Дизайн маленьких кімнат (200 фото): оригінальні ідеї оформлення та декорування інтерєру невеликої кімнати

Дизайн маленьких кімнат: основні принципи та красиві фото ідей оформлення спальні, дитячої, вітальні у приватному будинку чи квартирі

Маленька кімната потребує особливого підходу до створення інтер’єру. Тут метою дизайнера стає не тільки функціональне облаштування простору та прикраса його, але й створення відчуття простору та атмосфери.

У невеликих квартирах кімнати о 9 кв. метрів чи 15 кв. метрів також вимагають ще й зонування, оскільки поєднують кілька функцій. Це цілком можливо при грамотному підході до дизайну.

Способи візуального збільшення простору

Одне з основних завдань при оформленні інтер’єру маленької кімнати – це збільшення її простору.

Цього можна досягти за допомогою простих дизайнерських прийомів:

 • Вибір світлих тонів для оформлення інтер’єру – це стосується і меблів, і оздоблення
 • Глянцеві та дзеркальні поверхні зорово збільшують простір, проте не варто ними захоплюватися так, щоб люди відображалися в них постійно. Постійне та несподіване споглядання свого зображення веде до дискомфорту.
 • Максимальне використання скла: двері можуть бути повністю виконані зі скла, міжкімнатні двері можуть бути зроблені частково з матового скла.
 • Максимальне яскраве та світле оформлення вікна: використання прозорого тюлю без портьєр, встановлення карнизу на всю ширину стіни з вікном.
 • Встановлення натяжної стелі з вмонтованими світильниками.


У маленькій кімнаті також має бути мінімум деталей, інакше приміщення відразу стане виглядати захаращеним.

Тому потрібно заздалегідь продумати весь функціонал кімнати так, щоб кожна деталь або предмет меблів могли нести одразу кілька функцій.

Вибір колірної гами

Очевидно, що інтер’єр у невеликій кімнаті має бути оформлений у світлих тонах. Але тут не все так просто.

Світлі тони бувають різними, тому вибір кольору залежить від трьох моментів:

 • Орієнтація кімнати на світлі
 • Функціонала кімнати
 • Стиль кімнати

Для південних сторін підійдуть холодні тони: блакитний, бірюзовий чи зелений. Для оформлення вікна краще вибрати напівпрозору лляну тканину світлого тону, але не тюль. Такі кольори тут добре поєднувати із глянсовими поверхнями.

Для західних кімнат підійдуть. пастельні відтінки будь-яких тонів: блакитного, рожевого, бірюзового чи зеленого.Ці кольори можна поєднувати з матовими, глянсовими поверхнями або металевою фурнітурою.

Для північної орієнтації краще вибрати світлі, але при цьому теплі тони: бежевий, рожевий, кремовий, вершковий. Їх добре поєднувати із золотом, бронзою, світлим деревом.

Східні кімнати сонячне світло залишає у першій половині дня. Тому його можна доповнити лимонним, вершковим чи оранжевим відтінком.

При виборі кольору важливо враховувати і функціонал кімнати:

 • Для кабінету потрібно вибирати максимально строгі та нейтральні кольори: блакитний, бежевий, сірий.
 • Для спальні краще вибирати ті тони, які сприяють розслабленню: бежевий, рожевий, вершковий.
 • Гостина може бути оформлена у будь-яких тонах – від зеленого до сірого. Але якщо кімната поєднує кілька різних функцій, то зонування краще виконати окремим кольором. Наприклад, зону відпочинку виділити бежевим, а кабінет сірим, спальню можна відзначити рожевим або кремовим.


Оздоблення стін, стелі та підлоги

При виборі кольору та обробки основних поверхонь кімнати важливо дотримуватися кількох простих правил:

 • Уникати великої кількості деталей, таких як ліпнина, принти та інші.
 • У кімнаті має бути 1-2 акценти, як правило, це джерела світла. Решта інтер’єру повинна бути фоном.
 • Джерелів світла має бути кілька, але 1-2 мають бути домінуючими. Головним джерелом світла може бути стеля з точковими лампами, підсвічування периметром стелі або плафон.
 • Стеля повинна мати найсвітліший тон, краще, якщо вона буде просто білою і глянцевою.
 • Стіни повинні бути на півтону темнішими за стелю. Вони можуть відрізнятися за кольором, але не повинні контрастувати зі стелею.
 • Слід уникати рельєфних поверхонь. Оздоблення має бути максимально гладким.
 • Пол необхідно оформити також у світлих тонах, але темніших, ніж стіни. Ідеальний варіант – світло-бежева або світло-сіра підлога.
 • Для створення затишку краще використовувати тактильно-приємні, але гладкі поверхні: добре відполіроване натуральне дерево, килим із коротким ворсом, гладкі тканини з льону.


Для маленької кімнати існує кілька табу: контрастні кольори, велика кількість деталей, килими з довгим ворсом на підлозі.

Особливості розміщення меблів у маленькій кімнаті

При підборі меблів у маленьку кімнату господарі часто стикаються з дилемою: потрібно встановити мінімум меблів, але при цьому вони повинні вміщувати максимум речей і виконувати відразу кілька функцій.

Ідеї для розміщення меблів у маленькій кімнаті:

 • Відкриті навісні полиці з LED-підсвічуванням. Вони створюють багато світла та відчуття простору і водночас це хороша система зберігання речей.
 • Вузька шафа-купе шириною 30-40 см із дзеркальною або глянсовою поверхнею дверей.
 • Ліжко або диван з об’ємним місцем для зберігання речей під сидінням та зручним механізмом для підйому.
 • Комод, який поєднує сто, туалетний столик і шафу.


При розміщенні меблів важливо залишити вільні стіни біля вікна. Це створить відчуття простору. Для найбільш громіздких предметів потрібно вибрати одну стіну, вздовж якої встановити. При цьому в цій частині кімнати важливо використовувати підсвічування або глянсові поверхні, щоб відтінити громіздкість шаф.

Зонування приміщень

Маленькі кімнати часто бувають у невеликих квартирах, де доводиться в одному приміщенні поєднувати кілька функціональних зон. Дуже часто такі кімнати стають вітальнями та спальнями або вітальнями та кабінетами.

Для комфорту важливо візуально розділити кути або шматочки простору, де люди змогли б почуватися комфортно.

Ідеї для зонування

 • Спальна зона зазвичай виділяється за допомогою більш м’яких текстур, теплих тонів та приглушеного освітлення. Тут можна використовувати фіранки, ширми або балдахін.
 • Робоча зона кабінету виділяється строгими лініями, нейтрально-холодними кольорами та холодним освітленням. Ця частина кімнати може бути оформлена у білих, сірих чи бежевих тонах. Тут має бути мінімум деталей та максимум прямих ліній.
 • Зона для прийому гостей та відпочинку має бути оформлена плавними лініями, м’якими тканинами та в теплих тонах. Тут краще розмістити одне джерело освітлення, яке відразу б привертало до себе увагу і створювало центральний акцент.На які б зони не було поділено приміщення, перехід між ними має бути плавним, тоді це не створить відчуття нагромадження. І звичайно, у будь-якому випадку все має підкорятися єдиному стилю та єдиній композиції. Тоді маленька кімната здасться значно просторішою, ніж вона є.

Фото дизайну маленьких кімнат