Круглий обідній стіл на кухню: 145 фото прикладів в інтерєрі кухні. Види, варіанти розташування, переваги, вибір кольору та дизайну

Круглий обідній стіл на кухню: види конструкцій та матеріалів виготовлення (145 фото) + сучасні ідеї оформлення

Кухня вважається серцем будинку. Це висловлювання тим більше застосовне, якщо в ньому є обідня зона. Досить просторий стіл із зручними стільцями забезпечує приємну трапезу та водночас створює важливий простір для спілкування в будинку.

В останні роки культура обіду набуває все більшого значення. Обідні столи стають частиною житлових приміщень із вбудованими кухнями, що підвищує вимоги до їхнього зовнішнього вигляду.

Стіл та стільці повинні відповідати стилю іншого обладнання, забезпечуючи при цьому зручну зону відпочинку, що відповідає основним ергономічним вимогам.

Особливості вибору обіднього столу для кухні

Їжа перестала бути світським заходом, і їдальня поступово втрачає своє первісне значення. Обідні столи стають місцем зберігання журналів та різних документів.

 • У Китаї їдальня — дуже важливе місце. Прямо над обідніми столами дуже часто ставлять дзеркала, мета яких – створити відображення їжі, що подається, і оптичне множення кількості страв, тим самим збільшуючи враження про достаток сім’ї.
 • Звичайно, не обов’язково вводити звичаї далекої Азії безпосередньо в нашій країні, достатньо усвідомити важливість їдальні та того світу, який має бути з їжею. Нас не повинні турбувати у їдальні, ми повинні мати спокій за їжею.

Ви вважаєте за краще криві кутам? Якщо вас приваблює чарівність круглих обідніх столів, ми можемо зрозуміти чому! Зрештою, вони приємні для очей і надають простору відчуття потоку.


Тип обіднього столу, який ви виберете як ключовий предмет меблів, має вирішальне значення. Ми визначили 4 ключові фактори — форму, простір, соціальну приналежність та стиль — щоб допомогти вам вирішити, який обідній стіл найкраще підходить для вашого простору: прямокутний або круглий!

Форма кухонного столу

Квадратні кілочки не підходять для круглих отворів. Так само круглі обідні столи не будуть добре виглядати у прямокутній кімнаті!


Це особливо помітно, якщо зона явно витягнута, а стіл особливо великий, тому що сторони кімнати виглядатимуть незручно вже, ніж простір на інших кінцях.

 • Підібрати відповідний обідній стіл для вашої кімнати дуже просто: просто підберіть пропорції столу до кімнати.
 • Найкраще під круглий обідній стіл підійде простір квадратної форми.
 • Не хвилюйтеся, область не обов’язково має бути ідеальним квадратом, вона просто повинна мати приблизно однакову довжину та ширину.

Власне, це правило відповідності пропорцій є причиною того, що прямокутні столи найкраще виглядають у видовженій кімнаті.

Не хвилюйтеся, любителі кривих — ви також можете вибрати овальні або прямокутні столи із закругленими краями.
Розміри обіднього столу

Який найкращий розмір обіднього столу?

 • Кожен, хто сидить за столом, необхідно не менше 60 х 40 см (60 см ширини простору та 40 см глибини) від стільниці — якщо ми говоримо про прямокутні форми столу.
 • Швидше 70 х 45 см, щоб було комфортно — це як місце в машині — навіть у Fabia 5 людей присідають і якось бігають, а ось в Octavia або Superb більше місця та приємніше подорожувати.
 • У сім’ї ви зазвичай сидите поруч один з одним тому можливо, згаданих 60 × 40 см або 70 × 45 см буде достатньо, але якщо ви приймаєте не дуже близьких друзів, у соціальному плані буде краще, якщо всі будуть на столі буде трохи більше місця – вже може вистачити 80 х 45 см.Для круглих столів все трохи інакше, дотримуйтесь наступних значень діаметра стільниці:

 • Стіл на одну або дві особи: 75 см
 • Стіл для 2-3 осіб: 85 – 95 см
 • Стіл на 4: 110 см
 • Кожній додатковій людині потрібен додатковий стіл діаметром близько 12-15 см.

Крім того, ви можете розрахувати площу круглого столу або його коло 2 r, щоб отримати уявлення про те, скільки див краю круглого столу припаде на одну людину, що сидить.

В якості альтернативи також допоможе площа r2, розділена на кількість людей за столом.

Звичайно, необхідно враховувати, наприклад:

 • Якщо в будинку є більші фігури (стрункі, бодібілдинг або тимчасово вагітні), то до ширини столу (або необхідного простору біля столу) краще додати кілька сантиметрів.
 • Якщо у вас є діти, майте на увазі, що обідні стільці та стільці, що ростуть, зазвичай займають більше місця, ніж звичайні стільці.
 • Якщо у вас є стільці з підлокітниками, вам, ймовірно, потрібно трохи більше місця між ними, щоб вони не терлися і не руйнували один одного
 • Якщо і правші, і шульги повинні сидіти поруч один з одним, добре додати кілька сантиметрів або перемістити їх так, щоб лівша не вдарилася ліктем правші
 • Якщо у вас стіл під час обіду «прикрашений» квітами посередині тощо, краще вибрати стіл більшої глибини — не менше 5, а краще 10 см.

Практичні рішення при виборі обіднього столу

Завдяки своїй формі круглі обідні столи можуть зробити кімнату більш просторою, тому що кутові кути здаються «збритими».

 • Крім того, наші очі природно притягуються до круглих об’єктів, тому це допомагає нам менше зосереджуватися на навколишньому безладді.
 • Хоча круглі обідні столи можуть виглядати більш компактними, не забувайте про буферний простір, необхідний для комфортного пересування людей та стільців.

Гарне практичне правило: при вимірюванні загальної площі обіднього столу залишайте трохи менше метра додаткової кімнати. Загалом круглі столи чудово підходять для невеликих обідніх куточків.

З іншого боку, прямокутні столи мають гнучку перевагу. Його можна поставити біля стіни задля економії місця або висунути для розміщення додаткового гостя. Ви отримуєте ще більшу універсальність з столами, що розширюються.

Переваги круглого столу

Спільність часто не береться до уваги, але форма вашого столу може вплинути на соціальну взаємодію. Круглий стіл сприяє тіснішій взаємодії, тому що всі сидять на однаковій відстані. Більше ніяких незручних балачок за далеким кінцем столу чи виключення з розмов!

З іншого боку, прямокутний стіл (особливо висувний) має тенденцію пропонувати місце для їжі та посуду, що робить обідній процес комфортнішим.
Вибір стилю столу для кухні

Нарешті, матеріал та дизайн столу іноді можуть переважати інші фактори.

Наприклад, гладка скляна стільниця і вузька ніжка Тео надають йому ефектного і величного вигляду, незважаючи на те, що він не займає багато місця.

Думаєте натомість прямокутний стіл? Тонкий і елегантний силует зробить будь-який стіл менш значним, навіть якщо його довжина становить 2,1 метра.

Витончені конічні ніжки Vincent і тонка стільниця — відмінний варіант для тих, хто хоче вмістити більше відвідувачів.

Колір теж має значення. Ще один спосіб зменшити розмір столу — вибрати світліші тони, оскільки вони допоможуть зробити кімнату яскравішою та прохолодною.

Фото круглого обіднього столу на кухню