Ремонт залу в квартирі та приватному будинку: новинки дизайну з порадами, як красиво оформити вітальню

Ремонт залу власноруч: реальні фото приклади дизайну. Стилі та ідеї для самостійного оздоблення

Зала – точка збору всієї родини, кімната, в якій приймають гостей, накривають святковий стіл. Тут сім’ї проводять довгі вечори після перегляду телевізора, обговорення домашніх справ.

Звичайно, від того, наскільки продумано дизайн залу, залежатиме загальний настрій, затишок та комфорт головного приміщення в будинку.

Підготовка до ремонту вітальні

Запланувавши ремонт залу, слід виконати попередні роботи з очищення всіх поверхонь від покриттів, що відслужили, та оздоблювальних матеріалів.

Потрібно докласти все старання, щоб видалення старої фарби, штукатурки, шпалер, лінолеуму, ковроліну було зроблено повністю, інакше нове покриття може відстати і обсипатися.

Рада: Після звільнення стін від старого покриття слід подумати про прокладання нових напрямків електропроводки, якщо виникла потреба облаштувати нову розетку або вимикач. Здійснюється штроблення, прокладання кабелю та закладення каналу.

Далі, щоб нове покриття трималося на поверхнях дуже міцно, стіни слід загрунтувати. Грунтовка гарантує відмінне зчеплення з оздоблювальним матеріалом.А якщо поверхня до цього мала ще й дефекти, доведеться перед ґрунтуванням приховати виявлені вади за допомогою шпаклівки.

Вибір типу обробки

Насамперед слід визначитися з кольором, що надає визначальний вплив на сприйняття відремонтованого приміщення. Крім того, колір допоможе скоригувати недоліки інтер’єру, розбити зал на функціональні зони, візуально розсунути стіни та підняти стелю.

Рада: Не економте на шпалерах, підбирайте зразки тільки найвищої якості. Дешевенькі шпалери і на стінах виглядають відповідно, а дорогі дизайнерські нададуть залу особливого настрою.

Типи шпалер

 1. Найбільш затребуваним варіантом є паперові шпалери. Працювати з ними легко, результат виправдовує очікування, якщо підібрати гарне забарвлення. Клеяться паперові шпалери дуже просто, з використанням покупного або саморобного клею. Недоліком є ​​вицвітання. Через кілька років буде помітна різниця, якщо поклеєні шпалери порівняти із запасним рулоном.
 2. Для приміщень, в яких пустують діти або граються домашні тварини, краще вибирати антивандальні шпалери з міцного матеріалу.
 3. Шовкові шпалери виглядають на стінах дуже гідно, нагадуючи палацові кімнати та музейні зали. Лляні шпалери наповнять атмосферу залу непередаваною аурою здоров’я, чистоти та свіжості, а оксамитові створять унікальну атмосферу затишку та комфорту.
 4. Якщо вам важлива ідеальна чистота в приміщенні (наприклад, через алергіку в сім’ї), купіть шпалери, що миються, які найпростішим способом, тобто протиранням вологою губкою, наводяться у вихідний стан.
 5. Флізелінові шпалери дозволять надалі кардинально оновити інтер’єр без заміни покриття. Ці шпалери можна легко перефарбувати. До речі, майстри дуже люблять цей матеріал за те, що клей при монтажі потрібно наносити не на лист шпалер, а на стіну, що спрощує процес.
 6. Зверніть увагу на такий цікавий матеріал, як рідкі шпалери. Будівельні магазини пропонують десятки видів сухих сумішей, що готуються до нанесення простим замочуванням у воді. До складу рідких шпалер можуть входити природні та штучні волокна, целюлоза, пісок, мармурова та гранітна крихта, блискітки, мішура. Готове покриття виглядає чудово, створює відчуття тепла.Рада: За допомогою рідких шпалер ви спростите собі завдання з обробки приміщення.

 • По-перше, всі дефекти поверхні підуть під матеріал.
 • По-друге, не потрібно робити вирізи під вимикачі та розетки.
 • По-третє, якщо надалі якийсь шматок шпалер виявиться зіпсованим, реставрація проводиться елементарно і швидко – шляхом вирізування непотрібної частини гострим ножем, з наступним заповненням пролому підготовленим складом рідких шпалер того ж кольору.Інші види оздоблення стін

Стіни в залі можна не тільки покрити штукатуркою, фарбою, а й облицьовувати панелями.

Можна використовувати панелі:

 • Плиткові;
 • Речні;
 • Листові.Щодо плит з натурального або штучного каменю можна сказати, що це найоригінальніший варіант обробки, що дає відмінний результат.

За допомогою плитки поверхню також можна стилізувати під цегляну кладку та натуральний камінь.Рельєф у поєднанні з плоскими панелями або шпалерами виглядає надзвичайно ефектно.

Пол

Від вибору покриття для підлоги залежить загальний результат. Дешеве покриття може звести всі старання нанівець. Навпаки, підлога, що виглядає дорого, кратно посилить враження.

Зазвичай для залу як підлогове покриття використовується ковролін, паркет, ламінат. Кожен із цих матеріалів по-своєму унікальний, має як визначні переваги, так і деякі недоліки, про які потрібно знати заздалегідь.

Вікно

Задумавши масштабний ремонт, не можна оминути питання оформлення віконного отвору. У розпорядженні власників житла є наступні варіанти:

 1. Якщо на вікні стоять старі дерев’яні рами, настав час подумати про встановлення пластикових вікон. Робота це шумна і запорошена, тому переустановку зазвичай проводять під ремонт.
 2. Можна зафіксувати над віконним отвором карниз, на якому повісити тюльову завісу та штору, або напівпрозору завісу. Залежно від стилю, що використовується при оформленні залу, вікно може завішуватися щільними важкими гардинами до підлоги, або квітчастими шторами нижче підвіконня.
 3. Непоганий варіант – взагалі відмовитися від карниза, віддавши перевагу жалюзі або рулонним шторкам. Стулки жалюзі можуть бути виготовлені з тонкого легкого металу або матерії. Відкриваються жалюзі як у горизонтальній, так і вертикальній площині.

Перепланування

Якщо вже мова йде про масштабний ремонт зали, можливо, варто було б зайнятися розширенням кімнати у бік балкона.

Засклення та утеплення балкона з подальшим зносом перегородки дозволяє отримати 3-4 додаткові квадратні метри корисної площі.

 • Можна також створити абсолютно новий простір, об’єднавши зал із кухнею.
 • Хтось подумає, що при цьому всі кухонні аромати підуть у кімнату, але це цілком компенсується за допомогою потужної витяжки.
 • Зате ви отримуєте величезний багатофункціональний об’єм із абсолютно новими можливостями.Рада: коли йдеться про перепланування, потрібно залучати фахівців, отримувати дозвіл. Ніколи не кидайтеся зносити стіну, не знаючи її призначення. Знесення несучої стіни може спричинити справжню катастрофу у всьому під’їзді.

Фото гарного ремонту зали