Шпалери у вітальню: ТОП-150 фото найкращих ідей дизайну 2024 року

Шпалери у вітальню: 150 реальних фото прикладів використання шпалер у дизайні та оформленні приміщення

Гостина, як і всі житлові приміщення, потребує якісного оздоблення. Велику увагу приділяють оформленню не лише підлоги та стелі, а й стінових панелей.

Одним із найпопулярніших і доступних матеріалів для внутрішнього оздоблення стін є шпалерне покриття. Сьогодні існує досить багато видів шпалер, що відрізняються за фактурою, якісним складом, декором, способами кріплення та особливостями догляду.

Правила вибору шпалер для вітальні

Різновидів шпалер дуже багато, і не завжди легко зробити правильний вибір. Існує низка критеріїв, оцінка яких дозволяє детально підійти до вибору оздоблювального матеріалу:

  1. Насамперед, власникам необхідно оцінити всі можливі фактори, що ушкоджують. Не секрет, що текстильні шпалери дуже чутливі до дії вологи та низки хімічних реагентів, а тому спочатку необхідно усунути всі фактори ризику.
  2. Далі слід оцінити особливості практичного догляду за полотном.
  3. Важливе значення має стан підлягає поверхні, від якої залежить необхідність попередньої підготовки стін, витрата клею та оздоблювального матеріалу.
  4. Далі враховується розмір вітальні. Для більш просторих приміщень можна підбирати шпалери будь-якого забарвлення, з найрізноманітнішими малюнками, навіть з ефектом 3D.

Деякі види матеріалів (наприклад, текстильні або вінілові) не слід використовувати в залі з яскравим природним освітленням через ризик вигоряння фарб. Важливий практично якісний склад шпалерного полотна.

В даний час все більше власників квартир віддають перевагу натуральним та безпечним покриттям, наприклад, бамбуковому та пробковому полотну.