуються та напружуються. У такому положенні можуть виникнути як м’язові спазми, так і головний біль, а також швидко настає втома.

Занадто низьке розташування монітора, при якому голова опущена вниз, призводить не тільки до дискомфорту, але й до головних болів, погіршення зору, порушення постави та остеохондрозу

На якій висоті вішати телевізор у спальні

Немає чітких приписів, на якій висоті повинен знаходитися екран телевізора, кожен вибирає зручний для нього варіант.


Для правильного розміщення є кілька алгоритмів.

 1. Одним із найпростіших способів перевірки зручного розташування монітора – помістити на передбачуване місце такого ж розміру картинку, відзначити на ній центр і 15 хвилин дивитися на неї. За такого алгоритму визначення ігнорується замір висоти розташування монітора. Тому цей варіант є небезпечним для здоров’я.
 2. Розташуватися на ліжку із заплющеними очима, потім відкривши очі відзначити місце напряму погляду. Це інтуїтивне визначення точки, яка є комфортною для зорового сприйняття. Вона відповідає центру розташування монітора.Приблизно тут можна прикріпити опору, яка утримуватиме телевізор. Між центром екрана та місцем, з якого вестиметься перегляд, має бути кут до 30 градусів. Опорою може бути кронштейн. Краще встановити регульований, він дозволить змінювати напрямок екрана.
 3. За розрахунковою формулою можна точніше визначити висоту, на яку можна розмістити телевізійний пристрій. Відповідно до формули, до висоти ліжка потрібно додати половину зростання.
 4. Якщо дивитись телевізор у лежачому положенні, то до висоти ліжка потрібно додати 35-40 см, у положенні сидячи 50-60 см. Там і буде розташований центр телевізійної панелі.
 5. У малогабаритних спальнях висота телевізійного пристрою від підлоги має бути не менше 1-1,3 метра. Комфортному перегляду сприятиме наявність кронштейна з регульованим нахилом та поворотом. Його потрібно закріпити на висоті півтора метра від підлоги.
 6. Під час перегляду передач лежачи на подушці, монітор повинен бути на висоті погляду, а кронштейн встановлений так, щоб промінь погляду був перпендикулярний площині екрана.
 7. В одномісній спальні, у разі бокового розташування ліжка, екран має бути зміщений від горизонтальної лінії спального місця на 10-15 градусів. Так комфортно дивитися на екран у будь-якому положенні, як лежачи, так і сидячи.
 8. З точки зору офтальмологів рекомендується витримувати дистанцію до монітора та висоту його положення — 135 см до центру екрана та 75 см до нижнього краю екрана.

Висота розташування телевізора також залежить від розташування вікон, висоти місць, з яких ведеться перегляд, зростання глядачів і навіть меблів та стилю інтер’єру спальні.


Встановлюючи телевізора навпроти вікна, потрібно потурбуватися про виключення потрапляння відблисків та сонячних променів. У цьому допоможуть щільні штори, жалюзі або ролети.

Поради дизайнерів

Дизайнери рекомендують стіну, на якій буде розташований телевізійний пристрій, зробити акцентною. Так воно виконуватиме не тільки свою основну функцію, але матиме декоративне значення. Зробити це можна за допомогою використання декоративних шпалер або галогенового підсвічування;

 • Створити акцентну стіну поруч із панеллю можна також за допомогою контрастних шпалер, оформлення каменем, декоративної штукатурної, обшивки дерев’яними панелями;
 • Важливо, щоб телевізійна панель відповідала стилю оформлення спальні.У сучасних інтер’єрах найчастіше встановлюють рідкокристалічні панелі з металевим корпусом;
 • У спальні з класичним інтер’єром чудово виглядає телевізійна панель, оформлена навколо рамою;
 • Прекрасно доповнить будь-який інтер’єр телевізор із спеціально підібраною заставкою екрана.

Прийняті до уваги рекомендації можуть забезпечити домочадцям комфорт, задоволення від перегляду телевізійних програм та безпеку для здоров’я.

Фото ідеальної установки телевізора в спальні