Вітальня зі стінкою: фото найкращого дизайну стінок для сучасного інтерєру

Вітальня зі стінкою (135 фото новинок): варіанти дизайну сучасних меблів + оригінальні ідеї розміщення її в інтер’єрі
Вітальня в будинку є фактично найважливішою кімнатою, тому що в ній приймаються гості, збирається вся сім’я для спільного проведення часу. Для того, щоб вона була комфортною та зручною, необхідно приділити належну увагу меблюванню приміщення.

На сьогоднішній день великі та громіздкі предмети меблів поступово відходять у минуле, популярністю користуються компактні, легкі предмети меблів.

Дуже часто використовуються багатофункціональні моделі, стінки-гірки та інші варіації подібних меблів. Її головна перевага полягає в тому, що вона не займає так багато місця, як повноцінні шафи і комоди, і при цьому має достатній обсяг для зберігання речей. Таким чином виходить заощадити вільний простір у вітальні і при цьому розмістити всі речі всередині меблів.

Стилі меблів для вітальні

В оформленні стін найпопулярнішими стилями є сучасні, такі як хай-тек, класичний мінімалізм, кантрі та похідні стилі.

Їхня широка популярність обумовлена ​​тим, що ці стилі можуть бути використані як у великій, так і в маленькій кімнаті з однаковим успіхом. Це робить їх практично безпрограшними варіантами для будь-якої кімнати.

Класичні стінки

Класика в інтер’єрі знаходиться на перших місцях популярних стилів вже кілька десятиліть, і ще стільки ж матиме попит. Стабільність пояснюється унікальним компонуванням такого стилю, окремі його елементи чудово можуть поєднуватися з великою кількістю інших стилів, деякі з яких не є навіть суміжними класиками.

 • Стінки в класичному стилі виглядають навмисне об’ємно і громіздко, тому такий підхід рекомендується реалізовувати лише в умовах великого приміщення.
 • Якщо вітальня маленька, рекомендується звернути увагу на інші дизайнерські рішення, які найкраще підійдуть до певних параметрів.
 • Також варто враховувати, що стінки в такому стилі дуже часто прикрашаються додатковими елементами, наприклад, золотистими або бронзовими декоративними предметами, різними вставками та стрічками відповідного вигляду.
 • В обов’язковому порядку цей декор повинен перекликатися з декоративними предметами у самій вітальні, щоб досягти гармонійного поєднання меблів.

Класичні стінки можуть випускатися у великому переліку матеріалів, починаючи від класичного ДСП, закінчуючи цільними дошками із шляхетних видів деревини.

Допомогти у підборі може консультант магазину, він визначить зразкове навантаження, яке має витримувати стінка, після чого запропонує кілька варіантів на вибір.
Стінки в стилі кантрі

Відмінною особливістю цього стилю є те, що він має велику кількість відгалужень. Конкретне оформлення кімнати залежить не тільки від країни, вибраної для оформлення, а й навіть від міста.

Таким чином, наприклад, Англія та Британія різні в цьому стилі, тому що припускають наявність особливих відтінків та предметів декору.

Саме тому кантрі користується великою популярністю, цей стиль дуже легко втілити в життя, його можна в будь-який момент доопрацювати, щоб додати елементи, що бракують, і при цьому це не позначиться на зовнішньому вигляді приміщення.

Стиль кантрі багато в чому перетинається із класичним сільським стилем, це також варто враховувати при виборі матеріалів для оформлення стінки.

 • Наприклад, якщо інтер’єр виконаний у дубовій стилізації, сама стінка також повинна бути виконана з цього матеріалу або бути стилізованою під нього.
 • Це дозволить забезпечити гармонійне поєднання всіх предметів меблів у кімнаті.
 • Відмінною особливістю цього стилю є фурнітура, вона має бути непомітною на загальному тлі.
 • Також передбачені полиці відкритого типу для розміщення на них національних декоративних елементів.

Також можуть бути різні прикраси у вигляді різьблення та інших аксесуарів з дерева, це також варто враховувати. У маленькій вітальні цілком буде достатньо 2-3 декоративних предметів невеликого розміру. У великих кімнатах їх кількість можна збільшити, якщо це потреба.

Стінки в стилі хай-тек

Хай-тек є похідним стилем класичного мінімалізму. Найголовнішою відмінністю є можливість використовувати фактично будь-які відтінки, які захочеться. Також варто відзначити інтеграцію сучасних технологій, за допомогою яких стає можливим суттєве спрощення взаємодії з різною технікою.

Наприклад система «Розумний будинок» здатна об’єднати під своїм управлінням всі побутові предмети в будинку, а також відео та аудіо-системи, керуючи всім цим за допомогою голосу господаря.

Сучасні меблі в стилі хай-тек лаконічні і дуже прості одночасно. Як правило, використовуються нейтральні відтінки, такі як сірий, чорний або білий. Їхній вибір обумовлений універсальністю, вони ідеально підійдуть фактично до будь-якого оформлення вітальні.

Хай-тек також дає можливість суттєво розширити простір у маленьких кімнатах, для цього на зовнішній обробці навісних шаф можна використовувати дзеркальне покриття. Воно буде відображати в собі кімнату, роблячи її візуально ширшою.

 • Такі покриття, як правило, глянсові білі або чорні, значно рідше зустрічаються сірий та інші кольори.
 • При виборі такої стінки до зали застосовується мінімалістичний підхід.
 • Стінка включає кілька невеликих полиць, на яких будуть розташовуватися аксесуари до ТВ та інші предмети, а також одна-дві невеликі навісні шафки, в яких можна буде організувати зберігання дрібних предметів побуту, які можуть знадобитися у вітальні.

Як вибрати стіну для вітальні

Підбираючи стінку у вітальню потрібно керуватися одразу кількома правилами, які допоможуть зробити оптимальний вибір.

 • Насамперед необхідно звертати увагу на розмір кімнати, якщо вона маленька, отже і стінка має бути невеликою.
 • Місткість стінки потрібно перевіряти відразу, бажано до покупки в магазині. Для цього проводиться ряд вимірів, після чого вони зіставляються з необхідним обсягом для зберігання речей.
 • Відповідність моделі стилю.

Фото вітальні зі стінкою