Шафа-стінка у вітальню: 150 фото недорогих красивих модульних меблів

Шафа-стінка у вітальню: останні новинки з каталогу виробника 2022 року!

У вітальні прийнято проводити час із родичами та друзями. Це як правило найбільша кімната в будинку, яку потрібно обставити естетичними та практичними меблями. Такий предмет відомий як шафа-стінка.

У наш час виробники меблів випускають різні варіанти, що відрізняються комплектом, дизайном та ціною. У цій статті буде розказано, як вибрати потрібну модель, щоб вона вписувалася в інтер’єр вітальні.

Позитивні якості та недоліки шафи-стінка

Перелічимо деякі причини, чому потрібні шафи-стінки:

 • Стиль – безліч варіантів дизайну дозволяє знайти модель, що вписується в різний інтер’єр;
 • Акуратність – сучасні вироби не такі об’ємні, як їхні попередники з радянських часів. Маючи свої розміри, вони виглядають витонченими та невеликими;
 • Практичність використання. Дана конструкція вміщує 2-3 предмети меблів, що дає можливість заощадити місце в кімнаті. Замовивши свій проект, можна самому підібрати складові внутрішньої конструкції стіни.

До мінусів можна віднести труднощі розміщення такої стінки в маленькій кімнаті.

Складність зазвичай виникає зі стінками великих розмірів, коли вибір паде на модульний варіант, тоді розсунути деталі по периметру кімнати буде простою справою. Також добрим рішенням може стати кутова модель.












Види стін

 1. Стінки-гірки. Коли встановити велику конструкцію неможливо, тоді можна обрати мінімальний варіант. Гірками називаються моделі, що складаються із різних за висотою відділень. Затребуваність таких стінок пояснюється їхньою компактністю та доступною вартістю.
 2. Каркасні стіни. Як склалося за традицією, стіни з єдиним каркасом, як і раніше, мають популярність. Вони відрізняються великогабаритними конструкціями, що вміщають відкриті та закриті відділення. Окремі шафки мають скляні дверцята. Нерідко посередині передбачена ніша під телевізор. Усі деталі такої стінки скріплюються між собою. Змінити їхнє розташування господар не зможе. Тому, перед покупкою варто вирахувати скільки місця в кімнаті буде відведено під стіну, які відсіки можуть стати в нагоді. Ще варто вибрати найкращий варіант розташування стіни.Підходящим виробом може стати конструкція вздовж стіни по єдиній лінії, або кутова стінка, що дає можливість використовувати незайняту площу кута.
 3. Модульні – сучасні меблі для вітальні складаються з модулів. Згадані варіанти відрізняються зручністю. Модульна конструкція передбачає комбінування різних поєднань на вибір господаря. Тут кожен модуль автономен і може використовуватись окремо. Представлені меблі можна розставляти по лінійці, як кутовий або в різних частинах вітальні. Коли виникне потреба змінити конструкцію, для цього достатньо додати новий модуль або замінивши наявні місцями. Ці стіни часто випускаються в стилі хай-тек і мінімалізм. Відсіки виглядають у формі квадратів або прямокутників і справляють враження своїми геометричними композиціями.

Наприклад, можна придбати набір меблів, до якого входять: тумби, скляні вітрини, гарна шафа та інші елементи. Всі модулі виготовляються відповідно до одного дизайну та створюють єдиний ансамбль.

Що включає шафу-стінка

Кожен із згаданих вище варіантів може включати різні блоки:

 • Комод – це великий блок, що містить 2-3 ряди ящиків, що висуваються;
 • Стелаж – це об’єднання відкритих полиць;
 • Вбудований стіл. Існують письмові або комп’ютерні столи;
 • Скриньки, що висуваються. Призначаються для зберігання шкарпеток, білизни та інших невеликих речей;
 • Антресоль – невелика шафа навісного типу, яка може застосовуватися для різних потреб;
 • Закриті великі відділення. Використовуються як сховища для документів, домашнього бару або чогось іншого;
 • Окремі полиці навісного типу. Їх часто використовують для зберігання книг або розставляють у них іграшки, сувеніри, нагороди та інші предмети;
 • Платяна шафа. Може вміщати розстібні або розсувні двері. Всередині поміщена штанга для плічок з одягом;
 • Відділення для збереження білизни. Буває високим чи невеликим. Усередині вставляються полиці або корзини;
 • Тумба – це невисокий елемент, який часто встановлюється телевізор або велика прикраса. Часто він знаходиться посередині конструкції та створює нішу, хоча існують різні варіанти.












Розміри стін

Розміри конструкції підбираються відштовхуючись від площі кімнати. Ще варто взяти до уваги завантаженість кімнати іншими меблями. У торгових точках є різні варіанти.

Велика конструкція на всю протяжність стіни з глибокими відділеннями добре впишеться у велике приміщення. Невелика гірка – гарний варіант для маленької вітальні.

Модульні вироби можуть бути різного розміру, що залежить від типу та кількості модулів.













Як зробити вибір

Розмаїтість асортименту робить складнішим вибір. Комусь підійде стінка з шафою купе, іншому потрібна велика кількість відкритих полиць.

Є мірки, які тут допоможуть із вибором:

 • Пошук інформації про виробника. У наш час це не важко зробити через інтернет, почитавши відгуки покупців. Варто зупинити вибір на гідних компаніях-виробниках;
 • Важливо правильно підібрати колір.Якщо буде обраний колір, він нівелює всю естетичність стінки. Для невеликої вітальні радиться вибрати: мармуровий, світло-бежевий або пісочний кольори. Білий колір пов’язаний з відчуттями чистоти та свіжості, меблі такого кольору відмінно підійдуть для маленької вітальні. Багатосторонній білий колір застосовується для стін різних стилів. Для великої зали підійде колір кедра та темного горіха. Вибір білястої стіни потрібно робити акуратно, адже цей колір важко поєднується з оздоблювальними матеріалами і предметами в кімнаті. Шоколадний колір притаманний стінкам класичного вигляду, а також сучасним гарнітурам;
 • Яке призначення комплекту? Потрібно для прикраси інтер’єру чи з необхідністю виконувати серйозні завдання? Різні моделі меблевої стінки можуть містити різні відсіки.













Зробити вибір гідної стінки у вітальню нелегко, через велику кількість варіантів. При виборі варто взяти до уваги її поєднання з оздобленням та м’якими меблями. Представлені у статті поради допоможуть вибрати відповідний виріб.

Фото шафи-стінка у вітальню