Розміщення меблів у вітальні: найкращі варіанти розміщення та поєднання меблів (115 фото прикладів)

Розстановка меблів у вітальні: правила функціонального та практичного розміщення меблів (115 фото ідей)

Сучасні дизайнери схиляються до суміщення вітальні з кухнею, як їдальня, зі спальнею, використовують її як кабінет і бібліотеку. Але основне призначення не варто забувати, завдяки зонуванню за допомогою меблів можна виділити місце для прийому гостей і збору всіх домочадців на сімейні дебати.

Щоб створити затишок вітальні, слід використовувати щеплення установки меблів без захаращення інтер’єру марними виробами. Враховується функціональність, розмір, форма та колірні гами на основі відповідного освітлення.

Опираємося на правила встановлення меблів

Перед початком ремонту необхідно продумати встановлення меблів у вітальні.

Якоїсь ідеальної формули ще не створили, але дизайнери виділили правила:

 1. Для дрібної та великої вітальні використовуються пропорційні меблі.
 2. Журнальний столик встановлюється не ближче 0,5 метра до дивана або крісла.
 3. Створюються проходи не менше 0,6 метра.
 4. Телевізор встановлюється не далі ніж 3 метри від сидінь.
 5. Для мінімальних віталень застосовується м’які меблі, що трансформуються.
 6. Кресла для гостей встановлюються на комфортній відстані, щоб усі без зусиль підтримували розмову.

Основний упор на функціональність. Але багато що залежить від вибраного стилю, оскільки іноді необхідно підкреслити соціальний статус.
5 .jpg”>


У такому разі застосовується достаток декоративних елементів та відповідних виробів на основі канонів обраного напрямку дизайну.

Симетрична вітальня

Дизайнери частіше називають таку дзеркальну розстановку.Створюємо план від центру приміщення. Сюди можна поставити телевізор, камін (імітація), стінку, легку шафу.

 • Далі меблі розставляються симетрично по сторонах від центру із збереженням ідентичної відстані.
 • Вигідне застосування парних меблів: крісел, ламп, стелажів.
 • Але можлива експлуатація непарних елементів (тахта, журнальний стіл) на основі вирівнювання від центральної частини до заданого фокусу.
 • У результаті формується інтер’єр з відбиваючими половинами приміщення.

Такий прийом гармонійно поєднується із класичним стилем. Завдяки цьому створюється комфортна атмосфера для спілкування.

Коложне розміщення меблів

Розташування починається від центру приміщення. Вигідно додати сюди невеликий столик. Інші вироби встановлюються навколо нього, заздалегідь створюється план і розміри, щоб не довелося витрачати час на обмін елементів інтер’єру.

Це планування комфортне для об’ємних віталень, оскільки воно не відрізняється раціональністю використання простору. Але для створення затишної площі для відпочинку та прийому гостей цей варіант вважається одним із найкращих.

Якщо використовується багато предметів меблів, допускається встановлення всіх виробів по одному колу. Дальня частина вітальні у цьому випадку використовується для встановлення м’якого кутового дивана. Стелажі та тумбочка встановлюються на основі зовнішнього периметра даної системи.

Чим вигідне асиметричне розміщення меблів?

З назви можна зрозуміти, що вона ґрунтується на хаотичній розстановці меблів без урахування якихось правил. Елементи інтер’єру встановлюються в будь-якому порядку, але з метою створення гармонії та формування відповідної атмосфери.

Щоб внести впорядкованість, варто спиратися на центральну точку, але вона необов’язково перебуває на стандартному місці. Допускається старт з кута, праворуч або ліворуч від стіни. Головне, щоб було зрозуміло початок для встановлення великих та дрібних виробів меблів по всьому периметру вітальні.

Важливо: Дизайнери рекомендують спиратися на рівновагу, оскільки це забезпечить впорядкованість інтер’єру.

Ця версія чудовий варіант для дрібної та великої вітальні на основі сучасного стилю.Вигідно використовувати для незвичайного планування, оскільки допомагає приховати недоліки приміщення.

Вчимося розташовувати легку шафу

Близько 20 років тому стіна була найнеобхіднішим виробом у вітальні чи залі. Але тепер дизайнери вважають, що великі шафи не є привабливими на основі будь-якого стилю. Вони вигідно замінюються легкими, місткими та багатофункціональними шафами.

Де розташувати легкі шафи:

 1. Симетрично дивану. Вигідно встановити шафки з обох боків каміна навпроти дивана. Використовуйте широку стінку з отвором для вбудовування телевізора.
 2. Навколо дивана. Для цього використовується шафа із вбудованою нішою, оскільки це зручно для додавання тахти. Збоку та над ним встановлюються консолі для зберігання речей.
 3. Біля вікна. В цьому випадку не використовуються штори, але додається стелаж по обидва боки вікна. Це забезпечує гармонійний союз із робочим місцем у районі підвіконня.
 4. Поруч із дверима. Якщо прохід розташований на крайній стороні вітальні, шафа встановлюється по іншій стіні. Ця хитрість допоможе зробити його як невидимою частиною інтер’єру.

Рада: Якщо не потрібно зберігати багато речей, тоді достатньо обмежитися тумбою для телевізора в союзі з відкритими полицями вдало розташованими біля робочого столу.

Вчимося розташовувати стіл та стільці

Зазвичай сучасні багатоповерхові та приватні будинки припускають з’єднання вітальні та кухні у першому випадку виходом на терасу, у другому на заднє подвір’я. У такому випадку необхідно залишити місце для розміщення столу та стільців, створити відповідне освітлення для виділення цієї зони.

Для цієї мети допускається додавання перегородки або великих меблів.

 • Але установка виробів меблів у цьому приміщенні в такому разі залежить від доступного простору та ритму життя власників.
 • Щоб не переносити готову їжу надто далеко відповідні меблі розміщуються біля кухні.
 • Важливо враховувати, що глибина посадки становить 70 мм, допустима ширина проходу з урахуванням стільця не менше 55 см.
 • Інакше у гостей з’явиться дискомфорт у процесі пересування та прийому їжі, щоб пройти, когось доведеться регулярно турбувати.

Якщо вітальня надто вузька?

Довгий або тонкий готель створює однакову проблему. І її легко посилити безглуздими інтер’єрними рішеннями.

Важливо: Краще не розставляти меблі вздовж однієї або двох довгих стін.

У цьому плануванні вигідно спиратися на асиметрію. Для цього застосовуються компактні меблі, наприклад дві маленькі софи для заміни величезного виробу. Перевага надається круглій та овальній формі.

Для візуального розширення застосовуються дзеркала, поперечна стратегія укладання матеріалу на підлогу, горизонтальні смуги на всі боки, переважно світлі тони кольору.

Тепер ми отримали уявлення про методи розміщення меблів у вітальні для створення найбільш вигідного приміщення. Розібралися зі способами покращення сучасного бачення планування у союзі з кухнею на основі зонування та упору на функціональність із збереженням місця для проходу.


Фото розміщення меблів у вітальні