Фартух для кухні зі скла: вибір дизайну та оформлення фартуха з вогнетривкого скла. 150 фото новинок дизайну скинали в інтерєрі

Фартух для кухні зі скла (скиналі): різновиди, переваги та недоліки, порядок монтажу фартуха своїми руками

Фортух для кухні – універсальне рішення, яке дозволяє тримати в чистоті робочу поверхню, робить благородною та затишною зону приготування їжі. Традиційне рішення для фартуха – керамічна плитка, зі швами та затираннями.

Однак сучасні дизайнери та виробники пропонують більш ергономічне та практичне рішення – скляний фартух із загартованого матеріалу, без швів та пористих поверхонь. Такий відмінно переносить перепади температури, навантаження у вигляді пари, відмінно очищається навіть від застарілих плям жиру та кіптяви.

Функції фартуха на кухні

Фортук – це вимощена захисним шаром кахлю або скла робоча стіна на кухні в зоні приготування їжі. Такі поверхні перешкоджають сильним забрудненням, відмінно чистяться і виглядають дуже естетично та презентабельно.

Багато псевдо-фахівців заявляють, що скляний фартух для кухні – вразливий матеріал.

На ньому помітні, і дуже яскраво, частинки жиру, плями від води. Але досвідчені господині не зафіксували таких проблем під час використання фартухів із даного типу матеріалів.

Плюси та мінуси скляних фартухів

Однорідність, благородство, красива рівна поверхня, на яку можна нанести будь-який тип малюнок. Виглядає дуже естетично.

Переваги скляного фартуха

У числі інших переваг скляних фартухів:

 1. Такі панелі схожі на будь-який інтер’єр. Ви можете підібрати унікальні композиції.
 2. Фартук зі скла чудове рішення, якщо забезпечити його додатковим підсвічуванням.
 3. На такій поверхні не забороняється монтаж будь-якої кількості розеток, бра, точкових світильників.
 4. За скляною поверхнею дуже просто доглядати, вона не вимагає застосування спеціальних та дуже дорогих миючих засобів.
 5. Такі фартухи не здатні пошкодити ні перепади температури, ні цвіль, ні надмірна вологість.
 6. З часом скляний фартух не старіє, зберігаючи свій первозданний вигляд.
 7. Скляний фартух не вигорає під впливом прямих сонячних променів.
 8. Під час встановлення панелей скляного фартуха не потрібно певної кваліфікації. На думку досвідчених фахівців, на монтаж знадобиться не більше кількох годин.
 9. У процесі монтажу такого фартуха не виникне великої кількості пилу та бруду.
 10. Оскільки між скляними панелями немає зазорів, у стиках не буде накопичуватися пил.
 11. В якості малюнків та орнаментів для скляного кухонного фартуха немає меж фантазії. Легко замостити рослинний принт, а можна застосувати будь-яке унікальне фото природи, зроблене власноруч.


До того ж скляні панелі візуально розширюють простір, тому вони чудово підходять для маленьких кухонь.

Мінус скляного фартуха

Кріпити такі панелі слід лише на ідеально рівні поверхні, інакше скло деформується, аж до появи тріщин та сколів. Ціна такого покриття значно вища за стандартну керамічну плитку. До того ж замовлення буде виконуватися протягом тривалого періоду, особливо якщо малюнок досить унікальний.


Особливості скляних фартухів

Застосовуватися тут може лише загартоване скло, завтовшки щонайменше 6 мм. На виробництві таких панелей довговічність забезпечує особливий процес. Спочатку скло нагрівають до дуже високої температури, а потім різко охолоджують, що робить матеріал дуже міцним та довговічним. У цьому полягає процес загартовування.

Важливо вибирати знебарвлене скло, на якому будь-який однотонний відтінок або малюнок буде виглядати природно. В іншому варіанті можлива поява негарних зелених відблисків, які залишаються від пляшкового скла, поміщеного на світ.

Варто вибирати з усієї різноманітності матових, або прозорих панелей. Сучасні виробники роблять абсолютно унікальні поверхні, неперевершені за красою та дизайном.

При виборі розміру фартуха зі скла слід розраховувати так, щоб краї фартуха заходили під верхні нижні шафи.

Підбирати скло для фартуха не менш відповідально, ніж малюнок

 • Важливо звертати увагу на якість скла та на його товщину. Оптимальна – не менше 6 мм.
 • Якщо на кухні дуже інтенсивні перепади температури — постійно діє 2-3 варильні поверхні, має місце підвищена вологість, варто підібрати панелі завтовшки не менше 8 мм.
 • Оптимальні значення товщини скляного фартуха для маленької кухні, не обтяженої частими приготуваннями – 4-5 мм.


Варто вибрати фартух із освітленого скла.Зелене, неосвітлене блищить неприємним пляшковим відтінком, що здатне зіпсувати ефект навіть від найкрасивішого малюнка на поверхні фартуха.

Освітлене скло необхідно, якщо тон фартуха та малюнок світлі. До того ж і товщина таких панелей повинна бути не менше 6 мм. Завдяки своїм властивостям знебарвлена ​​панель робить кольори та лінії малюнка яскравішими, соковитішими, красивішими, що дає неперевершений ефект. Втім, таке задоволення коштує відсотків на 30 дорожче за стандартні модифікації скляних кухонних фартухів.

Види скляних фартухів

В асортименті вже досить широкий спектр різновидів скляних кухонних панелей.

Виробники пропонують:

 1. Фартук із прозорого скла. Він не бликує, не впадає у вічі, особливо якщо панелі матові. Невимушений малюнок або ніжний пастельний відтінок роблять інтер’єр кухні ще благороднішим.
 2. З фотодруком, нанесеним за допомогою ультрафіолетового випромінювача. Це спеціалізований принтер, за допомогою якого зображення наносять на задній бік панелей. Чорнила миттєво застигають, тримаються дуже довго, не вигоряють, не псуються. Цей тип фартуха може витримувати температуру до 250 градусів.
 3. Забарвлене скло. Найчастіше це однотонний варіант.
 4. Склеєний з пари панелей за допомогою спеціалізованого полімерного складу. Такий матеріал помітно товщі за інші типи фартухів. Але малюнок, нанесений на одну з панелей, не зітреться ніколи.


Також у тренді сьогодні дзеркальний фартух. Поверхня візуально розширює простір. Не менш актуальними є дзеркальні фартухи з гравіюванням у вигляді красивого орнаменту, рослинного візерунка.

Фото фартух для кухні зі скла