Стіна над диваном у вітальні: ТОП-100 фото

Стіна над диваном у вітальні, як оформити та чим прикрасити? Огляд кращих дизайнерських рішень із фотографіями

Кожен власник квартири або приватного будинку мріє про неповторний, індивідуальний дизайн у приміщенні. Велика увага при декоративному оздобленні приділяється оформленню стін, меблевих фасадів, вибору підлогового покриття.

Однак дуже часто залишається недоторканою ділянка стіни, розташована над диваном. Порожній простір можна заповнити цікавими варіантами декору, використовуючи творчий підхід та власну кмітливість.

Картини та фото друк

Картини та сучасний фотодрук займають важливе місце в інтер’єрі будь-якого житлового приміщення, у тому числі у вітальні.

Для доповнення дизайну можна використовувати такі види художнього мистецтва:

 • Класичні картини із найрізноманітнішими сюжетами. Це може бути як квітковий мотив, так і силуетний друк. Багато молодих батьків використовують для прикраси стіни у вітальні малюнки своїх дітей, оформлені у вигляді картин.
 • Зображення, сюжет, малюнок можна перенести на аркуш шпалерного полотна. Цей спосіб досить затратний, але отриманий ефект повністю окупить всі вкладення. Крім того, завжди можна використовувати готові фото шпалери з ефектом 3D.
 • Текстильні картини, у тому числі виконані своїми руками. Це може бути клаптева техніка, вишивка бісером або класичною пряжею.
 • Фрески та вітражні вироби. Оригінальні, яскраві витвори мистецтва, які незмінно підкреслять стиль будинку.
 • Дуже популярні сьогодні модульні картини, зображення на яких розбито на кілька частин. Модулі кріплять на стіну певної послідовності, щоб спостерігалася якась градація малюнка. Придбати подібні твори можна не лише у магазинах сучасного мистецтва, а й у мережі магазинів ІКЕА.
 • Постер є ще оригінальним предметом декору. Малюнок нанесений на аркуш щільного паперу і укладений у скло та раму.


Не втрачає своєї актуальності акварель, масляний чи акриловий живопис. Спрямованість та тема картини можуть бути найрізноманітнішими, і повністю залежать від переваг власника.

Декоративний розпис на стіні

Вигідний дизайн вдасться отримати, використовуючи пензель та фарби. При цьому далеко не завжди потрібна допомога професійного художника.

Існують певні вимоги до самостійного оформлення настінного живопису:

 • Безпека. Для роботи краще використовувати найпоширеніші фарби, які не містять токсинів, наприклад, акрилові суміші.
 • Необхідно заздалегідь подумати про захист підлогового покриття та меблів.Меблі прибирають на безпечну відстань, а підлогу встилають плівкою.

Перед нанесенням малюнка слід ретельно підготувати стіну, щоб попередити раннє відшарування фарби.

Рекомендована послідовність підготовчих робіт:

 1. Вибрану ділянку стіни очищають від старого покриття.
 2. Після видалення пилу оглядають поверхню на предмет присутності тріщин та сколів.
 3. Всі дефекти та нерівності необхідно закласти, використовуючи шпаклівку.
 4. Перед нанесенням фарби поверхню стіни потрібно знежирити, використовуючи виробничі склади.
 5. На обрану ділянку наносять нову штукатурку, а потім покривають поверхню 1-2 шарами ґрунтовки. Переваги використання грунтовки полягають у покращенні адгезії фарбуючих складів, а також в антисептичних властивостях (багато виробників випускають грунтовку, до складу якої входять антисептики).


При нанесенні малюнка можна використовувати готові трафарети. У магазинах товарів для творчості представлена ​​велика колекція шаблонів різних зображень, виготовлених із картону, силікону, ПВХ.

Ніша у стіні

Наявність стінної ніші, розташованої на належній висоті від підлоги, стане безперечною перевагою. Планування подібної будівельної особливості здійснюють ще на етапі чорнового оздоблення або навіть зведення будівлі (для приватних будинків).

Стінки, дно, задню стінку ніші можна обробити за допомогою штукатурки або покрити рідкими шпалерами, або фарбою.

При бажанні та належному рівні майстерності власника, по стелі або на стінах алькова можна монтувати точкові світильники. На полицях, як правило, зберігають сувенірну продукцію, фото та сімейні альбоми, книги та декоративні вироби.Панно з декоративної штукатурки

Декоративна штукатурка часто використовується для внутрішньої обробки стінових панелей. Дуже популярна методика комбінації венеціанської штукатурки (або іншого типу покриття) з однотонними шпалерами, вставками зі штучного каменю.

Існує певна послідовність у виготовленні оригінального панно:

 1. З вибраної ділянки знімають все старе покриття.
 2. Після видалення пилу проводять огляд поверхні на наявність тріщин, нерівностей, серйозних дефектів.
 3. При необхідності всі дефекти усувають.
 4. Застосування ґрунтовки дозволить провести антисептичну обробку стіни та підвищити ступінь адгезії штукатурки.
 5. На вибраній ділянці стіни роблять розмітку, за контурами якої буде панно.

Штукатурку наносять у 3 шари (базовий, проміжний та фінішний), а орнамент залежить від досвіду та особистого бажання власника. За аналогічною схемою виготовляється панно або декоративна ліпнина з інших матеріалів, наприклад, з гіпсу.

Інші варіанти декору

Існує безліч цікавих варіантів обробки стіни над диваном:

 1. В інтер’єрі вітальні чудово виглядатимуть гарні тарілки, наприклад, виконані за методикою пап’є-маше. У роботі можуть застосовуватися й інші техніки (ліплення з полімерної глини, солоного тіста, холодної порцеляни), але цей фактор залежить від умінь та досвіду майстра. Для додаткового декору виробів зазвичай використовуються вітражні фарби.
 2. Оригінальні квіти, виготовлені з гофрованого паперу або фетру, вигідно доповнять інтер’єр залу. Це можуть бути як об’ємні бутони, так і орнамент з мініатюрних суцвіть.
На стінах можна розташовувати сімейні фото, або фото з подорожей, святкових вечорів.

Ще одним цікавим варіантом є дзеркало. Дзеркальна поверхня має масу переваг: візуально збільшує площу вітальні, робить освітлення більш інтенсивним, надає дизайну кімнати певного шарму. Окрім дзеркальної пластини відіграє важливу роль і декоративна рама, яка сама по собі може бути предметом інтер’єру.

Фото оформлення стіни над диваном у вітальні