Ремонт підлог у вітальні своїми руками – 120 фото свіжих ідей дизайну підлог

Ремонт підлог у вітальні – покрокова інструкція від майстра з описом кращих матеріалів для оздоблення підлоги своїми руками

Гостина, як і будь-яке інше приміщення в будинку, потребує періодичного ремонту. У процесі експлуатації може деформуватися дерев’яне покриття, під підлогою можуть утворюватися цвіль, гнилизна вологість.

При проведенні самостійного ремонту необхідно приділити особливу увагу оцінці стану старого покриття, практичному визначенню дефекту та його розташування, розрахунку необхідного матеріалу для обробки.

Які види ремонту існують

Залежно від обсягу робіт з обробки підлоги виділяють два види ремонту:

 1. Косметичний ремонт підлогового покриття. Ця процедура проводиться у разі часткової заміни дощок, ламінату, плитки чи іншого покриття. У більшості випадків навіть не потрібне попереднє видалення меблів з приміщення.
 2. Капітальний ремонт передбачає повну зміну декоративних покриттів. В даному випадку з приміщення обов’язково прибирають усі меблі, демонтують старі матеріали, видаляють лаги та шари гідроізоляції.

Обов’язковим етапом капітального ремонту є оцінка стану поверхні з видаленням грибкових колоній, цвілі, усуненням дефектів перед монтажем нової чорнової підлоги.

Коли потрібна заміна покриття

Регулярна перевірка стану підлоги у вітальні дозволить вчасно виявити невеликі дефекти та суттєво заощадити кошти на проведення ремонту.

Про необхідність косметичного ремонту свідчать такі ознаки:

 • Невеликі сколи на шарах лаку, фарби.
 • Відчутна посадка покриття для підлоги.
 • Поява нехарактерної рухливості статі.
 • Поява тріщин на поверхні.
 • Підвищена ламкість декоративного покриття.
До більш серйозних ознак відносять появу неприємного запаху в приміщенні, видиму деформацію або обломи дерев’яної статі, появу вологих плям на підлозі (якщо повністю виключені дії ззовні).

У цих випадках без повноцінного капітального ремонту не обійтися, всі ознаки вказують на значне пошкодження базового покриття та основи, що підлягає.

Причинами дефективності покриття можуть бути підвищена вологість у кімнаті, порушення вентиляції у вітальні, неправильно організована обробка чорнової підлоги (у минулому), ряд зовнішніх причин, наприклад, потоп від сусідів. У ряді випадків у несправності призводить закінчення терміну експлуатації покриття.

Демонтаж старого покриття

При проведенні капітального ремонту в будинку або квартирі необхідно видалити старе покриття.

Послідовність роботи та набір потрібних інструментів залежить від типу матеріалу:

 • Прибрати лінолеум дуже просто, потрібно лише видалити плінтуса. Далі фіксують вільні краї лінолеуму і згортають його в рулон. Обов’язково видаляються залишки основи, що клеїть. Для цього можна використовувати шпатель або стамеску. Якщо на поверхні залишилися засохлі плями клею, можна використовувати ацетон або інший вид розчинника.
 • Паркетні модулі прибирають за допомогою цвяха і молотка. Гострим краєм гвоздодера злегка підсівають край паркету, а потім підтягують модуль на себе. Молоток дозволить демонтувати найскладніші ділянки.
 • У тому випадку, коли зал був вимощений плиткою, знадобиться трохи більше зусиль, зважаючи на міцність плиткового клею. Шви між суміжними елементами розбивають перфоратором, з його ж допомогою прибирають засохлі залишки основи, що клеїть.

Під час проведення будь-яких робіт з демонтажу старого покриття слід використовувати окуляри, респіратори, щільні рукавички. Будівельний пил має властивість осідати на слизовій оболонці дихальних шляхів та очей, викликаючи стійке подразнення, кашель, сльозотечу.
Підготовка основи для роботи

Після видалення старого покриття, будівельного сміття, пилу проводять оцінку стану поверхні, що підлягає. Ретельно зачищають усі кути та стики від цвілі, мурашиних колоній, личинок.

Якщо бетонна стяжка в хорошому стані, можна позбутися дрібних нерівностей за допомогою шпаклівки та шпателя.

У разі значної деформації та появи великих тріщин слід зробити нову бетонну стяжку:

 • Після видалення залишків будівельного сміття на поверхню наносять 1-2 шари ґрунтовки та антисептика.
 • По периметру кімнати встановлюють маячки – своєрідна система розмітки майбутньої стяжки.
 • За контуром кімнати прокладають демпферну стрічку, яка є компенсатором розширення бетонної стяжки. Такий підхід запобігатиме появі тріщин та деформацій бетону в процесі експлуатації.
 • По поверхні укладається армована сітка, що надає міцності майбутній бетонній заливці.

Власне, саме заливання виробляють послідовно, викладаючи цементний розчин між напрямними конструкціями. Завжди орієнтуються на виставлений нульовий рівень та систему маячків.

Починають роботу від найбільш віддаленого кута кімнати, поступово просуваючись до виходу. Процес застигання бетону вимагає дотримання деяких правил.

 • Оптимальна температура для отримання якісного покриття знаходиться в діапазоні від 15 до 24 градусів.
 • Не слід відкривати вікна в квартирі, адже бетонна заливка дуже чутлива до протягів.
 • Проведення наступних етапів внутрішнього оздоблення підлоги можливе лише через 10-12 днів (залежить від якості підготовленого розчину, співвідношення основних компонентів).
Укладання нового покриття

Гостина є приміщенням, в якому досить часто знаходяться люди.

Вибране підлогове покриття має відповідати низці вимог:

 • Міцність та здатність витримувати значні навантаження.
 • Безпека – один із найактуальніших критеріїв. Усі матеріали не повинні містити токсичних домішок, компонентів.
 • Обов’язково слід заздалегідь оцінити особливості практичного догляду, стійкість покриття до впливу вологи, миючих складів.

На окрему увагу заслуговує організація теплої статі. Можливість облаштування контурів опалення оцінюється ще на підготовчих етапах ремонтних робіт. Також необхідно розглянути поєднання обраного підлогового покриття з системою теплої підлоги.

Сьогодні існує величезний вибір матеріалів, які використовуються для внутрішнього оздоблення підлоги у вітальні:

 1. Ламінат – зручний, практичний, легко можна монтувати своїми руками. Однак, матеріал боїться підвищеної вологості, про що слід пам’ятати під час експлуатації.
 2. Дерев’яна підлога ніколи не втрачає своєї популярності. Для ремонту використовується як широка дошка, так і штучний паркет. Покриття має приємний дизайн, відноситься до екологічно чистих безпечних матеріалів. Однак завжди потрібна попередня обробка всіх поверхонь розчинами антисептика і вологостійкими складами. Подібний підхід дозволить уникнути розвитку цвілі, особливо у важкодоступних місцях (стики, кути, простір під опалювальними батареями, підвіконням).
 3. Вельми оригінальний варіант обробки – укладання пробкового покриття. Пробка сьогодні визнана однією з найпопулярніших основ для підлоги та стін. Матеріал абсолютно безпечний, відмінно зберігає тепло в приміщенні, не вимагає додаткової організації теплої підлоги. Пробка має стійкість до гниття, і ніколи не вбирає запахи.
Відмінний варіант для обробки вітальні – це наливна підлога, особливо, з 3D ефектом.

Найчастіше як витратний матеріал застосовується епоксидна смола, поліуретанові склади, органічне скло. Перевага епоксидної заливки полягає в можливості комбінування смоли з яскравими пігментами, що фарбують, фото печаткою і банерами під шаром заливки.

А особлива структура наливного покриття дозволяє облаштувати теплу підлогу у вітальні.

Фото гарного ремонту підлоги у вітальні