Оздоблення вітальні гіпсокартоном: 125 ідей дизайну + інструкція, як зробити своїми руками

Оздоблення вітальні гіпсокартоном – актуальні дизайнерські рішення в обробці стін та стелі

Гіпсокартон — один із популярних та універсальних оздоблювальних матеріалів, особливо часто його застосовують до оформлення вітальні.

За допомогою даного матеріалу можна легко перетворити інтер’єр кімнати, надати їй деякої індивідуальності та оригінальності, адже з гіпсокартону часто роблять декоративні елементи, наприклад нішу або перегородку.

Плюси та мінуси гіпсокартону

Як і будь-який матеріал, гіпсокартон має свої значні плюси, а також мінуси.

Основні плюси гіпсокартону для оздоблювальних робіт у вітальні:

 • Матеріал легко ріжеться, що дозволяє створювати різні форми конструкції;
 • Не вимагає професійних навичок для монтажу;
 • Бюджетна вартість та доступність продається в кожному будівельному магазині;
 • Легко піддається різним матеріалам, за допомогою яких можна виконати декор;
 • За допомогою гіпсокартону можна приховати нерівності та різні дефекти стіни, стелі, а також сховати дроти;
 • З нього можна зробити оригінальні багатоярусні конструкції;
 • При правильному догляді та дбайливій експлуатації гіпсокартон є довговічним матеріалом.

Також є кілька мінусів, які варто обов’язково враховувати при вирішенні оформити кімнату гіпсокартоном:

 • Якщо в кімнаті низькі стелі, то не варто використовувати цей матеріал, оскільки він опустить їх ще на 10-15 см;
 • Гіпсокартон не підходить для обробки, якщо будівля тільки збудована, оскільки може утворитися тріщина;
 • При неправильному догляді або експлуатації цей матеріал може деформуватися та втратити свій первинний вигляд.

Застосування гіпсокартону у вітальні

У вітальні застосувати гіпсокартон можна в декількох напрямках, а саме:

 • Для оформлення стелі;
 • Створення короба або ніші;
 • В якості перегородки;
 • Створення полиць;
 • Оформлення рельєфних стін;
 • Для оригінальних елементів декору.

Найпопулярніший варіант – оформлення стелі з гіпсокартону, його можна зробити як стандартним, так і багаторівневим з різними елементами декору.

Також часто застосовується гіпсокартон для створення ніші або короба з підсвічуванням, арки та різні перегородки для зонування кімнати.

Види гіпсокартону для обробки вітальні

Варто відзначити, що гіпсокартон ділиться на кілька видів, кожен з них має свої характерні риси та нюанси. Щоб було легше визначитися який саме гіпсокартон придбати для оформлення вітальні слід знати основні види даного матеріалу та їх коротку характеристику:

 1. Плити ГКЛ – стандартний гіпсокартон сірого кольору з синім маркуванням. Такий тип матеріал підходить для сухих приміщень, зарекомендував себе у виготовленні перегородок, підвісної стелі та для звукоізоляції. Товщина ГКЛ гіпсокартону 8-16 мм, в ньому немає жодних добавок.
 2. Гіпсокартон ГКЛВ – гіпсокартон не боїться підвищеної вологості та води. У продажу представлений у зеленому кольорі та з синім маркуванням. Такий тип гіпсокартон добре підходить для покриття стін, підлоги, стелі.
 3. Плити ГКЛО — гіпсокартон сірого кольору з червоним маркуванням, який не боїться відкритого вогню, в ньому є скляне волокно. Такого типу гіпсокартон практично не використовують в оформленні квартири або приватного будинку.
 4. Гіпсокартон ГКЛВО — пофарбований у зелений колір та з червоним маркуванням. Цей вид матеріалу добре переносить підвищену вологість і не боїться вогню, тому він добре підходить для оформлення кухні.

Також фахівці виділяють ще кілька видів гіпсокартону, але їх не так часто використовують у ремонтних цілях:

 • Реставраційний;
 • Ламінований;
 • Акустичний;
 • Арочний;
 • Фасадний;
 • Рентгенозахисний гіпсокартон.

Стеля у вітальні з гіпсокартону

Оформити стелю у вітальні за допомогою гіпсокартону – відмінний варіант для кімнати, в якій не низькі стелі. Зробити стелю можна стандартною, дворівневою та багаторівневою, залежно від особистих уподобань та висоти кімнати, її дизайну.Стандартна стеля в один рівень – ідеальне рішення для вітальні невеликої площі.Даний варіант оформлення стелі підходить як для класичного стилю, так і мінімалізму, лофт.

Стеля з гіпсокартону в два рівні можна поєднувати разом із натяжним полотном. Варто враховувати, що створення такого типу стелі вимагає досить складного монтажу і більшої кількості часу, на відміну від стандартної стелі в один рівень.

Багаторівнева стеля — один із найшикарніших та найцікавіших варіантів, але він вимагає значних зусиль у монтажі та абсолютно не підходить для вітальні невеликої площі.

Рельєфні стіни у вітальні

Рельєфні стіни у вітальні дуже оригінально виглядають і підходять під різні стильові рішення. Оформляються такі плани стіни за допомогою гіпсокартону, адже таким пластичним матеріалом можна зробити будь-яку форму.

Для цієї роботи рекомендується використовувати гіпсокартон ГКЛ. Можна зробити бажану форму за допомогою валика прямий на листі гіпсокартону або задіяти декоративну штукатурку. При обробці в такий спосіб варто враховувати, що потім буде потрібний особливий догляд.

Рекомендації з оформлення вітальні гіпсокартоном

Фахівці дають корисні поради, щоб було легше і простіше оформити вітальню за допомогою гіпсокартону і отримати оригінальний красивий дизайн:

 1. Якщо стіни оформлені гіпсокартоном виду ГКЛ, то найкраще поєднувати їх із такими тканинами як гобелен, драп, ситець, шовк або оксамит, не рекомендується застосовувати стандартну меблеву тканину.
 2. Для того, щоб легше надати гіпсокартону потрібну форму, особливо у вигляді арки, то для початку слід розмочити гіпсокартон водою, а потім надати форму і зафіксувати.
 3. Якщо стіна оформлена гіпсокартоном і є бажання на ній розмістити картини та панно, то рекомендується зміцнити стінку додатковими профілями.
 4. Якщо робиться стеля у вітальні, що розташована на південній стороні, можна сміливо фарбувати його в блакитні, сірі або зелені тони.
 5. Світлодіодна стрічка, точкові світильники та споти — одні з найпопулярніших і більш відповідних освітлювальних приладів для стелі з гіпсокартону.
 6. Стеля з 3-х і більше ярусів більш доречна для вітальні великого приватного будинку, де дозволяє площа та висота.
 7. Візерувальна арка з підсвічуванням буде не тільки чудовим елементом декору, але й може служити як зонування кімнати.
 8. Використовувати слід тільки формені плити гіпсокартону з відповідним маркуванням.

5 .jpg”>

Фото обробки вітальні гіпсокартоном