Меблі-трансформер для вітальні: приклади використання та розміщення

Меблі-трансформер для вітальні – огляд всіх популярних новинок меблів для малогабаритної квартири

Висока вартість квадратного метра житла змушує мільйони сімей жити в досить обмежених умовах, заощаджуючи кожен сантиметр корисної площі. Попит народжує пропозицію: творці меблів кинулися винаходити унікальні вироби, що виконують кілька функцій, що складаються, коли в них немає потреби, що збільшуються у розмірах.

Історія питання

Думати над створенням багатофункціональних меблів почали задовго до появи тісних хрущовок. Відомо, що у Тутанхамона був похідний стілець, що трансформується на трон. А імператор Олександр III возив із собою скриню, кришка якої відкидалася вліво, утворюючи письмовий стіл. При цьому в іншій частині скрині відкривалося спальне місце.

У нас пік попиту на меблі-трансформери припав на 70-ті роки минулого століття. Тоді, мабуть, у кожній квартирі стояли розсувні столи, крісла-ліжка, диван-ліжка, столи-тумби.Що сьогодні пропонують меблярі

Інтерес до трансформерів не згас і донині. Грошей у населення більше не стало, люди купують квартири-студії, площа яких мінімальна, при цьому хочеться створити затишок та комфорт.

Але якщо меблювати тісну квартирку традиційними меблями, місця там зовсім не залишиться. А меблі-трансформер дозволяє обладнати безліч функціональних зон, вивільнивши кілька метрів ще для чогось.

Екстремальне рішення

Мабуть, найяскравішим винаходом у цій галузі можна вважати кімнату-трансформер. Зовні ця штука виглядає як звичайна шафа, яка вміститься навіть у найтіснішій студії-пеналі.

Однак шляхом нехитрих маніпуляцій ця шафа перетворюється на спальне місце, обідню зону зі столом та стільцями, книжкові полиці.

 • Вперше дана концепція була реалізована японськими інженерами – визнаними фахівцями у галузі економії життєвого простору.
 • Такі шафи-трансформери є порятунком для бідних студентів, змушених тулитися в тісних кімнатках без жодних шансів гідно меблювати приміщення.
 • А з появою шаф-кімнат стало можливим за 10 хвилин обставити кімнатку всім необхідним.

Є в цьому ящику і робоче місце, і ліжко, і обідній стіл зі стільцями, і система зберігання особистих речей та аксесуарів.

Цікаві рішення

Не стосуватимемося теми загальновідомих розкладних ліжок і крісел, що перетворюються на затишний диван. Ці винаходи народилися півстоліття тому. Набагато цікавіше подивитися, що нового з’явилося на ринку меблів, що трансформуються, за останні роки.Відкидний стіл-картина

Розробники цього унікального виробу синтезували ідеї відкидної стільниці та картини в рамі. Вийшло незвично. Коли необхідно, картина, що висить на стіні, знімається з фіксатора, вивільняються ніжки, які до цього обрамляли зображення, і художній твір стає міцним столиком, де може вміститися троє людей.

Журнальний столик-метелик

Для малогабаритної квартири стіл-трансформер взагалі може вважатися обов’язковим елементом меблювання. Просто з міркувань здорового глузду нема чого тримати великий стіл, що займає три квадратні метри, коли потреба в ньому виникає лише у свята.

 • Але для найтісніших квартирок та розсувний стіл – це недозволена розкіш.
 • Відчувши тенденцію, меблярі запропонували власникам студій таке рішення – журнальний столик, усередині якого у складеному стані зберігаються елементи величезного столу.
 • Розкладається така конструкція без особливих зусиль.Потрібно лише знати, за що потягнути.
 • І ось маленький столик перетворюється на величезний стіл, на якому можна сервірувати банкет на 10 персон.

Крім просторої стільниці такий стіл має ще й нижні полиці, а також заґратовані відділення для пляшок. І всю цю пишність можна пересувати на коліщатках, знявши фіксатори.

Стіна-трансформер

Вище згадувалась концепція шафи, що увібрала в себе всі необхідні меблі. Розробники створили цікавий різновид цього виробу, загнавши всю ситуацію в товсту стіну. Простір забезпечується максимальний: у зібраному вигляді всі меблі йдуть у вертикальну площину.

А при необхідності власник скромного житла, немов фокусник, виймає з цієї стіни робочий стіл, м’які стільці, широке м’яке ліжко з ортопедичним матрацом.

У цій стіні також повно об’ємних ящиків для білизни та аксесуарів, книг та всякої дрібниці. А відчинивши дверцята, ви потрапляєте в міні-гардеробну з величезним дзеркалом на повний зріст, вішалками з одягом та полицями для взуття та головних уборів.

Є цікавий різновид стінки-трансформера для дитячих. У цьому виконанні з надр стінки витягуються два спальних місця, розташовані один над одним. А сусідні відсіки, висуваючись, утворюють сходи, щоб верхньому було зручно підніматися на своє ліжко.

Конструктори-меблярі створили дивовижну річ – величезне поле відпочинку та спілкування, яке у зібраному вигляді виглядає як невелика довга тумба.

Але якщо розсунути елементи в різні боки, у вас виявиться два м’які дивани або чотири зручні крісла, центральний столик і два квадратні пуфи. Можна накрити частування на 10 людей.

Модульний конструктор

Модульні меблі – одне з віянь нашого часу. Блоки можна компонувати в будь-якому довільному порядку, створюючи з шафок, полиць, кутових елементів, пеналів, тумбочок та підставок приємні композиції.

 • Розробники побачили цю тему продовження, запропонувавши власникам скромних квартир модульний конструктор, що займає в складеному стані один із кутів кімнати.
 • З кубиків, дощок і матів цього конструктора можна організувати робочий стіл зі стільцем, спальне місце, обідній стіл.

Позитивні якості трансформерів

Позначимо основні переваги меблів, що трансформуються:

 1. Вивільнення життєвого простору. У збірному вигляді такі предмети меблювання займають мінімум місця, а для вільної площі можна знайти інше застосування.
 2. Простота перетворень.
 3. Солідна економія грошей. Замість двох або трьох меблів купується один трансформер, функції якого використовуються при необхідності.

Фото меблів-трансформер для вітальні