Стіл у вітальню: 100 фото новинок дизайну, рекомендації щодо вибору надійного столу

Стіл у вітальню: поради як вибрати + фото новинок складних та розсувних моделей у сучасному стилі оформлення

Гостина сьогодні є центром будинку або квартири. У цьому приміщенні встановлюють телевізор або домашній кінотеатр для сімейного перегляду, розміщують письмовий стіл для домашнього офісу, обладнають зону для читання книг та полиці або стелажі під особисту бібліотеку.

До меблів завжди пред’являють досить багато вимог: від якісного складу та типу конструкції до дизайну та можливості самостійного декору.

Правила оптимального вибору

Сучасні магазини меблевої продукції пропонують широкий асортимент готових товарів та меблів на замовлення. Серед багатого вибору можна знайти моделі, виконані з цільної деревини, з використанням епоксидної заливки, хромованої сталі або загартованого скла.

Існує низка критеріїв, дотримання яких дозволить правильно підійти до вибору нових меблів у вітальню:

 1. Призначення столу або стільниці. У великій вітальні може бути виключно зона відпочинку, може бути організований офіс вдома. Дуже популярний задум оформлення мініатюрної їдальні безпосередньо у вітальні, а тому підбирається класичний обідній стіл.
 2. Розміри кімнати з урахуванням еркера, наявності або відсутності стінної ніші.Важлива на практиці та форма приміщення (квадрат, півколо, довга кімната за типом коридору, Г-подібний варіант, вітальня, поєднана з кухнею або передпокою).
 3. Розташування та розміри віконних отворів. Для письмового або комп’ютерного столу важливо організувати оптимальне освітлення.
 4. Габарити самих меблів. Громіздка стільниця зовсім не підійде для мініатюрної кімнати, тому слід заздалегідь зробити вимірювання вітальні.
 5. Грає важливу роль загальний стиль інтер’єру. Вибрана стільниця має відповідати дизайну кімнати за низкою параметрів (колір, декор, форма, матеріал виготовлення). Дуже популярні авторські проекти, наприклад журнальний стіл у формі скрині, столик, обтягнутий шкірою з вбудованим відсіком для зберігання.
Перебуваючи безпосередньо в магазині, необхідно оцінити якісний склад та стан обраного столу.Слід звертати увагу на наявність дефектів, наявність вбудованих ящиків, додаткових полиць.

Всі моделі трансформери оглядають, оцінюючи стан рухомої фурнітури (можливість заміни, стан на даний момент, надійність кріплення додаткових панелей).

Вибір журнального столика

Найчастіше для вітальні вибирають журнальний столик. Основне призначення цих меблів – доповнення інтер’єру приміщення. На одному або кількох ярусах зберігаються ключі, записники, пульти від телевізора.

На меблевому ринку до уваги покупців представлені столики, що мають овальну або округлу форму, вигляд квадрата мул прямокутника. Встановлюють журнальні столики перед диваном, перед телевізором або домашнім кінотеатром біля крісел у зоні відпочинку.

Основні критерії, на які слід звернути увагу на вибір тієї чи іншої моделі:

 • Дизайн, що відповідає стилю кімнати.
 • Стан опорних ніжок.
 • Загальна вага та габарити конструкції.

Дуже практичними моделями є великі столи, обладнані вбудованим відсіком. У додатковому відсіку можна зберігати старі речі, дивані подушки, змінні чохли для аксесуарів, пледи.


Сучасні види журнальних столиків:

 1. Класична модель з одним або двома ярусами.
 2. Стіл за типом ліжкової моделі. Ніжки подібної конструкції засуваються під диван, сама стільниця виявляється над поверхнею дивана. Дуже зручна конструкція для спільного перегляду фільмів, наприклад, із попкорном.
 3. Модель платформа, на яку можна укласти ноги під час читання, а також зберігати дрібні предмети побуту.

Дуже цікавий дизайн столика матрьошки, полиці якої складаються (засуваються) одна за одною на кшталт каскаду.

Вибір письмового столу

Зонування вітальні сьогодні визнано актуальним та практичним заходом. Велика кімната ділиться з допомогою різних засобів (перегородки, стелажі, вбудовані світильники, подіуми) кілька функціональних зон. Облаштування робочого кабінету у вітальні дуже виправдане, і має безліч переваг.

Для здійснення подібного задуму слід правильно підібрати письмовий стіл:

 • Насамперед звертають увагу на стан стільниці та опорних ножів. Письмові столи, як правило, громіздкі, немобільні, мають цілісну основу.
 • Головна вимога до офісних меблів – це наявність широкої та зручної стільниці, на якій можна без труднощів проводити роботу, навчання.
 • Для дитячого навчального куточка слід підбирати меблі за віковим критерієм (висота стільниці, її розміри, наявність вбудованого органайзера).
 • Однією з найважливіших вимог до всіх письмових столів є наявність висувних ящиків і полиць, на яких можна зберігати канцелярське приладдя, записники, ручки. При виборі столу обов’язково оцінюють стан рухомої фурнітури, якість пазів та роликів.

Перед придбанням обраної моделі слід співвіднести розміри столу та наявну вільну площу. У вітальні важливо оптимально встановити стільницю так, щоб учень, студент, працюючий віддалено працівник мав максимальне природне освітлення.

Вибір обіднього столу

Організація столової зони в умовах вітальні також здобула широку популярність серед сучасних дизайнерів, особливо якщо вітальня поєднана з кухнею або лоджією. Обідній стіл, барна стійка, полиці з побутовими приладами (наприклад, кава машина) виносять в окрему функціональну зону.

Для поділу приміщення на відсіки використовують декоративні перегородки, ширми, стелажі, ряд м’яких меблів.

Наявність столової зони передбачає часті вологі прибирання, а значить, набір певних вимог до меблів, що купуються:

 1. Достатня міцність.
 2. Стужливість поверхонь до вологи та миючих засобів.
 3. Приємний декор та дизайн.

Для великих сімей або при проведенні частих дружніх зустрічей краще віддати перевагу функціональним меблям. Додаткова панель (бокові крила або вставна планка) дозволяє швидко збільшити розміри столу.

Переваги мобільних меблів

Новинка на ринку меблевої продукції – мобільні столики. Найновіші моделі є класичними журнальними столиками, але забезпечені коліщатками та гальмівним механізмом.

Подібні моделі столів дуже полегшують проведення вологого прибирання у вітальні, можуть використовуватися для облаштування мініатюрного саду (декоративні культури переміщують залежно від часу доби на балкон і назад).

Подібна модель може застосовуватися і як обідній стіл. Деякі сучасні проекти мають додаткові панелі для розкладання стільниці.

Фото столу у вітальні