Шпалери до зали (200 фото): красиві новинки та ідеї дизайну інтерєру

Шпалери в зал – інструкція з описом всіх правил вибору та застосування шпалер в інтер’єрі

Коли постає вибір оформити дизайн своєї квартири, насамперед дивляться на вибір шпалер. Зал є головною кімнатою для прийому гостей, у цій кімнаті відзначають свята і душевно розмовляють за чашкою чаю.

Шпалери для зали повинні не тільки підходити по задуманому інтер’єру, а й гармонійно виглядати і надто не виділятися на тлі інших предметів інтер’єру.

Наприклад, золоті шпалери не дуже вдало впишуться в кімнату, де стоять сріблясті деталі, диван чи крісло сірих кольорів. Правильно підібрані шпалери дають відчуття комфорту та затишку, що є важливим для зони прийому гостей.

Види шпалер для залу

Перш ніж вибрати шпалери для зали, для початку оцініть саму кімнату, шпалери також не потрібно забувати, повинні подобатися всій родині. При оцінці кімнати, звертають увагу на висоту вітальні, де знаходяться двері та освітленість.

img src=”/wp-content/uploads/54556er_14861.jpg”>


Якщо вітальня маленьких розмірів, вибирайте шпалери світлих кольорів, теплої насиченості, вони допоможуть збільшити кімнату.

  • Вибір шпалер буде вважатися помилковим, якщо вони матимуть малюнок великих розмірів, такі малюнки лише зіпсують візуально кімнату, її зменшивши. Якщо ваша вітальня велика, вибирайте такі шпалери, які мають малюнки, не теплих тонів. Шпалери затемнених відтінків добре виглядають із меблями темних кольорів.
  • Звертайте увагу на дизайн шпалер. Якщо вам необхідно візуально збільшити вітальню у висоті, вибирайте шпалери з вертикальними смугами, поперечні смуги сприяють тому, що вітальня стане низькою. Малюнок грає при виборі шпалер не останню роль.
  • Якщо у вас у вітальні не світлі меблі, то забороняється купувати шпалери яскравих кольорів. Темні меблі дуже виділяються на тлі таких шпалер, варто від вибору відмовитися. Вибирайте спокійні шпалери, тепліші тони, які будуть добре поєднуватися з меблями.

Хто віддає перевагу вікторіанському стилю, підійде наступна схема поклейки шпалер, їх потрібно клеїти по стику малюнка стрічку, тим самим такий метод відмінно підходитиме Англії.

Дизайнери воліють шпалери клеїти в одному кольорі, а також комбінувати їх у двох кольорах. Наприклад, чудово підходить поєднання кольорів, таких як коричневий та бежевий, а також сірий та фіолетовий та багато інших, білий та блакитний.


Щоб не помилитися у виборі при покупці шпалер, варто скористатися кольоровими склоблоками, за допомогою яких ви точно підберете шпалери, що гармонійно поєднуються саме для вашої вітальні.

На кольори шпалер дивіться лише тоді, коли необхідно виділити якийсь предмет інтер’єру, зробити акцент у цій частині кімнати. Якщо ваша вітальня відрізняється своєю просторістю, то верхню частину стіни зробіть іншу, ніж нижню, тим самим вони можуть виділятися або малюнком, або абстрактним візерунком, яскравим і насиченим.

Зараз на наш вибір є величезна кількість найрізноманітніших шпалер, на будь-який смак та колір, а також ціну. За допомогою незвичайних шпалер ви створите по-справжньому затишну атмосферу, яка відрізняється своїм живим ефектом, так звані живі шпалери.