Фотошпалери у вітальню: 150 фото новинок дизайну 2022 року!

Фотошпалери у вітальню: найкращі ідеї використання 3D шпалер, що розширюють простір кімнати, 150 фото

Завдяки впровадженню сучасних фотошпалер в інтер’єр житла можна вирішити відразу кілька дизайнерських завдань, доклавши мінімум зусиль. Розглянувши безліч ефектних варіантів виконання, і обравши найкращі пропозиції, вдасться внести родзинку у вітальню, досягнувши максимального затишку.

Не менш важливо правильно розташувати додаткові аксесуари, організувати гідне освітлення та врахувати гармонійне поєднання всіх елементів декору. Розбиратися у всіх нюансах потрібно докладно, інформацію про те, з чого складається полотно, а також як його грамотно поклеїти буде цікава новачкам у цьому питанні.

А досвідчені господарі, які не вперше намагаються вдосконалити житло, будуть вражені деякими порадами від експертів, які стосуються застосування фотошпалерів у кімнаті.

Вибір матеріалу фотошпалер

Фотодрук пейзажу, тварин або абстракції наноситься за допомогою спеціально розробленого для цього обладнання.

За основу беруть полотно, яке використовується при створенні звичайних шпалер, найпоширенішою сировиною прийнято вважати:

 1. Бумагу.
 2. Флізелін.
 3. Вініл.
 4. Текстиль.

Дуплекс досить часто замовляють господарі, які звикли до максимальних показників надійності при створенні інтер’єру у вітальні.
Цей тип продукції має підкладку з дублюючого матеріалу, працювати з полотном набагато простіше лише тому, що його важко порвати після просочення клейовою основою. Допоміжний шар часто відрізняється за структурою та властивостями від верхньої частини, його ніколи не видно, а функції використовуються максимально.

Як клеїти фотошпалери

Підготовчий процес дуже важливий, на стадії закупівлі клею та рулонів з фотошпалерами потрібно вибирати виключно перевірених виробників. Оскільки на полотні буде зображено той чи інший малюнок, чіткість ліній та яскравість фарб має бути на високому рівні.

Рідина для фіксації купують відповідно до типу матеріалу, склад може трохи відрізнятися. При нанесенні клею використовується широкий пензлик, для розгладження поверхні професійні маляри застосовують валик, за його відсутності слід взяти суху ганчірку.

Рада! У деяких випадках потрібно підрівняти краї за допомогою обрізки шматків матеріалу будівельним ножем, витримати рівні лінії допоможе звичайний шпатель. Його металеву частину необхідно щільно притиснути у потрібному місці та провести по краю гострим лезом.

Зонування простору за допомогою фотошпалер

Найчастіше господарі просторих будинків або квартир вирішуються використовувати фотошпалери для поділу вітальні на кілька зон, дотримуються таких варіантів виконання як:

 1. Місце відпочинку.
 2. Прийом гостей.
 3. Кабінет для роботи.
 4. Куток школяра.
 5. Спальне місце.

При правильно проведених маніпуляціях, зробивши буквально пару кроків людина, зможе відволіктися від робочих моментів і спокійно відпочити, абстрагувавшись від нагальних проблем.

У момент чаювання з гостями не потрібно йти в іншу кімнату, щоб урізноманітнити вечір, потрібно лише пересісти на зручний диван і включити улюблений серіал або фільм.
5 .jpg”>
Акцентна перегородка приміщення

Стіну можна обклеїти повністю або використовувати деякі частини конструкції, заповнюючи їх ефектними фотошпалерами. Вітальня зміниться моментально, експерти радять мінімізувати наявність меблів, які перешкоджатимуть перегляду графіки.

Дотримуючись цього правила, можна впровадити в дизайн приміщення елемент, який виглядатиме найкращим чином і вдало доповнюватиме вільний простір.

Креативні люди йдуть проти системи та обклеюють акцентну стіну орнаментом та абстрактними малюнками, вважаючи, що закриті частини зображення не вплинуть на загальне сприйняття.

Рекомендація! Незалежно від нанесеного фонового супроводу, експерти радять залишати 90% малюнка відкритим, тільки такі дії вважаються професіоналами прийнятними для створення акценту на перегородці.

Створення фрески

Фотошпалери подібного зразка є чудовою прикрасою для декору вітальні, дивлячись на готове оформлення, можна помітити, що малюнок не прагне зайняти весь простір кімнати.

Зовні картина досить мальовнича і може суттєво змінити обстановку приміщення, яке стане не лише красивим, а й затишним.

Часто професійні дизайнери радять вибрати режим «сепія», інші варіанти виконання також користуються популярністю, досягати потрібно особливого враження, зістарені картини або зображення чудово виглядають на перегородках.

Звуження кімнати

Подібну ідею господарі застосовують тільки тоді, коли аксесуари або меблі губляться у вільному просторі, помітити цей ефект не важко. Виправити ситуацію вийде досить легко, потрібно впровадити фотошпалери з великими зображеннями, вони візуально звужують кімнату.

Для вітальні слід вибрати один із найпоширеніших варіантів виконання, перелік виглядає так:

 1. 3D принти.
 2. Різні орнаменти.
 3. Лінії абстрактного типу.
 4. Рослинні мотиви.

При використанні панорамних фотошпалер люди домагаються протилежних результатів, такими діями врятувати інтер’єр не вдасться. Відтінок також важливий, темні кольори здатні стиснути простір, а світлі тони додадуть глибини, і за рахунок контрасту ситуація виглядає віддаленою.

Розширення площі

У маленьких вітальнях слід використовувати полотна, на яких зображені різні елементи зі світловідбиваючим ефектом. Їх краще вибирати у світлих відтінках, малюнок також підбирається максимально ретельно, щоб витримати межу між реальним та ілюзорним світом.


Дослідні дизайнери завжди пропонують кілька варіантів, серед них:

 1. Долини.
 2. Вигляд з вікна багатоповерхового будинку.
 3. Гори.
 4. Красиві краєвиди.

Абстрактні типи оформлення також вдало використовують, слід вибрати фігури, які створюють тунелі, дороги або стежки, що віддаляються.

Всю кропітку роботу можна досить швидко зіпсувати, якщо неправильно організувати освітлення, вибрати моделі з вицвілими фарбами та невдало розташувати фотошпалери.

Фото дизайну фотошпалерів у вітальні