Стелаж у вітальню: 100 фото новинок дизайну меблів з каталогу виробника

Стелаж у вітальню – як вибрати: різновиди, красиві варіанти дизайну кутових, під телевізор, для книг та інших моделей

Сьогодні все більше користуються популярністю легкі полиці та стелажі та відходять на задній план стінки. Підібрати багатофункціональну конструкцію під будь-який стиль не складно.

Переваги стелажів в інтер’єрі вітальні

Вибір на користь стелажу у вітальню визначається перевагами конструкції:

 • Легко підібрати меблі потрібного розміру: від одиночної конструкції до полиць у кілька ярусів. Інтер’єр прикрасять і відкриті підлогові осередки.
 • Існує можливість вибрати конструкції з різним наповненням, із нестандартними розмірами. Але можна зробити свою оригінальну модель, яка відповідає стилю.
 • Багатофункціональність стелажу підтверджена в житті. Він з давніх-давен використовується не тільки як сховище, але і як роздільник простору на зони.

 • Стелажі з предметами декору самі стають прикрасою кімнати.

Незважаючи на те, що за своїми розмірами конструкція поступається стіні, місткість у неї може бути більшою. Все залежить від конструкції.

Класифікація стелажів на види

На меблевому ринку стелажі представлені різні за розміром, забарвленням, наповненням.

Але все ж таки дизайнери виділяють їхнє об’єднання за видами:

 1. Підлогова модель з відкритими осередками – відноситься до класичних конструкцій. За розміром вони бувають різні. Допускається кілька зачинених дверей секцій або осередку у вигляді ящиків.
 2. Полиці у кілька ярусів, закріплені кріпильними елементами на стіні – утворюють модель стелаж-полку.
 3. Велична книжкова шафа замінюється стелажем для зберігання книг.

Моделювання стелажу залежить від його призначення:

 • Підвісні частіше використовуються тільки для зберігання книг, але є конструкції, де передбачено місце та для монтажу на нього телевізора.
 • Декоративна модель – це місце зберігання декору або документів.

Максимально заповнюється весь простір кімнати кутовою конструкцією.

Поділ вітальні на зони стелажем

В однокімнатній квартирі доводиться вирішувати питання збереження єдиного простору та грамотного його зонування. Найчастіше організовується поділ на зону кухні та вітальні.

Вирішується це питання шляхом встановлення стелажа-перегородки з відкритими осередками. Сама конструкція чітко вимальовує межі двох зон, а відкриті секції зберігають єдність простору. Проектування моделі залежить від переваг господарів та стилістичного оформлення інтер’єру.

У самій вітальні кімнаті стелажем можна виділити робочу зону з письмовим столом і зону відпочинку. Або чітко позначити місце бібліотеки у вітальні, встановивши там додатково крісло та торшер.

Вибір стелажу під стиль інтер’єру

Популярністю завжди користуються класичні дерев’яні конструкції. Але сьогодні на меблевому ринку є вибір стелажів будь-якого дизайну.

Не можна забувати про відповідність моделі стилю кімнати.

 • Стелаж у яскравих кольорах впишеться у поп-арт. Фішка дизайнерського оформлення в несподіваних поєднаннях кольорів.
 • Конструкція з натурального дерева прикрасить кімнату у стилі лофт. Оскільки стелаж можна назвати скелетом шафи, то, не дивлячись на дорогий матеріал виготовлення, він коштує дешевше.
 • Мінімалізм близька легка з чіткими лініями конструкція.
 • Гостину в еко-стилі прикрасить бамбуковий стелаж. Як матеріал під такий інтер’єр вибирається і легка деревина.
 • Для хай-теку підбираються одягнені сучасні конструкції з металу або чавуну. Вони чудово впишуться і в індустріальний стиль.
Різні варіанти моделювання стелажа

Всі звикли, що полиці стелажу строго горизонтальні. Дизайнери пропонують навіть у цьому простому оформленні безліч варіантів. Наприклад, полиці під нахилом утворюють секції у формі ромба. Комбінація горизонтальних та вертикальних осередків – це інший дизайн.

Оригінально виглядає стелаж з повною відсутністю пропорційності у розмірах всіх секцій, коли один ряд заповнений витягнутими осередками, а наступний складається з коротких. Пропозицій від дизайнерів багато. Але художник, який живе у кожному, може знайти свій унікальний варіант моделі.

Матеріал меблів для вітальні

Матеріал визначає стилістичне оформлення стелажу.

 • ДСП та ДВП імітують будь-який природний матеріал. Часто використовуються як дешевий замінник деревини з малюнком та відтінком, характерними для тієї чи іншої породи. Імітатор клена світлої породи необхідний для вітальні із сучасним чи романтичним інтер’єром. У вітальні під старовину вибирається ДСП під сивий дуб. Мармур, бамбук та природний камінь – це не повний список можливих варіантів імітації ДСП та ДВП.
 • З натуральної деревини будь-який предмет інтер’єру виглядає респектабельно. Не виняток і стелажі. Меблі дорогі і потребують особливого догляду. Інакше вона може постраждати як від підвищеної вологості, так і в сухій кімнаті тріскатися.
 • Максимально робить простір вільним конструкція з металу. Відсутність стін робить його повітряним.
 • Сучасне скло за своєю міцністю порівнюють із пластиком, що говорить про міцність скляного стелажу. Він витримує навантаження та удари. Але матеріал вимагатиме додаткового догляду за нею.

Без спеціальних засобів чистоту підтримувати складно.Для тих, хто готовий боротися з труднощами, така модель у вітальні буде чудовим варіантом.

Вибір кольору для стелажу

Хоча обмежень у виборі кольору при оформленні стелажу не існує, але потрібно дотримуватись основних дизайнерських ліній.

 • Світлі тони рятують кімнату від завантаженості. Для господині це ще й можливість менше ходити з ганчіркою, адже на світлому фоні пил слабо помітний.
 • Конструкції у темних тонах прикрашають вітальню лише у тому випадку, якщо витримується вся концепція дизайну. Вони вирізняються своєю урочистістю, але не повинні бути відокремленими в інтер’єрі.
 • Гостина виглядатиме сміливо та оригінально, якщо її прикрасить стелаж у яскравих фарбах. Він одразу стає центром інтер’єру. Оформити конструкцію в будь-який колір допоможуть сучасні матеріали: пластик та плівка. Задовольнити особисті дизайнерські фантазії у кольорі допомагають спеціальні фірми.

Фото сучасних моделей стелажу у вітальню