Стіна над диваном у вітальні: ТОП-100 фото

Стіна над диваном у вітальні, як оформити та чим прикрасити? Огляд кращих дизайнерських рішень із фотографіями

Кожен власник квартири або приватного будинку мріє про неповторний, індивідуальний дизайн у приміщенні. Велика увага при декоративному оздобленні приділяється оформленню стін, меблевих фасадів, вибору підлогового покриття.

Однак дуже часто залишається недоторканою ділянка стіни, розташована над диваном. Порожній простір можна заповнити цікавими варіантами декору, використовуючи творчий підхід та власну кмітливість.

Картини та фото друк

Картини та сучасний фотодрук займають важливе місце в інтер’єрі будь-якого житлового приміщення, у тому числі у вітальні.

Для доповнення дизайну можна використовувати такі види художнього мистецтва:

  • Класичні картини із найрізноманітнішими сюжетами. Це може бути як квітковий мотив, так і силуетний друк. Багато молодих батьків використовують для прикраси стіни у вітальні малюнки своїх дітей, оформлені у вигляді картин.
  • Зображення, сюжет, малюнок можна перенести на аркуш шпалерного полотна. Цей спосіб досить затратний, але отриманий ефект повністю окупить всі вкладення. Крім того, завжди можна використовувати готові фото шпалери з ефектом 3D.
  • Текстильні картини, у тому числі виконані своїми руками. Це може бути клаптева техніка, вишивка бісером або класичною пряжею.
  • Фрески та вітражні вироби. Оригінальні, яскраві витвори мистецтва, які незмінно підкреслять стиль будинку.
  • Дуже популярні сьогодні модульні картини, зображення на яких розбито на кілька частин. Модулі кріплять на стіну певної послідовності, щоб спостерігалася якась градація малюнка. Придбати подібні твори можна не лише у магазинах сучасного мистецтва, а й у мережі магазинів ІКЕА.
  • Постер є ще оригінальним предметом декору. Малюнок нанесений на аркуш щільного паперу і укладений у скло та раму.


Не втрачає своєї актуальності акварель, масляний чи акриловий живопис. Спрямованість та тема картини можуть бути найрізноманітнішими, і повністю залежать від переваг власника.