Тумба для ванної: огляд кращих новинок з каталогу 2022 року.

Тумба для ванної: сучасні приклади дизайну, особливості вибору кольору та стилю, фото

Приблизно ще три десятиліття тому декорування санвузла не приділялося достатньо уваги. На той час кімнати мали стандартний вигляд, комплект сантехніки та однакову обробку. Сучасний інтер’єр дуже відрізняється від типових інтер’єрів минулих часів.

У наш час, крім пристосувань за сантехнікою, чимало часу займає підбір меблів, у ньому важливе значення має тумба під раковину. У статті розповідатиметься про різні види, відмінні риси та вибір цих тумбочок.

Призначення тумби у ванній кімнаті

Для тумби цього типу при проектуванні продумуються кілька функцій. Головне її призначення – це виконувати роль невеликої комори для всіляких чистячих, гігієнічних та косметичних засобів.

Випущена з різними розмірами тумба може застосовуватися для збереження халатів, рушників, забрудненого одягу та білизни, що залишаються під прання. Для виробів розроблено різні системи внутрішньої конструкції: полиці, сітки з металу, ящики.

Також тумба у ванній для умивальника, покликана добре приховувати всі труби комунікацій, що проходять, здатних зіпсувати зовнішній вигляд. Іноді вона служить на кшталт ширми, що вміщує пральню машину, для якої важко виділити місце в маленькій квартирі.

І звичайно, естетично правильно обрані меблі послужать чудовою прикрасою інтер’єру квартири.

Подлога

Тамба для підлоги для ванної кімнати – це затребуваний і класичний варіант. У ній можна помістити комунікації, сховати лазневі предмети та косметичні засоби догляду. Ці вироби виконують роль опори під умивальник.

Головна перевага підлогових тумб у їхній легкій установці та у здатності утримувати чималу вагу. Невеликі тумбочки можна навіть встановити під ванну. Це дозволить більшою мірою використовувати вільне місце.

 • Серед недоліків – вона забирає у кімнати багато підлогового простору, створюючи труднощі для переміщення.
 • Ще один мінус – це щільний контакт із підлогою, через що нижня частина виробу може намокати та недовго прослужити.

Тумба з раковиною для ванни, також випускається з вбудованими поличками, ящиками та регульованими ніжками – це дозволяє підняти меблі на невелику відстань від підлоги, а це у свою чергу захищає тумбочку від намокання та виходу з ладу.


Підвісний варіант

Підвісні тумби у ванну дуже практичні та зручні, мають невеликі розміри та багато внутрішнього простору. У маленькій за розмірами ванній кімнаті, можна за допомогою їх застосування звільнити місце.

Вироби цього типу випускаються з кріпленням для стіни. Ось види таких тумб:

 • Відкриті – для рушників;
 • Закриті – для косметичних засобів догляду;
 • З наявністю дзеркала на дверцятах.

У ванні вони виглядають сучасно, візуально розширюють простір. Настінна тумбочка дозволяє з легкістю здійснювати прибирання та вільно пересуватися. Завдяки хорошій, всебічній вентиляції, на неї менше вплине висока вологість.

Мінус вважається складність установки. Для цього стіна для кріплення тумби має бути твердою, а великовагову раковину на неї не вдасться встановити. Поєднуючи види на підлогу з навісними у великій кімнаті вдасться влаштувати зручний і стильний інтер’єр.


Кутовий варіант

Кутовий вигляд тумби виглядає дуже компактно. Кутові тумбочки виготовляються:

 • Підлоговими;
 • Навісними;
 • Нагадують пенал. Вони займають місце від підлоги до стелі.

Це хороший варіант для кімнаток малої площі, розташований у ній умивальник з тумбою для раковини, задіює певний кут і великою мірою економить простір. Разом з цим, тумба, що знаходиться в кутку, має чималу місткість, перетворюючись на функціональний предмет обстановки.Вміст тумби

Перед придбанням тумби слід запланувати її наповнення. Якщо у ванній є інші меблі, у вигляді полиць або шафи для зберігання чистящих і миючих речовин, а також текстилю, можна підібрати необ’ємну тумбочку з скриньками для невеликих речей, косметики або естетичної підставки, що виступає під рукомийник.

У невеликих кімнатах тумба часто стає єдиними меблями, куди можна покласти все необхідне.При цьому можна вибрати виріб із різними відділеннями, що виставляються по висоті полицями та ящиками. Цей різновид тумб у ванну дійсно має багато функцій.

Незвичайними та красивими варіантами можна назвати:

 • Тумбочки з ящиками під білизну. Незвичайним варіантом стане покупка тумби з відділами для брудної білизни, що попередить захаращеність ванної та сховає від цікавих очей індивідуальні речі;
 • Тумбочка із пральною машиною. Проблеми з монтажем пральної часто виникають у квартирі мінімальної площі. Купівля тумби у ванну, де передбачається для неї місце, стане найпрактичнішим варіантом. В цьому випадку підійде варіант, а раковину встановлюють на стільницю або всередині тумби.

Тумба може мати різні розміри, кількість та призначення відсіків, в ній може бути одна дверцята або кілька. Рекомендується придбати модель, де надається комфортний доступ до кожного відділення.


Вибір кольору та дизайну

Вірно підібрати колір тумбочки вийде, якщо наслідувати такі поради:

 • Меблі яскраво-жовтого кольору добре поєднуються з перловим кольором;
 • Барвисті кольори найкраще виглядають на тлі сірих, білих стін;
 • Смарагдові відтінки підходять для білого приміщення з гарним світлом;
 • Тумбочки синього, небесного, бірюзового або бузкового відтінку створять переваги оформлення в морському стилі;
 • Меблі м’яких кольорів потрібно підбирати, якщо ванна виконана в стилі провансу або класики.


Перегляд різних фото тумби у ванній показує, що вони можуть бути виконані в різних кольорах та відтінках.

Не радиться у ванну поміщати шафку червоного або оранжевого кольору. Такі кольори дратівливі діють на психіку.

Говорячи про дизайн тумб, необхідно правильно підібрати предмети меблів, які допоможуть створити стильний інтер’єр.

Розглянемо приклади:

 • Дерев’яні вироби будуть чудово виглядати в кімнаті, обробленій у стилі кантрі та прованс;
 • Для ар-деко добре підходять підлогові варіанти шафок на вигнутих ніжках;
 • Стародавні види тумб вписуються в європейський стиль;
 • Модель із ясними, геометричними, обтічними формами сприятиме класиці;
 • Хай-тек доповнять шафки зі скла та металу.


Тумби у ванну повинні бути невеликими, місткими, стійкими до вологи та термічного впливу. Ще такі меблі повинні підходити до дизайну приміщення.

Фото тумби для ванної