Дизайн маленьких кімнат (200 фото): оригінальні ідеї оформлення та декорування інтерєру невеликої кімнати

Дизайн маленьких кімнат: основні принципи та красиві фото ідей оформлення спальні, дитячої, вітальні у приватному будинку чи квартирі

Маленька кімната потребує особливого підходу до створення інтер’єру. Тут метою дизайнера стає не тільки функціональне облаштування простору та прикраса його, але й створення відчуття простору та атмосфери.

У невеликих квартирах кімнати о 9 кв. метрів чи 15 кв. метрів також вимагають ще й зонування, оскільки поєднують кілька функцій. Це цілком можливо при грамотному підході до дизайну.

Способи візуального збільшення простору

Одне з основних завдань при оформленні інтер’єру маленької кімнати – це збільшення її простору.

Цього можна досягти за допомогою простих дизайнерських прийомів:

  • Вибір світлих тонів для оформлення інтер’єру – це стосується і меблів, і оздоблення
  • Глянцеві та дзеркальні поверхні зорово збільшують простір, проте не варто ними захоплюватися так, щоб люди відображалися в них постійно. Постійне та несподіване споглядання свого зображення веде до дискомфорту.
  • Максимальне використання скла: двері можуть бути повністю виконані зі скла, міжкімнатні двері можуть бути зроблені частково з матового скла.
  • Максимальне яскраве та світле оформлення вікна: використання прозорого тюлю без портьєр, встановлення карнизу на всю ширину стіни з вікном.
  • Встановлення натяжної стелі з вмонтованими світильниками.


У маленькій кімнаті також має бути мінімум деталей, інакше приміщення відразу стане виглядати захаращеним.

Тому потрібно заздалегідь продумати весь функціонал кімнати так, щоб кожна деталь або предмет меблів могли нести одразу кілька функцій.