Шпалери у вітальню: ТОП-150 фото найкращих ідей дизайну 2024 року

Шпалери у вітальню: 150 реальних фото прикладів використання шпалер у дизайні та оформленні приміщення

Гостина, як і всі житлові приміщення, потребує якісного оздоблення. Велику увагу приділяють оформленню не лише підлоги та стелі, а й стінових панелей.

Одним із найпопулярніших і доступних матеріалів для внутрішнього оздоблення стін є шпалерне покриття. Сьогодні існує досить багато видів шпалер, що відрізняються за фактурою, якісним складом, декором, способами кріплення та особливостями догляду.

Правила вибору шпалер для вітальні

Різновидів шпалер дуже багато, і не завжди легко зробити правильний вибір. Існує низка критеріїв, оцінка яких дозволяє детально підійти до вибору оздоблювального матеріалу:

 1. Насамперед, власникам необхідно оцінити всі можливі фактори, що ушкоджують. Не секрет, що текстильні шпалери дуже чутливі до дії вологи та низки хімічних реагентів, а тому спочатку необхідно усунути всі фактори ризику.
 2. Далі слід оцінити особливості практичного догляду за полотном.
 3. Важливе значення має стан підлягає поверхні, від якої залежить необхідність попередньої підготовки стін, витрата клею та оздоблювального матеріалу.
 4. Далі враховується розмір вітальні. Для більш просторих приміщень можна підбирати шпалери будь-якого забарвлення, з найрізноманітнішими малюнками, навіть з ефектом 3D.

Деякі види матеріалів (наприклад, текстильні або вінілові) не слід використовувати в залі з яскравим природним освітленням через ризик вигоряння фарб. Важливий практично якісний склад шпалерного полотна.

В даний час все більше власників квартир віддають перевагу натуральним та безпечним покриттям, наприклад, бамбуковому та пробковому полотну.

Паперові шпалери для вітальні

Найпростіший варіант, якому найчастіше віддають перевагу, це паперові покриття для стін. У магазинах оздоблювальних матеріалів можна знайти одношарові або двошарові шпалери.

Ці покриття відмінно підійдуть для декоративного оздоблення залу, оскільки призначення приміщення практично виключає підвищену вологість, ризик забруднень на стінах.

Покриття на паперовій основі мають багато переваг:

 • Бюджетна вартість.
 • Великий асортимент варіантів декору (найрізноманітніші зображення, сюжетні композиції, фотодрук для сучасних стилів інтер’єру, імітація інших матеріалів, наприклад, цегляної кладки).
 • Паперова основа не викликає алергічних реакцій.
Крім того, подібні матеріали є легкими у використанні. З обклеюванням стін можна впоратися без допомоги спеціалістів.

Флізелінові шпалери

Ці оздоблювальні покриття є більш дорогим варіантом, адже у складі присутній поліестер.

До плюсів практичного вибору варто віднести:

 • Особливу міцність покриття.
 • Натуральний склад, який запобігає розвитку алергії.
 • Як і паперовий варіант, випускаються в рулонах та листах, що полегшує проведення ремонтних робіт.
 • Завдяки особливої ​​щільності, подібні покриття чудово поглинають шум (дуже актуально для багатоквартирних будинків).
 • Перед обклеюванням стін не потрібно проводити підготовку поверхні, адже шпалерне полотно чудово маскує дрібні нерівності та шви.
 • Присутність поліестеру у складі матеріалу дозволяє створювати покриття з досить хитромудрими рельєфними малюнками. За допомогою подібних шпалер можна оригінально прикрашати вітальню.Єдиний недолік даного матеріалу полягає у його високій вартості.

Акрилові шпалери в інтер’єрі

Для декору зали чудово підійдуть шпалери на паперовій, флізеліновій або ПВХ основі, верхній шар яких представлений акриловим напиленням. Двошарова поверхня відрізняється достатньою міцністю, але склад акрилу та основи дозволяє покриттю «дихати» належним чином.

Під час прибирання у вітальні слід пам’ятати про низьку стійкість комбінованого матеріалу до дії вологи.

Переваги вибору шпалер:

 • Гарний рельєф на поверхні, який отримують завдяки особливій технології виробництва.
 • Абсолютна безпека акрилового напилення, отриманого шляхом полімеризації основних компонентів.
 • Деякі різновиди можна використовувати під фарбування, що дозволяє власникам самостійно вибирати дизайн вітальні.
 • Ніжча вартість, ніж ціна на вінілові, скловолоконні, пробкові та інші види шпалер.


Для проведення ремонту в залі слід ретельніше вибирати клей. Краще віддати перевагу складу з бактерицидним компонентом або використовувати грунтовку з антисептиком перед обклеюванням стін шпалерами.

Скловолоконні шпалери

Новинка на ринку оздоблювальних матеріалів, яка швидко знайшла своїх шанувальників. До складу такого покриття входять лише натуральні, екологічно чисті матеріали, наприклад, кварцовий пісок, глиняна крихта, доломіт.

До переваг використання цього покриття відносять:

 1. Тривалий термін служби, який іноді досягає 30 років.
 2. Абсолютна стійкість до дії вологи, миючих засобів, перепадів температури.
 3. На особливу увагу заслуговує міцність покриття, яка іноді ускладнює демонтаж.
 4. Унікальний склад дозволяє скловолоконному покриттю виконувати роль армуючої конструкції, запобігаючи появі тріщин на стінах.
 5. Всі подібні матеріали мають антистатичний шар, відмінно відштовхуючи пил.
 6. Навіть найяскравіші різновиди не вигорають під дією сонячних променів.


Шпалери зі скловолокном частіше вибирають люди з алергічним фоном, адже покриття перешкоджає розвитку патогенного грибка та інших хвороботворних мікроорганізмів.

Перед проведенням ремонту слід ознайомитися з правилами обклеювання шпалер, щоб не допускати помилок. Наприклад, смуги шпалерного полотна клеяться встик, для повного висихання клею знадобиться близько 48 годин, під час обклеювання стін слід потурбуватися про відсутність протягів.

Переваги рідких шпалер для залу

Ще один цікавий варіант для внутрішнього оздоблення – це рідкі шпалери. Є сухою сумішшю, яку безпосередньо перед нанесенням на стіни розводять водою і ретельно розмішують.

 • Присутність у складі бавовняного або целюлозного наповнювача надає покриттю особливої ​​пористості, за рахунок чого стінові панелі «дихають».
 • Для нанесення рідких шпалер не знадобиться проводити підготовку стін, адже густа маса чудово маскує всі нерівності та дефекти.


У виробництві декоративного покриття часто використовуються додаткові включення (блискітки, акрилові нитки), що забезпечує багатий асортимент товарів для ремонту: бавовняні, шовкові, комбіновані шпалери. Розрізняють гладкі та рельєфні покриття, шпалери, що виступають як основа під фарбування.

Переваги пробкових шпалер

Створити абсолютно безпечний інтер’єр із неповторним декором дозволять пробкові шпалери.

До плюсів практичного вибору матеріалу для вітальні відносять:

 • Відмінний захист від шуму та гучних звуків.
 • Особлива структура дозволяє зберігати тепло в приміщенні.
 • Матеріал має антистатичне покриття, яке відштовхує бруд і пил.

Пробка сама по собі має антисептичні властивості, що перешкоджає розвитку патогенного грибка.

Пробкове покриття легко кріпиться на поверхню, що не підлягає, не вимагаючи допомоги спеціаліста.


Фото найкращих шпалер у вітальню